Wierzymy, że zabawa to coś więcej niż tylko przyjemność. To także kreatywny sposób na edukację i rozwój. Prezentujemy najlepsze zabawki roku 2021. Są wśród nich również nieoczywiste, wymagające skupienia modele czy zestawy do naukowych eksperymentów. Zainspiruj swoje dziecko!

Czytamy razem

Ten edukacyjny zestaw inspiruje do wspólnej nauki czytania i w zabawny, atrakcyjny dla dziecka sposób zachęca je do zgłębiania piękna polskiego alfabetu. Praca przy literach jeszcze nigdy nie była tak przyjemna! Gra została dostosowana do różnych poziomów czytelniczego zaawansowania dziecka. Ponadto do zestawu dołączone są dwa poradniki z pomysłami na edukacyjne zabawy.

Logiquest

Gra wciela gracza w doświadczonego odkrywcę w stylu Inidany Jonesa. To przygodowa rozgrywka logiczna, w której śmiałek układa bloki, tworząc cienie pasujące do wzorów na kartach zadań. Każda karta zadania pokazuje namalowany obrys lub wzór na ścianie wewnątrz starożytnej świątyni i leżące w pobliżu bloki. Raz dziennie światło słoneczne wpada do świątyni przez małe otwory, oświetlając każdy ze wzorów. Jeśli bloki rzucą cień odpowiadający dokładnemu kształtowi wzoru, łamigłówka zostanie rozwiązana.

Obrazki

Losujemy jedną z fotografii, a później – za pomocą sznurków, kostek, patyków dołączonych do zestawu – staramy się odzwierciedlić wskazane miejsce. Inni gracze muszą domyśleć się, o jakie zdjęcie chodziło. To dynamiczne, kreatywna gra rodzinna z prostymi zasadami. Każdy z uczestników stara się odwzorować grafikę z sekretnej karty, a potem należy odgadnąć, o które obrazki chodziło.

Rok w lesie

Te leśne zwierzęta są wyjątkowo gościnne, bo serdecznie zapraszają do swojego domu, czyli lasu. W zestawie gracze znajdą piękną, trójwymiarową makietę takiego lasu. Zadanie polega na tym, by wskazać zwierzaka, który ukrył się w lesie lub dopiero co się w nim pojawił. To zabawna gra ćwicząca pamięć i refleks. Rozgrywka ma charakter przestrzenny i angażuje każdego gracza.

Zombie

Miasto zostało zainfekowane przez plagę żywych martwych, czyli zombie. Gracze muszą ze sobą współpracować, by walczyć z potworami, zdobyć cztery sekretne składniki i uwarzyć antidotum, które uratuje świat. To dynamiczna, emocjonujące gra, pełna akcji i niespodzianek. Prezentowana edycja jest drugą częścią Zombie Kidz – stanowi tak dodatek do poprzedniej, jak i samodzielną grę.

Emiglio robot

Emiglio to znany włoski robot, który podbija rynki od połowy lat dziewięćdziesiątych, kiedy została wyprodukowana jego pierwsza wersja. Robot reaguje na ruch i obecność człowieka różnymi rodzajami ruchu oczu i głowy. Przy zabawie Emiglio może prezentować aż 8 różnych form mimiki. Dzięki tym różnym rodzajom ruchu, zabawka jest dla dziecka ciekawa i budzi u dziecka emocjonalne zaangażowanie. Podczas poruszania się robot wydaje z siebie dźwięki i świeci. Jest też wyposażony w syntetyzator głosu.

Montessori Moja szkoła

Gra, która zachęca do aktywności związanych z klasyfikacją i manipulacją dotykową. Opracowana zgodnie z metodą edukacyjną, wedle której dotyk stanowi jedną z najistotniejszych form poznania. Różne badania dowiodły, że nauka przez dotyk jest bardziej skuteczna. Doświadczenie to jest podstawą rozwoju dziecka, które kształtuje swoją inteligencję. W zestawie gracz znajdzie makietę szkoły z sześcioma salami, trzydzieści żetonów i instrukcję.

Carotina Ciało człowieka

Kolejna świetna edukacyjna rozgrywka, która łączy naukę i rozrywkę. Fantastyczna gra, dzięki której dzieci w prosty sposób poznają ciało człowieka oraz pięć jego zmysłów. Opakowanie zawiera puzzle do złożenia przedstawiające budowę człowieka oraz zabawną loterię ze zmysłami, w którą dzieci mogą grać razem ze swoimi przyjaciółmi.

