Już niedługo zasiądziemy do wigilijnych stołów, a po wspólnej wieczerzy zajrzymy pod choinkę. Książka to doskonały pomysł na prezent. Podpowiadamy, czym obdarzyć najbliższych z okazji zbliżających się świąt.

Dla najmłodszych

Dusza książki

Czy książka ma duszę? To niecodzienne pytanie skrywa zaskakującą głębię. Niecodzienna opowieść, która zaczyna się w lesie, a kończy w Nowym Jorku. Książka przeznaczona jest dla młodszych czytelników. To wyjątkowa nowelka jedenastoletniej autorki, laureatki konkursu na opowiadanie organizowanego przez Fundację Olgi Tokarczuk.

Szczęśliwe przypadki

Jak powstał szampan, chipsy, sztuczne ognie, plastik i mikrofale? Odpowiedź może zaskoczyć: przypadkiem, i to wyjątkowo szczęśliwym! Niektórzy latami pracują nad swoimi wynalazkami, a inni dochodzą do nich w ciągu chwili, zupełnie o tym nie myśląc. Ta inspirująca i dająca do myślenia książka w humorystyczny sposób opisuje 16 niezaplanowanych odkryć, których nikt nie planował. Tytuł skierowany jest do młodszego czytelnika – z pewnością rozbudzi w dziecku ciekawość i chęć odkrywania świata.

Mruczęty Kot Mikołaja

Nawet kot świętego Mikołaja w jednym nie różni się od innych: uwielbia spać. Mruczęty nie spodziewa się jednak, że przez koci nawyk snu ominie go cała frajda świąt. W wigilię ucina sobie bowiem zbyt długą drzemkę i omijają go wszystkie najciekawsze przygotowania. Okazuje się, że podczas gdy sobie smacznie spał, został zapakowany do kolorowego pudełka i obudził się dopiero na saniach Mikołaja. Jest jednak na dobrym miejscu, ponieważ na prezenty już czyhają złodzieje. Czy Mruczęty pomoże Mikołajowi i wykaże się bohaterstwem? Ta pięknie ilustrowana książka o przygodach kochanego kotka wprowadzi wszystkie dzieci w świąteczny nastrój.

Ksawery i Kacper

Ksawery i Kacper. Fantastyczne wyprawy w wersji dwujęzycznej dla dzieci to trzy opowieści o dwóch małych chłopcach. Jej bohaterowie, dwaj bracia mieszkający w Wielkiej Brytanii, w zaskakujący sposób przenoszą się w jednej chwili w dawne czasy i odbywają fantastyczne wyprawy w odległe miejsca, spotykając tam ciekawe postaci i przeżywając niewiarygodne, niekiedy niebezpieczne przygody – ratują królewskie klejnoty z rąk rabusiów, walczą z potworem morskim, znajdują skarb w jaskini. Jeśli chcesz poznać wikingów, piratów i średniowiecznych rycerzy, a przy okazji dowiedzieć się, kto to był Eryk Rudy, Czarnobrody i co to jest trebusz, koniecznie przeczytaj książkę Ksawery i Kacper. Fantastyczne wyprawy w wersji dwujęzycznej dla dzieci.

Jesteś prawdziwym przyjacielem Pinku!

Krzepiąca, pełna humoru książka ilustrowana z jasnym, edukacyjnym przesłaniem dla najmłodszych czytelników: przyjaźń i relacja z drugim człowiekiem to bardzo ważna sprawa! To właśnie więź z innymi buduje poczucie własnej wartości i w sposób decydujący kształtuje tożsamość już od wczesnego dzieciństwa. Na podstawie szalonych przygód kochanego Pinka każdy młody czytelnik dowie się, że przyjaciele pomagają sobie i się wspierają, że są wobec siebie otwarci i empatyczni, nie wstydzą się własnych emocji i potrafią o nich rozmawiać. Ta piękna książeczka pomoże wykształcić w dziecku otwartość wobec innych i pogłębione rozumienie własnych uczuć.

Gwiazdkowy Prosiaczek

Mimo iż najnowsza książka autorki serii przygód z Harrym Potterem przeznaczona jest w pierwszej kolejności dla najmłodszych czytelników, z pewnością może ona dać wiele radosnych chwil całej rodzinie. W Wigilię ginie ulubiona maskotka Jacka. W asyście pluszowego misia chłopiec postanawia wybrać się po nią do tajemniczej, magicznej Krainy Zgub. Czy Jackowi uda się odnaleźć najlepszego przyjaciela? Gwiazdkowy Prosiaczek to emocjonująca i podnosząca na duchu powieść przygodowa o sile uporu i podążaniu za tym, co najbliższe.

