Seria Wielkie Litery powiększa się o kilkadziesiąt nowych tytułów wydawnictw Czwarta StronaAmberFilia i Lira wydanych w specjalnym formacie z dużą czcionką. W szerokiej, zróżnicowanej ofercie znajdą się zarówno bestsellerowe pozycje, jak i literackie debiuty.

Wielkie Litery to jedyna na polskim rynku inicjatywa skupiająca wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Pozycje z serii przystosowane są do potrzeb osób słabowidzących oraz seniorów. Inicjatywa dystrybutora książek OSDW Azymut skupia już kilkunastu wydawców, takich jak AgoraWydawnictwo KobieceFabuła FrazaEdipresse czy SQN. Tym razem ofertę książek ze specjalną, powiększoną czcionką poszerzają oficyny Czwarta StronaAmberFilia oraz Lira.

Zamów książki z dużą czcionką!

Dramaty i uniesienia z wielką historią w tle. Dużo ciekawych nowości w serii Wielkie Litery

Nowe pozycje z powiększoną czcionką od Wydawnictwa Amber już wkrótce dostępne. Wśród tytułów przygotowanych dla serii Wielkie Litery znajdują się m.in. nowe powieści przygodowe Clive’a Cusslera (GangsterBunt morza) oraz historyczne powieści romansowo-obyczajowe autorstwa Julii Quinn (Inna panna Bridgerton oraz Odważna i zakochana)  i Eloisy James (Szalone pocałunkiZakochani do szaleństwa) — popularnych i docenianych pisarek.

Wielkie Litery — nowości wydawnictwa Amber (sierpień 2021)

W serii Amber Wielkie Litery ukazały się kryminały i powieści obyczajowe takich autorów jak Sophie Hayes, Eloisa James, Danielle Steel, Clive Cussler.

Seria Wielkie Litery powiększyła się również o interesujące pozycje od Wydawnictwa Filia. Oficyna przygotowała szereg ciekawych tytułów, wśród których znaleźć można trzymający w napięciu thriller Remigiusza Mroza (Ekstremista), trzy powieści Maxa Czornyja (historyczna Córka nazisty, kryminalna Jestem mordercą oraz obyczajowa Miłość i wojna) oraz wiele innych, a wszystkie książki w specjalnym formacie z powiększoną czcionką, która gwarantuje komfort czytania.

Wielkie Litery — nowości wydawnictwa Filia (sierpień 2021)

W serii Filia Wielkie Litery do tej pory ukazały się pozycje takich autorów i autorek jak Remigiusz Mróz, Agnieszka Krawczyk, Joanna Tekieli czy Marek Stelar.

To nie wszystko. Nowe pozycje książkowe dla serii Wielkie Litery przygotowało również Wydawnictwo Lira. W specjalnej edycji z powiększoną czcionką znajdzie się dwanaście tytułów, a wśród nich m.in. nowe powieści historyczne oraz fabularyzowane biografie pióra bestsellerowej autorki, Iwony Kienzler (Czerwone księżniczki PRL-u. Żony, diwy, towarzyski, zaskakująco aktualna opowieść Arystokracja. Romanse i miłości w XX stuleciu oraz Piastowie od Mieszka do Kazimierza. Miłość i władza) czy przewrotny, wojenny kryminał sensacyjny Wojciecha Dutki (Kurier z Teheranu). Na czytelników czeka też debiut literacki Marty Knopik (Czarne Miasto), nagrodzony tytułem Książki Roku 2020 i wiele innych pozycji umożliwiających lekturę przyjazną dla oczu.

Wielkie Litery — nowości Wydawnictwa Lira (sierpień 2021)

Na serię Lira Wielkie Litery składają się powieści historyczne, kryminalne oraz obyczajowe autorstwa cenionych pisarzy i pisarek: Aleksandra Sowy, Julii Gambrot, Pauliny Kuzawińskiej. W lipcu do serii książek z dużą czcionką dołączyło Wydawnictwo MANDO. W ostatnim czasie swoją ofertę Wielkich Liter powiększyło także wydawnictwo Czwarta Strona.

Seria Wielkie Litery — specjalne książki z dużą czcionką

Książki z serii Wielkie Litery zaprojektowane są specjalnie dla osób słabowidzących (z wadami wzroku) oraz wszystkich tych, którzy podczas lektury doświadczają dyskomfortu ze względu na zmęczenie oczu czy niesprzyjające światło.

Wielkie Litery to nie tylko seria książek. Inicjatywie towarzyszy kampania promująca czytelnictwo wśród seniorów, a w 2019 roku wspólnie z Instytutem Tyflologicznym Polskiego Związku Niewidomych OSDW Azymut zorganizował internetowy cykl szkoleniowy dla bibliotek poświęcony aktywizacji osób słabowidzących i niewidomych. W szkoleniach wzięło udział ponad 450 bibliotekarzy z całej Polski. Program został ponownie dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury i będzie kontynuowany jesienią tego roku.

Więcej informacji o serii:

9 Shares:
Może zainteresować Cię także
Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć
Więcej

Ukazała się pierwsza książka o koronawirusie. Co w niej znajdziemy?

Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć – pod takim tytułem ukazała się właśnie książka dr Ewy Krawczyk. To pierwsza polska publikacja o złośliwym patogenie, który doprowadził do pandemii. Sprawdzamy, czym podzieliła się w niej biolożka związana z Międzynarodowym Towarzystwem Chorób Zakaźnych.