Nowatorską powieść Neala Shustermana, zatytułowaną Gra o świat, mogą już poznać polscy czytelnicy. Połączenie elementów science-fiction, przygody i pełnej humoru, zaangażowanej powieści obyczajowej gwarantują dobrą zabawę. Przeczytajcie fragment.

Pewnego dnia życie Asha, nastoletniego miłośnika futbolu, diametralnie się zmienia. W wyniku zderzenia podczas gry, chłopak doznaje szczególnego uczucia przeszywającego zimna. Jednak to nie jedyna konsekwencja boiskowej stłuczki – rzeczywistość, którą zapamiętał Ash wydaje się inna niż ta po wypadku. Sprawa wydaje się o tyle skomplikowana, że to, dziwi nastolatka, nie zajmuje jego bliskich i przyjaciół (czy znaki stopu naprawdę od zawsze były niebieskie?).

Ash trafia do rzeczywistości, w której ma wszystko, o czym kiedykolwiek marzył – ale też do takiej, w której nie chce pozostać ani chwili dłużej. Tymczasem każda jego decyzja pociąga za sobą określone skutki. Czy nastolatkowi starczy odwagi, aby walczyć o powrót do znanego świata?

Przeczytaj fragment książki Gra o świat (kliknij tutaj).

Neal Shusterman 
– jest autorem kilkudziesięciu powieści dla młodego czytelnika, laureatem licznych  nagród, między in­nymi National Book Award, Best Book for Young Adults ALA i Quick Pick for Reluctant Young Readers YALSA. Jego książki regularnie trafiają na listy bestsellerów „New York Timesa”. Pisze również scenariusze filmów i progra­mów telewizyjnych. Jest ojcem czwórki dzieci, mieszka w południowej Kalifornii.


Źródło: wydawnictwo HarperCollins Polska

1 Shares:
Może zainteresować Cię także