Ickabog – to tytuł nowej książki Joanne K. Rowling, która jeszcze w tym roku będzie miała swoją międzynarodową premierę. Środki uzyskane ze sprzedaży książki mają pomóc osobom dotkniętym pandemią koronawirusa.

Pomysł na najnowszą książkę Rowling zrodził się już ponad 10 lat temu. Wtedy też powstały pierwsze szkice opowieści pod tytułem Ickabog. Jak poinformowała jakiś czas temu na Twitterze sama autorka, to pandemia zmotywowała ją do ukończenia i opublikowania książki. Przez kilka ostatnich miesięcy kolejne rozdziały Ickabog były udostępniane za darmo na stronie internetowej theickabog.com.

Teraz książka ukaże się także w wersji papierowej. Brytyjskie wydanie trafi do księgarń już 10 listopada 2020. W pierwszych miesiącach po premierze książka będzie dostępna w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii i Indiach.

Zobacz również: Twardoch, Dukaj, Nesbø, Ferrante. 10 najbardziej wyczekiwanych premier 2020 roku

Wydawca planuje także publikację książki w formie e-booka i audiobooka. Ickabog uzupełnią 34 ilustracje wykonane przez młodych czytelników, które zostały wyłonione w specjalnym konkursie. Wzięło w nim udział ponad 18 000 osób z kilkunastu krajów świata. Wydawcą książki w języku polskim będzie Media Rodzina.

Jak informuje serwis The Bookseller, przychody uzyskane z tytułu wydania książki zostaną przekazane na rzecz prowadzonej przez J.K. Rowling fundacji Volant Charitable Trust. Środki te mają pomóc osobom dotkniętym przez pandemię Covid-19.

Źródło: The Bookseller. Fot. Wikimedia

2 Shares:
Może zainteresować Cię także