Tablica LED

Dzięki tej tablicy rysunki Twojego dziecka będą widoczne również w ciemności! Ta tablica jest świecąca i fluorescencyjna. Ma osiem różnych typów oświetlenia. Dzięki specjalnym pisakom można pisać nieskończenie wiele razy – wystarczy przetrzeć tablicę suchą ścierką i zabawa zaczyna się od nowa. Świeci jak neonowy szyld! Zestaw zawiera w sobie również szablony rysunków.

Teleskop astronomiczny DIY

To nie jest kolejna plastikowa zabawka. To przeznaczony dla najmłodszych, amatorski teleskop, który świetnie nadaje się do pierwszych, amatorskich obserwacji nocnego nieba. Luneta ta łączy ze sobą wysoką jakość optyczną i przystępną cenę. W zestawie znajdują się również achromatyczne soczewki. Poza tym w środku czeka na Ciebie szczegółowa instrukcja montażu. Już sam montaż tego sprzętu może być niezłą zabawą!

Diableski młyn

Czy wiesz, że pierwszy diabelski młyn pokazano już w 1893 roku w Chicago? Miał prawie 100 metrów wysokości i mógł przewieźć 2160 osób za jednym przejazdem we wszystkich gondolach. Ta karuzela służąca do samodzielnego montażu nawiązuje do obecnych w domach XIX wiecznych blaszanych zabawek napędzanych silnikiem parowym. Po złożeniu zestawu uzyskasz karuzelę z sześcioma ruchomymi gondolami oraz dwa koła pasowe do połączenia Diableskiego Młyna z silnikiem. Średnica koła to około 30 centymetrów.

Cyfrowy zegar słoneczny

Zegar ten pokazuje czas za pomocą cyfr rzucanych na powierzchnię cyferblatu dzięki promieniom słońca, które przechodzą przez odpowiednio rozmieszczone otwory. Urządzenie można dostosować do różnych szerokości geograficznych, a obrotowy cyferblat umożliwia odczyt czasu z dokładnością rzędu 5 minut. Ten ciekawy zegar pozwoli dziecku uświadomić, jak ważny jest czas. Zestaw zawiera polską instrukcję montażu!

Śniegologia. Eksperymenty naukowe

Niech twoje dziecko pozna piękno i radość naukowych eksperymentów! W trakcie tej edukacyjnej zabawy dzieci nauczą się wiele ciekawych rzeczy o stanach skupienia, zbadają powtarzalną unikalność śnieżynek oraz zajrzą do cząsteczki wody w trójwymiarze. Eksperymenty te zostały opracowane przez naukowców związanych z Polską Akademią Nauk. Zestaw jest rekomendowany przez Mensa Polska. To bezpieczny produkt, w środku którego znajdują się odczynniki i akcesoria niezbędne do wykonania dwóch eksperymentów do wykonania w asyście osoby dorosłej.

Stellar Galaxia (AR)

To fascynująca podróż przez Układ Słoneczny. Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości twoje dziecko „na własne oczy” doświadczy piękna naszego najbliższego kosmicznego otoczenia. Karty te oferują połączenie zabawy, gry i nauki – niezapomniane doświadczenie dla wszystkich małych wielbicieli kosmosu. Dzięki temu zestawowi poznasz z bliska Układ Słoneczny, zrobisz zdjęcia ulubionym ciałom niebieskim, obejrzysz ciekawe video, a na koniec weźmiesz udział w finałowym quizie.

Alias Junior

Zabawa polega na tym, że dzielicie się na dwie drużyny i objaśniacie słowa oraz obrazki swojej drużynie innymi słowami, nie wypowiadając samego hasła. Możecie używać słów o podobnym lub innym znaczeniu, podpowiedzi, dźwięki – wszystkie sposoby są dozwolone! Do gry mogą włączyć się również dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać, ponieważ obrazki na kartach ilustrują hasła. Drużyna, która odgadnie jak najwięcej haseł przed końcem czasu, wygrywa! To szybka i dynamiczna zabawa dla całej rodziny.

iKNOW: edycja rodzinna

Kolejna oryginalna i innowacyjna gra rodzinna z popularnej serii iKNOW. Podczas gdy jeden z graczy udziela odpowiedzi, pozostali obstawiają jej trafność. W każdej chwili możesz jednak przejąć inicjatywę, jeśli uważasz, że wiesz lepiej. Dzięki temu możesz spróbować zdobyć dla siebie trochę więcej dodatkowych punktów. Średni czas rozgrywki to około 30 minut.

0 Shares:
Może zainteresować Cię także