Kosmoliski

Ta starannie zilustrowana bajka w sprytny sposób łączy zabawę z edukacją. Gdy zmęczeni przygodami z dnia Sara i Krzyś kładą się już do łóżeczka, nawiedzają ich kochane, przyjazne Kosmoliski ze srebrnymi ogonami. Na swoich puchowych grzbietach zabierają dzieci na niezwykłą, kosmiczną przejażdżkę po Układzie Słonecznym. Ta kosmiczna przygoda wzdłuż wszystkich ciał niebieskich krążących wokół Słońca staje się niepowtarzalną przygodą z osobliwościami przepastnego kosmosu. Książka w sposób przyjazny dla najmłodszych przybliża astronomiczne fenomeny. Twoje dzieci chętnie dołączą do przygód Sary i Krzysia!

Idą święta!

To nowe, rozszerzone wydanie książek o tradycjach bożonarodzeniowych i noworocznych. Idealna książka, by zapoznać się ze świątecznymi zwyczajami! Zarówno tymi praktykowanymi do dziś, jak i wygasłymi. Kto wie, może niektóre rytuały bożonarodzeniowe sprzed lat zainspirują Cię do ich ożywienia? W książce znajdziecie też odpowiedzi na kilka ważnych pytań: dlaczego Boże Narodzenie obchodzi się 25 grudnia? Dlaczego ubieramy choinkę? Kto wymyślił pierwsze bombki? Skąd biorą się szopki? Pamiętajcie – nie można wyobrazić sobie zimy bez Bożego Narodzenia, więc warto wiedzieć o tym szczególnym okresie jak najwięcej!

Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej

Niezwykła książka Marka Marcinowskiego dla najmłodszych! Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej to niecodzienna okazja do zainteresowania dzieci bogatą historią naszego kraju. Wakacyjna podróż podczas której bohaterowie zwiedzą najbardziej znane zamki i fortyfikacje to zaproszenie do świata historii, dawnych tajemnic i wciągających ciekawostek.

Biografie, literatura faktu, reportaż

Stanisław Lem. Wypędzony z Wysokiego Zamku

Wprawdzie Rok Lema już prawie za nami, ale sama postać legendarnego i rozpoznawanego na całym świecie pisarza wciąż fascynuje i jest przedmiotem zażartych dyskusji – tak akademickich, jak i publicystycznych. W swoim „psychologicznym portrecie” twórcy Agnieszka Gajewska w sposób merytoryczny i bezkompromisowy opisuje biografię Stanisława Lema. Co rządził światem autora „Solaris?” Czy była to jakaś przemilczana trauma i ucieczka przed wspomnieniami? A może wyparta tożsamość żydowska? Czego bał się Lem, przed czym uciekał? Ta frapująca lektura może zmienić Twoje zdanie na temat tego wybitnego pisarza.

Wedlowie. Czekoladowe imperium

Dzięki tej książce to dopiero będzie słodka jesień! Carl Wedel przybył z Berlina do Warszawy i przy ulicy Miodowej otworzył pierwszą cukiernię w 1851 roku. Tym samym zapoczątkował dzieje przedsiębiorstwa, które wkrótce stało się prawdziwym czekoladowym imperium. Kolejne pokolenia dynastii Wedla zmieniły małą rodzinną pracownię w potężną fabrykę. Łukasz Garbal w swojej brawurowo napisanej historii mistrzów słodkości przenosi czytelnika do świata XIX-wiecznych cukierni i manufaktur czekolady. To fascynująca opowieść nie tylko o cukierniczej branży, ale też o zmieniającym się świecie.

Prywatne życie łąki

Jedna z najbardziej pomysłowych i najdziwniejszych książek przyrodniczych, jaką moglibyście przeczytać. Refleksyjna, inteligentna, ale też pełna dowcipu opowieść człowieka, który przez cały rok obserwuje życie na pewnej łące. W angielskim krajobrazie przemijanie czasu wydaje się czymś bardzo poetyckim, a uroki ternów Herefordshire pozwalają złapać wobec trudności codziennego życia ożywczy dystans. Narrator z inspirującą ciekawością na kartach książki odkrywa rozmaite gatunki roślin i zwierząt żyjących w jego okolicy i opowiada o nich w fascynujący sposób. Tytuł został uhonorowany prestiżową brytyjską nagrodą dla najlepszych  książek historycznych – Wainwright Prize 2015.

