Seria Wielkie Litery rozrasta się o kilkadziesiąt nowych tytułów, tym razem od wydawnictw SQN oraz Amber. W ofercie tych znanych i cenionych wydawców znajdują się światowe bestsellery i popularne książki gatunkowe. Wszystkie te pozycje są już dostępne w specjalnym formacie z dużą czcionką.

Wielkie Litery to jedyna na polskim rynku inicjatywa skupiająca wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Pozycje z serii przystosowane są do potrzeb osób słabowidzących oraz seniorów. Inicjatywa dystrybutora książek OSDW Azymut skupia już kilkunastu wydawców, takich jak AgoraWydawnictwo KobieceFabuła FrazaEdipresse czy SQN. Tym razem ofertę książek ze specjalną, powiększoną czcionką poszerzają oficyny Czwarta StronaAmberFilia oraz Lira.

Zamów książki z dużą czcionką!

Fantasy, poradniki i mistrzowie suspensu z nowymi książkami. Dużo nowości w serii Wielkie Litery.

Nowe pozycje z powiększoną czcionką od Wydanictwa SQN już dostępne. Wśród kilkunastu nowych tytułów przygotowanych w serii Wielkie Litery znajdują się m.in. wspaniałe polskie powieści fantasy Jakuba Małeckiego (Saturnini, Święto ognia), Jakuba Ćwieka (Stróże) czy Marcina Mortki (Nie ma tego złego), ponadto wciągające kryminały Tomasza Duszyńskiego (Glatz Zamieć) i Sebastiana Sadleja (To nie moja wina) oraz wiele innych książek, do których warto zajrzeć!

Wielkie Litery – nowości od wydawnictwa SQN (grudzień 2021):

W serii SQN Wielkie Litery wydanych zostało już kilkanaście cenionych na polskim rynku wydawniczym powieści takich autorów jak Jakub Małecki, Alexandra Braxen czy Piotr Chojnowski.

Na tym nie koniec, a tak naprawdę to tylko początek! Nowe pozycje książkowe dla serii Wielkie Litery przygotowało również wydawnictwo Amber. W ofercie cenionego wydawcy czytelnik odnajdzie wiele ciekawych i wyjątkowych pozycji, które umilą długie, zimowe wieczory. Specjalna edycja z powiększoną czcionką powiększyła się o dwanaście tytułów. Są wśród nich m.in. nowe powieści sensacyjne wschodzącego gwiazdora gatunku, Clive’a Cusslera (Furia tajfunu, Okup za Romanowów), skandynawskie historie kryminalne Jonassona Ragnara (Milczenie czasu i Milczenie lodu) oraz wciągające thrillery Sebastiana Fitzeka (Przesyłka i Nocny powrót). Ponadto na czytelników czeka również najlepsza obyczajowa literatura kobiet autorstwa Jaynne Ann Krentz (Kiedy wszystkie dziewczyny odejdą oraz Dziewczyna na cienkiej linie) i wiele innych, fascynujących książek, dzięki którym  zima wcale nie będzie taka straszna!

Wielkie Litery – nowości wydawnictwa Amber (grudzień 2021)

W serii Amber Wielkie Litery ukazały się do tej pory m.in. kryminały i powieści obyczajowe takich autorów jak Sophie Hayes, Eloisa James, Danielle Steel czy Clive Cussler.

Seria Wielkie Litery — specjalne książki z dużą czcionką

Książki z serii Wielkie Litery zaprojektowane są specjalnie dla osób słabowidzących (z wadami wzroku) oraz wszystkich tych, którzy podczas lektury doświadczają dyskomfortu ze względu na zmęczenie oczu czy niesprzyjające światło.

Wielkie Litery to nie tylko seria książek. Inicjatywie towarzyszy kampania promująca czytelnictwo wśród seniorów, a w 2019 roku wspólnie z Instytutem Tyflologicznym Polskiego Związku Niewidomych OSDW Azymut zorganizował internetowy cykl szkoleniowy dla bibliotek poświęcony aktywizacji osób słabowidzących i niewidomych. W szkoleniach wzięło udział ponad 450 bibliotekarzy z całej Polski. Program został ponownie dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury i będzie kontynuowany jesienią tego roku.

Więcej informacji o serii:

0 Shares:
Może zainteresować Cię także