Kontynuacja losów młodej hrabianki Anny Lipińskiej, bohaterki Trylogii lwowskiej Joanny Wtulich od dziś w księgarniach. Czy arystokratka zdoła zrealizować swoje plany? Czy przebiegły pułkownik Dukajski okaże się sprytniejszy? Prezentujemy fragment książki Światło i mrok.

Niepokorna hrabianka znana z pierwszego tomu bestsellerowego cyklu Joanny Wtulich powraca. Po tym jak nieustępliwy pułkownik Michał Dukajski szantażem zmusza Annę do przyjęcia jego oświadczyn, kobieta nie zamierza poddawać się woli człowieka, którego nienawidzi. Arystokratka wymyśla więc misterny plan…Jednak cicha wojna, którą toczy z mężczyzną to tylko jeden z jej problemów.

Anna próbuje jednocześnie doprowadzić do małżeństwa brata i przyjaciółki. Maurycy i Marynia Dzieduszycka znają się od dziecka, ale dopiero od niedawna brat Anny, Maurycy Lipiński, dostrzega w powierniczce siostry kobietę, którą mógłby pokochać. Tymczasem przyjaciółką Lipińskiej interesuje się Adam Małaszewicz – człowiek, który bezwzględnie oszukał Annę. Arystokratka zamierza się zemścić i pokrzyżować jego plany wobec Dzieduszyckiej.

Przeczytaj więcej o Trylogii lwowskiej: Miłość, intrygi i Lwów początku XX wieku – książka “Ogień i lód”.

Czy Annie uda się odzyskać rodowe kosztowności i pokonać przeciwności, których los jej nie szczędzi? Czy zdoła pokrzyżować plany mężczyznom, którzy nie doceniają jej siły charakteru? A może młoda arystokratka odnajdzie miłość o której w głębi serca marzy? Joanna Wtulich zaprasza w kolejną podróż do magicznego Lwowa z początku XX wieku i świata wyższych sfer, pełnego intryg oraz tajemnic.

Przeczytaj fragment książki Światło i mrok (kliknij tutaj).

Premiera II tomu Trylogii lwowskiej Joanny Wtulich Światło i mrok: 15 lutego 2021 r.

Joanna Wtulich
Joanna Wtulich

Joanna Wtulich – nauczycielka i bibliotekarka. Wielokrotnie wyróżniana za swoje opowiadania, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału (2018, 2019) i w ramach konkursu Poznań fantastyczny (2019). Uważa, że przemieszczanie się i pisanie ma terapeutyczną moc. Z jednej z podróży przywiozła ze sobą miłość do Lwowa, której owocem cykl Trylogia lwowska.

Źródło: Wydawnictwo Lira, Fot. Maciej Zienkiewicz Photography

1 Shares:
Może zainteresować Cię także