300 tytułów – tyle książek do tej pory ukazało się w serii Wielkie Litery tworzonej przez OSDW Azymut i 17 wydawców. Na początku 2022 roku do grona wydawców, którzy zabiegają o względy seniorów, dołączyło Wydawnictwo Literackie. Książki Olgi TokarczukSzczepana Twardocha czy Katarzyny Grocholi zostały wydane w wersji z dużą czcionką, dużo wygodniejszej dla osób starszych i słabowidzących.

Skrót WL na rynku wydawniczym od lat ściśle związany jest z Wydawnictwem Literackim – te dwie litery wywołują u czytelników natychmiastowe skojarzenia z pięknymi książkami i najwyższej próby literaturą. Z radością dzielimy się tym skrótem z tak ciekawą i ważną społecznie inicjatywą jak Wielkie Litery – mówi Marcin Baniak, Dyrektor Działu Promocji krakowskiej oficyny. Dołączamy do akcji, ponieważ chcemy wspierać seniorów i osoby słabowidzące. Mamy nadzieję, że dzięki Wielkim Literom książki z naszego katalogu dotrą do nowych odbiorców. Wszystkim już teraz życzymy miłej lektury!

Większa czcionka i wygodny format dają przyjemność czytania osobom, dla których do tej pory był to wysiłek. W ten sposób zwiększa się liczba tych, do których można dotrzeć z ciekawą ofertą czytelniczą. Swoje propozycje w serii Wielkie Litery przedstawia właśnie Wydawnictwo Literackie. Oprócz książek Olgi Tokarczuk („Czuły narrator”„Opowiadania bizarne”„Podróż ludzi księgi”) Szczepana Twardocha („Pokora”,  „Król” i „Królestwo”)  i Katarzyny Grocholi („Pocieszki”„Zranić marionetkę”), WL zaproponuje nowe wydania z dużą czcionką takich tytułów jak „Bibliotekarka z Auschwitz” Antonio G. Iturbe, „Sekret matki” Shalini Boland czy „Dziewczynkę w niebieskim płaszczyku” Monici Hesse. W sumie 14 tytułów dostosowanych do czytania dla seniorów i osób słabowidzących. Książki cenione, nagradzane i chętnie czytane są od teraz dostępne w komfortowym dla oczu wydaniu.

Wielkie Litery to jedyna na polskim rynku inicjatywa skupiająca wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Pozycje z serii zostały przystosowane do potrzeb osób słabowidzących i seniorów. Do tej pory do projektu dystrybutora książek OSDW Azymut (Grupa PWN) przyłączyło się kilkunastu wydawców. Inicjatywie towarzyszy kampania promująca czytelnictwo wśród seniorów (#DobrzeSięCzyta), a od 2019 roku także cykl szkoleniowy dla bibliotek poświęcony aktywizacji osób słabowidzących i niewidomych. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział ponad 500 bibliotekarzy z całej Polski.

Książki z dużą czcionką wydawane w serii Wielkie Litery można zamówić na: www.ksiegarnia.pwn.pl/wielkielitery.

34 Shares:
Może zainteresować Cię także