Rozległe wrzosowiska, stary dom kryjący mroczną przeszłość i morderca, który czai się w pobliżu. W listopadzie do księgarń trafi nowa książka Pauliny Kuzawińskiej Dama z woalką. Przeczytaj premierowy fragment powieści i przenieś się w świat Wzgórza Mgieł.

Paulina Kuzawińska powraca z kolejną historią w stylu retro w której doskonale łączy osadzone w przeszłości kryminalną intrygę oraz wątki romantyczne. Dama z woalką to opowieść o tym, jak dawne tajemnice mogą zmieniać przyszłość.

Madeline Hyde wyjeżdża z Londynu w którym mieszka do dawnej posiadłości rodzinnej nazywanej Wzgórzem Mgieł. W domu należącym do ukochanej ciotki Hortense, położonym w otoczeniu rozległych wrzosowisk młoda arystokratka spędzała w dzieciństwie każde lato. Tajemnicze okoliczności śmierci ciotki okryły jednak domostwo złą sławą, a jego nową właścicielką stała się Madeline.

Panna Hyde podróżuje do Wzgórza Mgieł wraz z ukochanym Jonathanem, którego oficjalne oświadczyny ma przyjąć niebawem w obecności rodziny. Kobieta podczas pobytu w posiadłości zaczyna odkrywać mroczne tajemnice domowników, a ją samą nawiedzają sny rodem z koszmaru.

Na domiar złego, miejscowa policja informuje, że otaczające domostwo mgliste wrzosowiska, stały się kryjówką dla zbiegłego mordercy…Jakie tajemnice kryją Wzgórza Mgieł? Czy rodzinne sekrety ujrzą światło dzienne? Czy przeszłość może zniszczyć plany Madeline?

Premiera książki Dama z woalką zaplanowana jest na 2 listopada 2020. Już dziś prezentujemy przedpremierowe fragmenty.

***

Mówi się, że w chwili śmierci całe życie przelatuje nam przed oczami. Oglądamy je niczym ciąg ruchomych obrazów, ożywionych za pomocą kinematografu. Chwile liczne jak ziarenka piasku przesypują się przez nas niczym przez gwałtownie odwróconą klepsydrę. Tak przynajmniej, o ile mi wiadomo, twierdzą ci, którzy otarli się o kres.

Mnie całe życie przebiegło przed oczami w chwili, kiedy po wystrzale jego ciało głucho uderzyło o ziemię. Wówczas chyba tylko szóstym zmysłem zrozumiałam, że w pewien niewytłumaczalny sposób przez te wszystkie lata on i ja byliśmy ze sobą ściśle połączeni. Kiedy mój przyjaciel z dzieciństwa upadał, wiążąca nas nić pociągnęła mnie za sobą w mrok gęstszy niż ten, który panował kiedyś w nadmorskiej jaskini…
Wtedy wszystko sobie przypomniałam. Chwile, z których istnienia nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak żywe przetoczyły się przez mój umysł i moje serce.

Potem wszystko zasnuł wieczny mrok.

Przeczytaj fragment książki Dama z walką (kliknij tutaj).

Paulina Kuzawińska – absolwentka romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Właścicielka uroczego mopsa Bazyla, miłośniczka gier planszowych oraz podróży. Chciałaby móc przeżyć wiele różnych żyć – na szczęście znalazła na to wspaniały sposób, czyli wymyślanie opowieści. Nakładem Liry ukazały się dotychczas doskonale przyjęte przez Czytelniczki Dama z wahadełkiem i Dama ze szmaragdami.

Źródło: wydawnictwo Lira

8 Shares:
Może zainteresować Cię także