Jennifer Bell nie zamierzała zostać autorką książek dla dzieci i młodzieży – w dzieciństwie nawet nie przepadała za czytaniem. Tymczasem po bestsellerowym cyklu Niezwyczajni do polskich księgarń już jutro trafi nowy tytuł Bell Wonderscape. Podróż w nieznane. Przeczytajcie przedpremierowy fragment.

Jennifer Bell urodziła się w 1985 roku w Londynie, gdzie mieszka do dziś. Jako dziecko uwielbiała słuchać opowieści, ale nie lubiła czytać. W rzeczywistości większość wspaniałych książek dla dzieci, które zostały wydane, gdy dorastała, takich jak seria o Harrym Potterze czy Mroczne materie, opowiedziała jej młodsza siostra. Jennifer lubiła sztukę i filmy, chciała zostać reżyserem, więc większość wolnego czasu spędzała w kinie. Po ukończeniu szkoły poszła więc na studia filmowe.

Już po ukończeniu studiów Jennifer wpadł w ręce egzemplarz Eragona Christophera Paoliniego – opowieść o chłopcu, który znalazł smocze jajo. Była to pierwsza książka, którą Jen z przyjemnością przeczytała od deski do deski i która wciągnęła ją w pasję czytania. Wkrótce Jen stała się zapaloną czytelniczką książek dla dzieci i dostała pracę w słynnej księgarni Foyles przy Charing Cross Road. Tam wyspecjalizowała się w literaturze dziecięcej, pomagając dzieciom w każdym wieku znaleźć odpowiednie dla nich książki. Oprócz opiekowania się pięcioma piraniami w sklepie, doradzała w zakupie książek klientom, w tym członkom rodziny królewskiej, astronautom, gwiazdom sportu, aktorom, politykom, muzykom i artystom.

Swoją debiutancką powieść Niezwyczajni. Tajemnicza moneta napisała podczas przerw na lunch w Foyles. Podpisała swój pierwszy kontrakt wydawniczy z wydawnictwem Penguin Random House, a rok później zaczęła pracować w innej wspaniałej księgarni Tales On Moon Lane. Tajemnicza moneta od razu zdobyła tytuł książki miesiąca Waterstones oraz bestsellera Sunday Times. Kolejne części Niezwyczajnych, czyli Zagadkowa klepsydra i Zamarznięta luneta, ukazały się w 2017 i 2018 roku. Do tej pory seria została przetłumaczona na szesnaście różnych języków.

niezwyczajni
Seria Jennifer Bell Niezwyczajni

Jennifer porzuciła sprzedaż książek w 2018 roku, aby zostać autorką pełnoetatową dla dzieci. W 2020 roku wydała Wonderscape. Podróż w nieznane, przygodową opowieść o podróżach w czasie, która w czerwcu 2020 roku uzyskała tytuł książka miesiąca Waterstones.

Przeczytaj fragment książki Wonderscape. Podróż w nieznane. Tom 1 (kliknij tutaj).

Premiera książki: 10 lutego 2021 r.

Trzynastoletni Arthur, Ren i Cecily w drodze do szkoły są świadkami tajemniczej eksplozji. Gdy zaczynają badać okoliczności, zostają zamknięci w kabinie na pokładzie Principii – pirackiego statku badawczego żeglującego po niebezpiecznych wodach, dowodzonego przez samego Izaaka Newtona! Uwięzieni w roku 2473 w Wonderscape, grze przygodowej, muszą skorzystać z pomocy niezwykłych historycznych postaci i bohaterów, aby znaleźć drogę do domu, zanim skończy im się czas. Ale Wonderscape jest pełne tajemnic i nie każdy jest tym, kim się wydaje. Kiedy przybycie przyjaciół grozi ujawnieniem mrocznej prawdy, zdają sobie sprawę, że muszą walczyć nie tylko o swoją przeszłość, ale o przyszłość, której mogą nigdy nie zobaczyć.

Źródło: Wydawnictwo Dwukropek

1 Shares:
Może zainteresować Cię także