Już w kolejnym tygodniu do księgarń trafi nowe, długo wyczekiwane, wydanie książki Wojciecha Orlińskiego Lem. Życie nie z tej ziemi.

Na 24 marca została zaplanowana premiera nowego wydania biografii autora Solaris. Będzie to koedycja wydawnictw Czarne i Agora. Jaka była historia słynnego donosu Philipa K. Dicka do FBI? Jak Stanisław Lem kupował samochody? I czy rzeczywiście wierzył w komunizm? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajduje Wojciech Orliński.

Zobacz więcej: #Książkopedia: Stanisław Lem

Z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy urodzin słynnego pisarza, Stanisław Lem został wybrany przez Sejm RP jednym z patronów 2021 roku.

Stanisław Lem to światowa legenda literatury science fiction. Jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków obcych, a sprzedaż jego dzieł przekroczyła 35 milionów egzemplarzy. Polski futurolog jest autorem takich powieści jak SolarisDzienniki gwiazdoweFiasko oraz Bajki robotów. W wielu swoich dziełach bardzo trafnie przewidział rozwój nowoczesnych technologii, jak Internet, e-booki, audiobooki czy wirtualna rzeczywistość.

Wojciech Orliński (ur. 1969) – absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1997–2021 dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Stypendysta Instytutu Wiedzy o Człowieku w Wiedniu (2005). Od 2014 roku wykładowca na wydziale dziennikarstwa i nowych mediów Collegium Civitas, wcześniej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Autor wielu książek, w tym biografii Stanisława Lema Lem. Życie nie z tej ziemi, książki Człowiek, który wynalazł Internet. Biografia Paula Barana czy powieści science fiction Polska nie istnieje. Debiutował leksykonem lemologicznym Co to są sepulki – wszystko o Lemie

Źródło: wydawnictwo Czarne

1 Shares:
Może zainteresować Cię także