Ze względu na rozwój pandemii, niebezpiecznej przede wszystkim dla osób w podeszłym wieku, tegorocznej edycji festiwalu Nocy Księgarń towarzyszy akcja #KsiążkaDlaSeniora. Dystrybutor książek OSDW Azymut, organizator wydarzenia, wraz z trzema wydawcami przekaże seniorom 100 książek wydawanych w serii Wielkie Litery – specjalnym formacie książek z dużą czcionką dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących. Akcja trwa do 31 października na stronie nocksiegarn.pl.

Wielkie Litery to nowe wydania książek ze specjalnym składem, który chroni wzrok i ułatwia czytanie osobom słabowidzącym. Dzięki dużej, wyraźnej czcionce lektura Wielkich Liter jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria zainicjowana pod koniec 2019 roku przez dystrybutora książek OSDW Azymut jest polecana osobom słabowidzącym, w tym przede wszystkim seniorom.

Wielkie Litery to jak do tej pory jedyna na polskim rynku inicjatywa, która zrzesza wielu wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Niestety wciąż znaczna część książek ukazujących się w Polsce nie jest dostosowana do potrzeb krótkowidzów i seniorów, dlatego też wybierając prezent dla babci czy dziadka, warto zwrócić uwagę na format, wielkość czcionki oraz skład książki.

Jakie książki są dostępne w formacie z dużą czcionką?

Do tej pory do inicjatywy Wielkie Litery przyłączyło się już 10 wydawców, wśród nich m.in. Filia, Agora, Wydawnictwo Kobiece, Fabuła Fraza, Edipresse, WasPos, SQN, Amber, Czwarta Strona i PASCAL. W 2020 roku do serii dołączy także kilkadziesiąt bestsellerowych od kolejnych wydawców.

W specjalnym formacie książek z dużą czcionką są już dostępne m.in. kryminały Remigiusza MrozaMacieja SiembiedyAlka Rogozińskiego, powieści Agnieszki Krawczyk i Romy J. Fiszer, Jakuba Małeckiego, Anety Jadowskiej, a także książki powiązane z głośnymi ekranizacjami – takie jak Kamerdyner czy Był sobie pies  Williama Bruce’a Camerona. Do serii dołączyło także kilkanaście tytułów zagranicznych autorów, w tym aż trzy powieści Nory RobertsSzczypta miłości Amandy Prowse czy Jedwabna opowieść Kelli Estes.

Gdzie mogę zamówić książki z dużą czcionką?

Wszystkie książki ukazujące się w specjalnym formacie z dużą czcionką można zamawiać przez internet – w Księgarni Internetowej PWN. Informacje o nowościach ukazujących się w serii Wielkie Litery można znaleźć także na Facebooku i Instagramie.

Sponsorami nagród w akcji konkursowej #KsiążkaDlaSeniora zostali: OSDW Azymut, Wydawnictwo Czwarta Strona, Wydawnictwo Lira oraz Wydawnictwo Amber. 

Jak wziąć udział w akcji konkursowej #KsiążkaDlaSeniora?

  • Akcja #KsiążkaDlaSeniora potrwa od 17 do 31 października 2020.
  • W akcji rozdamy 100 książek z serii Wielkie Litery – publikacje wydane w specjalnym formacie z dużą czcionką dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących.
  • Pytanie konkursowe: Komu chciałbyś podarować książkę z serii Wielkie Litery? Uzasadnij swoją wypowiedź w mailu o tytule „Książka dla seniora” wysłanym na adres kontakt@nocksiegarn.pl. Nagrodzimy 100 najpiękniejszych, najciekawszych dedykacji!
  • Każda osoba biorąca udział w akcji może zgłosić 1 osobę, która otrzyma 1 książkę z serii Wielkie Litery. Ze względu na logistykę przeprowadzania konkursu będą to tytuły wybrane przez naszych sponsorów: w sumie 100 tytułów od wydawnictw Czwarta Strona, Lira, Amber (a także tytuły od Wydawnictwa Agora, Edipresse, SQN).
  • Książki będą wysyłane od 2 do 20 listopada 2020.
  • Podaj swoje dane kontaktowe, abyśmy mogli skontaktować się z Tobą po rozstrzygnięciu akcji.
  • Mamy nadzieję, że książki, które podarujecie swoim bliskim, sprawią im radość!

Regulamin konkursu znajdziesz tutaj.

Więcej o serii Wielkie Litery: wielkielitery.pl.

9 Shares:
Może zainteresować Cię także