Czytanie to zabawa, nauka i rozwój. Książka może być dla dziecka najlepszym przyjacielem i cierpliwym nauczycielem, a ono dzięki niej lepiej się rozwija, uważniej przygląda światu i buduje zdrowsze relacje z innymi. Dzień Dziecka to idealna okazja, by podarować książkę. Polecamy tytuły mądre, napisane pięknym językiem i starannie wydane. Sprawdźcie nasze typy!  

Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? (Prawie) wszystkie sekrety ludzi i zwierząt

Dorota Sumińska

Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? to wszystkie pytania z bestsellerowej serii, którą pokochały dzieci, rodzice i dziadkowie, teraz po raz pierwszy zebrane w jednym tomie.

Dla dociekliwych dzieci i wciąż ciekawych świata dorosłych. (Prawie) wszystko, co chcielibyście wiedzieć o zwierzętach i ich zwyczajach, a także o… sobie samych. Zaskakujące obserwacje, wspaniałe anegdoty, humor i ogromna dawka wiedzy. Książka, która pomoże każdemu, nie tylko dziecku, lepiej rozumieć otaczający nas świat.

Czy zwierzęta lubią słuchać muzyki?

Czy drzewo czuje ból?

Dlaczego ludzie kłamią?

Co tygrysy lubią najbardziej?

Czym zajmują się trutnie?

Czy człowiek może nauczyć się latać?

A nawet:

Dlaczego dzieci zadają tak dużo pytań?

Odpowiedzi na te i ponad trzysta (!) innych arcyciekawych, podchwytliwych i trudnych pytań, które zawsze przychodzą dzieciom do głowy w najmniej oczekiwanych momentach, udziela wielka miłośniczka zwierząt, ceniona lekarz weterynarii i pisarka Dorota Sumińska. Pomagają jej w tym dwu-, czworo-, a nawet ośmionożni bohaterowie, których z wielką wyobraźnią i miłością namalowała Joanna Żero.

„Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego?” to wszystkie pytania z bestsellerowej serii, którą pokochały dzieci, rodzice i dziadkowie, teraz po raz pierwszy zebrane w jednym tomie.

Tatry. Przewodnik dla dużych i małych

Adam Pękalski, Paweł Skawiński, Barbara Gawryluk

Przygodę w Tatrach czas zacząć! Gdy raz wybierzecie się na wycieczkę w Tatry, obiecuję, że będziecie chcieli tam wrócić! – zapewnia Paweł Skawiński i wie co mówi, bo sam spędził w tych górach niemal całe swoje dorosłe życie. A wszystko zaczęło się niewinnie, od wycieczki z rodzicami, z nocowaniem w schroniskach i burzą podczas wspinaczki. To dopiero przygoda!

Teraz czas na was! Zapraszamy na wyprawę w najsłynniejsze polskie góry, do ostępów leśnych, jaskiń i góralskich chat. Spotkacie wilki, rysie, kozice, świstaki, a nawet niedźwiedzie. Dowiecie się, jak zachować się na szlaku. Skosztujecie góralskich specjałów. Poznacie szczyty, doliny, stawy i potoki. I nie bójcie się, bo z takim przewodnikiem jak Paweł Skawiński – leśnik, taternik, ratownik górki, instruktor narciarski – będziecie przygotowani na każdą okazję.

Tatry to spisane przez dziennikarkę radiową i autorkę książek dla dzieci, Barbarę Gawryluk, pełne anegdot, cennych informacji, porad i przestróg, kompendium wiedzy dla małych odkrywców, na temat najsłynniejszych polskich gór, które opowieściami ubarwił wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, a pięknymi ilustracjami ożywił Adam Pękalski.

LEGO MINDSTORMS Wynalazca Robotów – Księga pomysłów

128 prostych maszyn i sprytnych urządzeń. LEGO Inspiracje dla każdego

LEGO® MINDSTORMS® Wynalazca Robotów – Księga pomysłów zawiera dziesiątki kreatyw-nych sposobów budowania niesamowitych mechaniz­mów za pomocą zestawu LEGO MINDSTORMS Wynalazca Robotów. Każdy model zawiera listę wymaganych części, ogra-niczony do minimum tekst, zrzuty ekranu z programu LEGO MINDSTORMS Robot Inventor oraz kolorowe zdjęcia wykonane pod różnymi kątami. Dzięki temu dowiesz się, gdzie umieścić wszystkie części bez korzystania z instrukcji budowania krok po kroku. Nauczysz się pracować z silnikami i czujnikami, budować roboty, które mogą chodzić lub samodzielnie się poruszać, oraz tworzyć praktyczne narzędzia do podnoszenia, otwierania drzwi, rysowania, a nawet wystrzeliwania pocisków i innych pomysłowych cudów. Każdy model demonstruje proste zasady mechaniczne, które można wykorzystać jako elementy składowe dla własnych kreacji. Zainspirujesz się do łączenia mechanizmów lub dostoso-wywania ich do własnych zabawek, samochodów, gier i nie tylko.