Też tak mam

Czy wiecie, że z niepisanej reguły kobieta pracująca na tym samym stanowisku co mężczyzna zarabia połowę mniej od niego? Jak myślicie, zajmowanie się domem to przyjemne hobby czy ciężka i niewynagradzana praca? Jak wygląda życie milionów kobiet w patriarchalnym społeczeństwie polskim? W jaki sposób politycy podtrzymują szkodliwe mechanizmy społeczne, przez które kobiety ciągle spychane są na margines i traktowane gorzej od mężczyzn? Skąd bierze się ta mizoginia? Dlaczego kobiety uważane są za „słabą płeć”? Ten zaangażowany i wnikliwy reportaż to ważny głos w sprawie społecznych nierówności.

Bez oklasków

Pierwsza w historii tego typu książka: wywiad-rzeka z Janem Englertem, legendarnym polskim aktorem i reżyserem teatralnym, utytułowanym i uznanym w całym kraju estradowym artystą. W szczerej rozmowie z Kamilą Drecką opowiada o swoim życiu, twórczości i całej karierze twórczej. O samym sobie mówi z humorystycznym przekąsem i autoironią: że składa się z wielu małych Englertów, które nie tworzą żadnej spójnej całości. Jak czuje się legenda polskiej sceny po pięćdziesięciu latach kariery? Co myśli o współczesnej Polsce? Jakie ma zdanie o swojej branży?

Powieść

Powrót do Whistle Stop

Kontynuacja bestsellerowych Smażonych, zielonych pomidorów. Bohaterowie znani z kultowej powieści Fannie Flagg powracają! Bud Threadgode postanawia po latach odwiedzić miejsce w którym był szczęśliwy. Zaginięcie starszego pana staje się początkiem niezwykłych wydarzeń i spotkań. Pełna humoru historia o powrotach, tęsknotach i dawnych sekretach.

Nigdy

Pozornie nieznaczące, małe problemy mogą bardzo szybko urosnąć do rangi planetarnych niebezpieczeństw… W swojej nowej książce sensacyjnej uznany amerykański pisarz Ken Follett pokazuje, że zglobalizowany świat to system naczyń połączonych, a wojenna katastrofa wisi w powietrzu i zależna jest od wielu pozornie błahych czynników. Jego bohaterowie – amerykańska prezydent, szef chińskiego wywiadu, agenci CIA oraz pewna piękna Afrykanka – uczestniczą w niebezpiecznej grze, której stawką jest nuklearny konflikt. Czy uda się odsunąć widmo katastrofy?

Początek. Stulecie Winnych

Potężna, napisana z rozmachem powieść obyczajowa, czerpiąca inspirację z najlepszych skandynawskich sag rodzinnych! Historia rodu Winnych zaczyna się od Zduna Antoniego, który po wprowadzeniu się do Brwinowa poznaje Bronisławie, najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichowskich. W 1874 roku biorą ślub. Bronia cieszy się szacunkiem całej okolicy. Antoni z kolei to zdolny rzemieślnik. Pod rosyjskim zaborem przyszłość nie jest jednak pewna. W tym trudnym okresie w historii Polski zaczyna się epicka opowieść o rodu Winnych, która w długie zimowe wieczory wciągnie bez reszty nawet najbardziej opornych czytelników.

Sto lat Lenni i Margot

Wzruszająca opowieść o przyjaźni silniejszej niż śmierć. Lenni i Margot poznają się podczas pobytu na szpitalnym oddziale dla nieuleczalnie chorych. Jak zmieni się ich spojrzenie na przyjaźń, życie i śmierć? Książka została przełożona na 20 języków i podbija serca czytelników w kolejnych krajach.

Cud grudniowej nocy

Świąteczna historia jednej nocy, której bohaterkami jest pięć kobiet, żyjących na przestrzeni dwóch pokoleń. Czy świąteczna aura skłania do refleksji nad życiem? Czy w wigilijną noc wszystko może się nagle odmienić? Magdalena nie znosi świąt i ucieka przed wspomnieniami w pracę. Teresa marzy, by wreszcie zająć się sobą, a nie tylko swoją rodziną. Z kolei Kamila musi poradzić sobie z nową rolą  – partnerki i przyszłej matki. Kinga natomiast czuje się niedoceniona, bo doszło do niej, że poza Instagramem nie ma życia. Maria, ostatnia z bohaterek, pragnie tylko tego, żeby pogodzić zwaśnioną rodzinę przy wigilijnym stole. Czy w grudniową noc kobiety poradzą sobie ze swoimi problemami?

