Zastanawiasz się nad idealnym prezentem dla babci i dziadka? Polecamy wyjątkowe książki z serii Wielkie Litery! Wszystkie tytuły z serii wydane są w specjalnym formacie z dużą czcionką przystosowaną do potrzeb seniorów i osób z problemami wzroku. W kolekcji znajdują się dziesiątki bestsellerów autorstwa polskich i zagranicznych autorów. To świetna okazja, by na święta obdarzyć najbliższych radością czytania!

Takich książek pod choinką jeszcze nie było. Seria Wielkie Litery to jedyna na polskim rynku inicjatywa skupiająca wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Pozycje z serii przystosowane są do potrzeb osób słabowidzących oraz seniorów.

Inicjatywa dystrybutora książek OSDW Azymut skupia już kilkunastu wydawców. To oficyny, które mogą pochwalić się wieloma bestsellerowymi pozycjami. Wśród wydawców są m.in. Agora, Wydawnictwo Kobiece, SQN, Amber czy Filia.

Nie czekaj na ostatnią chwilę. Zamów prezent już dziś!

Ukochany romans? Przejmująca historia obyczajowa? A może wciągający kryminał i trzymający w napięciu thriller? Dzięki specjalnemu wydaniu z dużą czcionką wszystkie osoby z problemami wzroku mogą zatopić się w fascynujących historiach z najwyższej literackiej półki.

Miłośnicy literatury obyczajowej odnajdą w Wielkich Literach popularne powieści takich autorek jak Bogna Ziembicka (Miłość w cieniu wielkiej wojny), Anna J. Szepielak (Dworek pod lipami) czy Agnieszka Krawczyk (Kamienica pod szczęśliwą gwiazdąDobre uczynki). Z kolei fani literatury kryminalnej i detektywistycznej mogą sięgnąć do mrożących krew w żyłach powieści Marka Stelara (Nietykalny) oraz Remigiusza Mroza (EkspozycjaNieodnalezionaTrawers czy Ekstremista).

W serii nie brakuje również bestsellerowych i uznanych autorów zagranicznych, takich jak Nadia Hashimi (poruszający Dom bez okien o życiu współczesnych Afganek), Maria Escobar (Kołysanka z Auschwitz o losach dzieci w obozie śmierci) czy Max Czornyj  (m.in. szokujące, mocne historie kryminalne Jestem mordercą oraz Mord).

Najlepszy pomysł na świąteczny prezent

Oprócz tego, że wszystkie książki opublikowane w serii Wielkie Litery mają większą, starannie dobraną czcionkę, cechują się ponadto przejrzystym składem, który nie nadwyręża wzroku oraz silniejszym niż w zwykłych publikacjach kontrastem, w odczuwalny sposób zwiększającym komfort czytania.

Wszystkie ułatwienia w obcowaniu z literaturą sprawiają, że książki z serii Wielkie Litery stanowią idealny świąteczny prezent. Pamiętaj: obdarowując najbliższych książką, zapewniasz im coś więcej – niezapomniane doświadczenie fascynujących literackich światów, do których ciągle można wracać. Jak powtarzał Umberto Eco, „Kto czyta, żyje wielokrotnie”.

Wielkie Litery to nie tylko seria książek. Inicjatywie towarzyszy kampania promująca czytelnictwo wśród seniorów, a w 2019 roku wspólnie z Instytutem Tyflologicznym Polskiego Związku Niewidomych OSDW Azymut zorganizował internetowy cykl szkoleniowy dla bibliotek poświęcony aktywizacji osób słabowidzących i niewidomych. W szkoleniach wzięło udział ponad 450 bibliotekarzy z całej Polski.

0 Shares:
Może zainteresować Cię także
Syn złodziejki Grażyna Bąkiewicz
Więcej

Recenzja: Syn złodziejki

Siłą książki Bąkiewicz jest powściągliwość – nie ma tu krwawych scen zbrodni, ulicznych jatek, choć polała się krew, a ludzkie cierpienie sięgnęło dna. Nie ma też happy endu. Powieść kończy się tak, jak się zaczęła, w przypadkowym miejscu, w samym środku czyjegoś losu, na pograniczu nadziei i zwątpienia.