Niespodziewany efekt koronawirusa odnotowano również w Polsce. W ciągu ostatnich dwóch tygodni sprzedaż Dżumy Alberta Camusa wzrosła niemal pięciokrotnie – informuje dystrybutor książek OSDW Azymut.

Dżuma powraca na listę bestsellerów nie tylko we Francji i we Włoszech. Podobny efekt koronawirusa jest już zauważalny w Polsce. W porównaniu do roku ubiegłego w okresie 17 lutego – 5 marca 2020 dystrybutor książek OSDW Azymut sprzedał co najmniej pięć razy więcej egzemplarzy słynnej powieści Alberta Camusa. W tym czasie książkę francuskiego noblisty w przekładzie Joanny Guze (wyd. PIW) zamawiały najczęściej księgarnie stacjonarne i księgarnie internetowe, co oznacza, że nagły wzrost sprzedaży jest najprawdopodobniej związany z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa. Wcześniej Dżuma – jako lektura szkolna – była kupowana najczęściej przez biblioteki.

Zobacz również: Koronawirusy, epidemie, choroby. Książki o czasach zarazy

W ciągu ostatnich dwóch tygodni na listę bestsellerów dystrybutora trafiła również Dżuma w formie audiobooka oraz takie tytuły jak Miłość w czasach zarazy Gabriela Garcíi Márqueza czy Wirusologia – podręcznik akademicki Wydawnictwa Naukowego PWN przedstawiający najnowsze teorie dotyczące pochodzenia, ewolucji i zwalczania wirusów.

OSDW Azymut (Grupa PWN) jest jednym z największych dystrybutorów książek w Polsce. Firma świadczy usługi dystrybucyjno-logistyczne na polskim rynku wydawniczo-księgarskim od 1999 roku, zajmuje się sprzedażą hurtową książek, audiobooków, a także gier i zabawek. W  2012 roku firma uruchomiła nową usługę – drukarnię cyfrową z możliwością druku na żądanie (POD). Dystrybutor jest także organizatorem wydarzenia Noc Księgarń

Źródło: OSDW Azymut. Zdjęcie: istockphoto.com

49 Shares:
Może zainteresować Cię także