Koncert

Kolejna ciekawa powieść obyczajowa. To romantyczna historia o utracie miłości i przebaczeniu, o trudnych wyborach, przeznaczeniu i determinacji, by zmieniać się na lepsze. Główną bohaterką książki jest Catriona – młoda terapeutka, która na prośbę umierającej diwy operowej podejmuje jako pacjenta jej syna. Ma pomóc przywrócić mu jego piękny głos i muzyczny dar. Szybko okazuje się, że Catriona zna tego faceta z przeszłości… Poznali się jednej nocy dziesięć lat temu. Terapeutka odkrywa, że jej uczucie do tego młodego śpiewaka nigdy do końca nie zgasło. W malowniczej rezydencji nad jeziorem, gdzie podejmuje pacjenta, Catriona musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wyjawić mu swoją skrywaną pod płaszczykiem zawodowego chłodu namiętność.

Jej życie

Fascynująca opowieść o wyjątkowej relacji dwóch osób, ich przyjaźni i miłości, ale też o kłamstwach, złudzeniach i zdradach. Intymna historia kilku miesięcy z życia kobiety i mężczyzny na drodze do ich wewnętrznej przemiany; historia opowiedziana z dwóch punktów widzenia – jej i jego. Jak zacierają się dwa równoległe światy? Jak przekraczać granice w codziennym życiu? „Jej życie” to książka pełna ciepła i nadziei, która daje świadectwo o tym, co w życiu najważniejsze.

Kryminał, thriller, sensacja

Morderstwo w Boże Narodzenie

Klasyka światowego kryminału w nowej, ekskluzywnej edycji kolekcjonerskiej! Agatha Christie u szczytu swojej literackiej formy. Tym razem mistrzyni i prekursorka gatunku wprowadza czytelnika w mroczną, kryminalną zagadkę ze świętami w tle. Po latach milczenia senior rodu Smeon Lee zaprasza do swojej rezydencji rodzinę. Spotkanie rodzinne jest dziwne, toczy się wokół tego, kto odziedziczy wielki spadek po sędziwym dziadku. Wkrótce dochodzi do tajemniczego morderstwa pryncypała. Do akcji wkracza wspaniały Herkules Poirot. Ta zagadka będzie wyjątkowo trudna do rozwikłania…

Czarny Bałtyk

Przewrotna powieść kryminalna osadzona w alternatywnej powojennej rzeczywistości. Jak potoczyłyby się losy Polski, gdyby II wojna światowa miała inne zakończenie? Rok 1949, przeludniony Kołobrzeg, Jeden hotel, Jedna zamordowana dziewczyna. I dwa śmiertelnie skłócone ze sobą narody.

Cornelia

Mroczny, pełny zwrotów akcji thriller kryminalny opowiadający o mierzeniu się z przeszłością. Nastoletnia Cornelia znika podczas wycieczki klasowej w małej miejscowości w argentyńskiej Patagonii. Policja nie znajduje rozwiązania sprawy do której po latach wraca szkolna przyjaciółka dziewczyny. Czy wszyscy okażą się gotowi na rozliczenie z przeszłością? Cornelia to nie tylko trzymający w napięciu kryminał, ale też diagnoza argentyńskiego społeczeństwa.

Długi zew

Nowa książka autorki “Cyklu Szetlandzkiego”. Mistrzyni kryminalnych intryg, Ann Cleeves, powraca. Matthew Venn przybywa na pogrzeb ojca. Podczas pożegnania stoi jednak w oddali, nie zamierza pokazywać się społeczności, którą sam wcześniej opuścił. Tajemniczy telefon krzyżuje jego plan wyjazdu z miasteczka. To dopiero początek tajemnic z jakimi będzie musiał się zmierzyć.

Kieszonkowiec

Nietypowy, japoński kryminał w stylu noir, z rozbudowaną, wciągającą fabułą i niepowtarzalną narracją azjatyckiego mistrza gatunku. Kieszonkowiec Nakamury opowiada historię wprawnego i doświadczonego złodzieja, osoby z gangsterskiego półświatka, który w wyniku pewnego „wypadku przy pracy” zostaje zmuszony do radykalnej zmiany swojego życia. Bohatera powieści trawi głęboka melancholia, które nadaje dziełu znaczący egzystencjalny rys. Kieszonkowiec nie jest kryminałem typowym; to opowieść o meandrach ludzkiego losu, osadzona w mrocznej japońskiej metropolii, pełnej pokus i niebezpieczeństw. Książka odniosła duży sukces nie tylko w kraju kwitnącej wiśni, lecz również w Stanach Zjednoczonych. Została nominowana do nagrody Los Angeles Times Book Prize, a styl autora porównywano do Raymonda Chandlera i Dennisa Lehane’a.