Co najlepsze, każda część potrzebna do zbudowania tych maszyn zawarta jest w jednym zestawie: LEGO MINDSTORMS Wynalazca Robotów (#51515)!

Ta nieoficjalna książka nie jest autoryzowana ani zatwierdzona przez Grupę LEGO.

Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę

Agata Romaniuk

Pierwsza część nowego cyklu powieści przygodowych Agaty Romaniuk, autorki bestsellerowej Kociej Szajki! Szieciaki mają głos! Tolo i Bolo mieszkają z Mamisiem i psem Szprotką w bloku w wielkim mieście. Pewnego dnia dowiadują się, że ich ukochana Lisia Górka, centrum życia towarzyskiego na osiedlu, ma zostać zrównana z ziemią. Ale chłopcy łatwo jej nie oddadzą. Razem z siostrami Owocówkami i ekipą z podwórka organizują wielką akcję ratunkową. Guma balonowa naprzeciw koparkom i strajk na trawie – to musi się udać!

Mapa skarbów

Ewelina Włodarczyk

Na nudę nie ma czasu. Nawet kiedy zapowiada się najnudniejszy poranek na świecie, niespodziewanie można przeżyć przygodę. Wystarczy wyruszyć do krainy fantazji. A gdzie leży owa kraina? No cóż… całkiem niedaleko. Wystarczy wyjść z domu… albo wyjechać, na przykład na rowerach. Koniecznie tylko trzeba mieć ze sobą mapę. Nie taką zwyczajną, ale mapę skarbów. Potem można zatrzymać się na chwilę w Kredowni, żeby pójść śladami dinozaura, a chwilę później spotkać żabę i pocałować ją w nadziei, że zmieni się w królewicza. Jeszcze tylko gejzery, tajemnicza moneta, piknik w lesie, piórka, kamienie, patyki, mrówki… ufff – ileż jest tych skarbów! A najfajniejsze, że taka mapę można samemu sobie wymyślić.

Szalik. O Wisławie Szymborskiej dla dzieci

Michał Rusinek, Joanna Rusinek

„Szalik. O Wisławie Szymborskiej dla dzieci” Michała Rusinka to ilustrowana książka dla dzieci przybliżająca życie Noblistki. To zabawna opowieść o małej Ichnie i dorosłej Wisławie. Bywa też poważnie. Oczywiście, nie za bardzo. W końcu każdy dorosły powinien zachować w sobie coś z dziecka.

„Szalik. O Wisławie Szymborskiej dla dzieci” Michała Rusinka to książka dla dzieci w wieku 6-8 lat. Z książki dowiesz się:

* Co jest magicznego w dwóch słowach „nie wiem”.

* Kto przepowiedział przyszłość Wisławie Szymborskiej w kronice klasowej.

* O co chodzi z tym „szalikiem”.

Dorosłym czasem wydaje się, że wiedzą wszystko, ale czy wiedzą, skąd się wziął pomysł na pisanie limeryków albo jak Wisława Szymborska zareagowała na wiadomość o otrzymaniu nagrody Nobla? Ta książka to prawdziwa podróż u boku jednej z najbardziej znanych poetek na świecie.

Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane

Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Niezwykły cykl baśni, które „dodają skrzydeł” – wiary w siebie! Roksana Jędrzejewska-Wróbel, mistrzyni odczytywania na nowo starych prawd, autorka bestsellerowego zbioru bajek „Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii”, tym razem sięgnęła do zapomnianych baśni ludowych, których motywem przewodnim jest poszukiwanie szczęścia.

Oto siedem poruszających opowieści i siedem niezwykłych dziewczynek. W każdej historii jej bohaterka wyrusza w bardziej lub mniej metaforyczną drogę, aby zdobyć jakąś moc oraz przekonać się, że warto wziąć odpowiedzialność za własne szczęście i pokonać wewnętrzne ograniczenia.

Są to książki, które koniecznie powinny przeczytać dziewczynki w wieku 8–12 lat, ale nie tylko, bo przecież recepty na szczęście poszukujemy wszyscy. A baśnie ludowe zawsze były dla dzieci i dorosłych, dla dziewczynek i chłopców. Podobnie jak te opowieści, których bohaterki zrozumiały, od czego zależy szczęście. Najwyższa pora przypomnieć sobie lub nareszcie poznać te mądre baśnie, które niesłusznie odłożono do lamusa!

Serię tworzą następujące tytuły: „Kwiat paproci”, „Szklana Góra”, „Dziwożona”, „Woda żywa”, „Żelazne trzewiczki”, „Kije samobije” i „Śpiący rycerze”.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

0 Shares:
Może zainteresować Cię także