Rekomendacje książkowe, recenzje i sceny z życia czytelników. Prezentujemy wybór popularnych polskich kanałów książkowych z serwisu YouTube, które warto obserwować. Zdziwicie się, jak bardzo są od siebie różne!

Strefa czytacza:

Sympatyczny kanał o książkach prowadzony przez „czytającą rodzinę spod Bydgoszczy”. W bogatej ofercie programu znajdują się sympatyczne omówienia literatury popularnej – głównie obyczajowej, powieści młodzieżowych, fantastyki i książek dziecięcych. Autorzy zastrzegają również, że specjalne miejsce w ich czytelniczym sercu zajmuje „Harry Potter”. Przejdź do kanału.

Book Reviews by Anita:

Popularna książkowa vlogerka, znana niemalże każdemu, kto zagląda w literackie zakamarki YouTuba. Anita zajmuje się każdego rodzaju książką: omawia literaturę popularną – jest wielką fanką twórczości J.K. Rowling, co lubi często podkreślać – poradniki i beletrystykę. Doświadczenie autorki pozwala jej w sposób zwięzły i konkretny wypowiadać swoje opinie na temat książek. Przejdź do kanału.

Zaksiążkowane:

Humorystyczne, pełne ciepła i energii omówienia książkowe sprawiły, że Zuza i Tola szybko zdobyły dużą popularność jako vlogerki. Nic dziwnego! Dziewczyny w charakterystycznym dla siebie, wesołym stylu omawiają swoje lektury, polecają wybrane książki i opowiadają o swoim życiu. Przejdź do kanału.

Rafał Hetman o książkach:

Rafał Hetman znany jest nie tylko jako książkowy vloger, ale również autor podcastów o literaturze. Jego kanał w serwisie YouTube jest przedłużeniem, rozwinięciem i dopełnieniem aktywności z serwisu Spotify. Hetman zajmuje się omawianiem i recenzowaniem przede wszystkim reportaży i literatury faktu, jednak nie stroni również od beletrystyki. Przejdź do kanału.

Tuczytam:

Kanał prowadzony przez dwie koleżanki: mieszkającą w Łodzi Gosię oraz rezydującą w Moskwie Asię. Autorki zainteresowane są literaturą gatunkową, przede wszystkim powieściami obyczajowymi, kryminałami i thrillerami. Na kanale często pojawiają się recenzje i omówienia książek pisarzy i pisarek rosyjskich. Przejdź do kanału.

Wielki Buk:

Wszechstronny, popularny kanał o książkach, prowadzony przez Olgę Kowalską. Autorkę interesuje szeroko pojęta literatura i chętnie sięga po książki z każdego gatunku. Najczęściej pojawiającymi się pozycjami są jednak powieści obyczajowe i kryminały. Vlogerka publikuje również okresowe podsumowania literackie i omawia dużo nowości. Przejdź do kanału.

TheJoanstark:

Ciekawy, prowadzony od 2010 roku kanał o nowościach wydawniczych, w których autorka w zwięzły sposób poleca najciekawsze pozycje z bieżącej produkcji literackiej. Na kanale dominuje literatura popularna i gatunkowa. Autorka umieszcza również filmiki o ogólnej tematyce związanej z rynkiem książki bądź ofertami konkretnego wydawcy. Przejdź do kanału.

Jeść treść:

Wszechstronna vlogerka o szerokich horyzontach lekturowych. Na kanale „Jeść treść” prezentuje omówienia przeczytanych przez siebie książek – dominują horrory i powieści obyczajowe, ale pojawia się również beletrystyka i książki popularnonaukowe. Obok materiałów recenzenckich autorka wrzuca również filmiki dotyczące jej nawyków lekturowych i relacji z książką jako taką. Przejdź do kanału.

Filozofia tak bardzo:

Kanał założony przez grupkę kolegów, którzy niegdyś prowadzili popularny fanpage w serwisie Facebook o tej samej nazwie. Ich humorystyczno-kpiarskie zacięcie w ciekawy sposób kontrastuje z tematyką, jaką się zajmują. Na kanale dominują omówienia książek filozoficznych i naukowych – tak klasycznych opracowań, jak i akademickich nowości. Przejdź do kanału.

Bardziej lubię książki niż ludzi:

Autorka tego kanału, Diana, ma jasny cel: kieruje swoją vlogową działalność do osób, które… nie czytają wcale. Zamieszczane na tym kanale filmiki są nie tyle recenzjami, omówieniami czy też poleceniami, co raczej pewnymi popularnonaukowymi filmikami powstałymi na podstawie określonych książek. Celem tej niecodziennej działalności jest popularyzacja i zachęcanie do czytania na własną rękę. Przejdź do kanału.

9 Shares:
Może zainteresować Cię także