Wydawnictwa albumowe

Polaków dzieje malowane

Ciekawe połączenie albumu malarskiego z popularną książką historyczną. Tytuł w nowatorski sposób omawia historię Polski i pomaga w jej zrozumieniu. Każda  z 655 ilustracji historycznych przedrukowane zostały w dużym formacie i starannej rozdzielczości, pozwalającej na dostrzeżenie najmniejszych szczegółów. Obrazy okraszone są komentarzami historyków. Książka łączy zatem fascynację polską sztuką oraz polską historią. Ta fascynująca opowieść o polskiej państwowości wzbudzi patriotyczne uczucia już u najmłodszych czytelników.

Malarstwo w Muzeach Watykańskich

Porywająca podróż przez watykańskie arcydzieła malarstwa. Album prezentujący bogactwo watykańskich zbiorów malarstwa opracowany przez wieloletniego dyrektora Muzeów Watykańskich. Historia znanych arcydzieł i ich twórców od Giotta, Rafaela, Leonarda do Matejki i Podestiego.

Poradniki

Dziennik dobrostanu Kreatywne inspiracje

Świat robi się coraz mroczniejszym i atencyjnym miejscem, a nasza codzienność wypełniona jest nerwowym pośpiechem, stresem i coraz większą presją społeczną ze wszystkich stron. Nowe technologie i media domagają się naszej uwagi, zanurzając nas w jałowym świecie pustych komunikatów. W takich warunkach łatwo zgubić siebie i zapomnieć, co jest najważniejsze: pogoda ducha i poczucie kontroli nad życiem. Czy tak musi być? Ten ciekawy poradnik pomoże Ci odzyskać utraconą relację z Twoimi emocjami, ciałem i myślami. Pozwoli Ci również na wgląd w siebie i uświadomienie sobie tego, czego naprawdę potrzebujesz. Może te święta to dobry moment, żeby zacząć od nowa, tym razem na własnych warunkach?

Czasem wygrywasz, a czasem się uczysz! Dla nastolatków

W książce Czasem wygrywasz, a czasem się uczysz. Dla nastolatków, która stanowi adaptację pierwotnego ogólniejszego tekstu, autor, bestsellerowy pisarz i ekspert w dziedzinie przywództwa, John C. Maxwell, dzieli się refleksjami na temat własnych niepowodzeń, przedstawia interaktywne ćwiczenie polegające na prowadzeniu dziennika i przytacza zupełnie nowe historie o wpływowych ludziach, takich jak przedsiębiorca Steve Jobs, złota medalistka olimpijska Gabby Douglas czy laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Malala Yousafzai.

Dieta SIRT Przepisy

Po światowym bestsellerze “Dieta SIRT” Aidan Goggins i Glen Matten wracają z dziesiątkami szybkich i praktycznych przepisów, także w wersji wegetariańskiej, wegańskiej i bezglutenowej. Ta książka to wyjątkowa szansa na szybkie wdrożenie programu, dzięki któremu bez wysiłku zaczniesz tracić kilogramy już w pierwszym tygodniu. Później, dzięki gotowym jadłospisom, trwale uzupełnisz swoją dietę o kluczowe produkty SIRT, unikając efektu jo-jo.

Empatia to twoja supermoc

Opanowanie sztuki okazywania innym zrozumienia i troski to jeden z najważniejszych etapów w rozwoju dziecka. Nigdy nie jest za wcześnie, żeby pomóc najmłodszym te umiejętności zdobywać. Ta pięknie ilustrowana książka z przypowiastkami prezentuje proste scenariusze z życia wzięte, które uczą dzieci rozpoznawać i okazywać empatię. Książeczka została napisana przejrzystym językiem z myślą o tym, że dorośli będą ją czytać na głos. Zawiera pytania do dyskusji i ćwiczenia zachęcające dzieci do rozmowy o tym, czego się nauczyły i jak mogą to wykorzystywać na co dzień.

To proste

Jak radzić sobie z codzienną, szarą rzeczywistością, żeby nie tylko nie stracić głowy, ale również dostrzec piękno w otaczającym nas świecie? Autor bestsellera Esencjalista – książki, która sprzedała się w milionach egzemplarzy i znalazła na liście bestsellerów „New York Timesa” – wraca z inspirującym i ciekawym poradnikiem życiowym zatytułowanym To proste.

17 Shares:
Może zainteresować Cię także