Już 26 maja w samym centrum stolicy rozpoczyna się wielkie święto książek i czytelników – Targi Książki w Warszawie. Przejrzeliśmy listę tegorocznych wystawców i polecamy Wam te stoiska, które naszym zdaniem trzeba koniecznie odwiedzić. Sprawdźcie nasze typy!
Azymut – Grupa PWN (stoisko 2/A)
Na stoisku dystrybutora OSDW Azymut czytelnicy znajdą książki kilkudziesięciu oficyn. Wśród nich m.in wydawców polskiej i światowej beletrystyki (oferta Penguin Books), literatury dziecięcej i młodzieżowej, naukowej i popularnonaukowej, a także autorów obecnych podczas wydarzeń programu norweskiego – gościa honorowego tegorocznej edycji Targów Książki w Warszawie (oferta wydawnictwa Smak Słowa). Dodatkowo na stoisku będzie można kupić książki z dużą czcionką wydawane w serii Wielkie Litery oraz gadżety: literackie upominki marki Nadwyraz, przepiękne notesy Moleskine i Paperblanks. Na wszystkie tytuły – 30% rabatu!
Azymut zaprasza również na spotkania autorskie, których program znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku: OSDW Azymut na Warszawskich Targach Książki
Tajfuny (stoisko 4)
Uwielbiamy książki Tajfunów! Wydawnictwo specjalizuje się w literaturze Azji Południowo-Wschodniej. Wydają literaturę piękną – współczesną oraz klasykę. W przygotowaniu seria non-fiction. Czytelnicy w Polsce pokochali opowieści Yoko Ogawy, Osamu Dazaia, Amandy Lee Koe i innych. Wydawnictwo prowadzi również dwie kameralne księgarnie z autorską selekcją książek z Azji i o Azji – w Warszawie na Chmielnej 12 oraz w Krakowie na Augustiańskiej 5.
Słowo/obraz terytoria (stoisko 9)
Tytuły Słowo/obraz terytoria zainteresują czytelników, którzy gustują w literaturze pięknej, historii literatury, eseistyce, krytyce literackiej, filozofii, sztuce oraz naukach społecznych. Książki wydawnictwa próbują przekraczać tradycyjne podziały, penetrują obszary pośrednie i pograniczne – nie tylko pomiędzy ikonosferą a logosferą, lecz także pomiędzy „czystą” myślą a historią myślenia.
Antykwariaty (stoisko 16C)
Jeśli szukacie prawdziwych książkowych perełek – i to w dobrej cenie – stoisko 16C jest Waszym przystankiem obowiązkowym podczas targów. Antyk-Wariat, Antykwariat Grochowski, Antykwariat Gryf, Antykwariat na Tamce, Antykwariat Szarlatan, Antykwariat Warszawa, Antykwariat Warszawski, Antykwariaty Książka dla Każdego – przedstawią swoją bogatą ofertę. Zajrzyjcie koniecznie!
Dwukropek (stoisko 25/26)
Dwukropek to barwne i wciągające opowieści oraz przepiękne ilustracje w bogatej ofercie książek dla młodszych i starszych czytelników. Do poczytania w każdej wolnej chwili, również przed snem. Książki pod znakiem Dwukropka są nagradzane i pozytywnie oceniane przez recenzentów. Dostarczają dzieciom wiele radości, wiedzy i przygód z każdą nową książką i z każdą przewróconą stroną. Książki Dwukropka to wciągające opowieści, które zachwycą i rozbawią, oraz pomogą rozwinąć miłość do czytania na całe życie.
Kwiaty Orientu (stoisko 53/54/55)
Pierwsze w Polsce wydawnictwo publikujące literaturę koreańską i promujące kulturę Azji. Obecnie w ich ofercie znajdują się tytuły autorów koreańskich, japońskich, chińskich i tajwańskich. Literatura piękna, faktu, książki obyczajowe. Książki dla dorosłych i dla dzieci, warsztaty, wsparcie translatorskie, agencja literacka – to szeroki obszar działań Kwiatów Orientu.
Międzynarodowy Festiwal “BookForum” / Lviv International BookForum (stoisko 143)
Międzynarodowy Festiwal “BookForum” odbywa się corocznie od 1994 roku. To największy festiwal literacki na Ukrainie oraz jeden z największych festiwali w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 28 lat celem “BookForum” jest stworzenie pełnoprawnego dialogu między ukraińskimi i zagranicznymi autorami i tłumaczami; rozpowszechnianie kultury ukraińskiej za granicą; identyfikacja głównych nurtów i kierunków rozwoju światowego procesu literackiego w kontekście ukraińskim.
Komitywa Niszowych Wydawców/Polska Izba Książki (stoisko 105)
Wspólne stoisko niszowych wydawców organizowane przez Polską Izbę Książki przy wsparciu IK oraz MKiDN o powierzchni 20 m kwadratowych w Sali J. Korczaka w PKiN będzie promocją książek niszowych wydawców. Wspieranie wydawnictw niszowych jest ważnym elementem działań na rzecz biblioróżnorodności. Wydawcy, którzy będą uczestniczyć w stoisku „Komitywa Niszowych Wydawców” to: Biblioteka Słów (imprint Biblioteki Analiz sp. z o.o), Fundacja Sąsiedzi, JanKa, Wydawnictwo Akademickie SEDNO sp. z o.o., Wydawnictwo Buffi, Wydawnictwo Eperons Ostrogi, Wydawnictwo Fame Art Sp. z o. o., Wydawnictwo Nieoczywiste, Wydawnictwo Niespieszne, Wydawnictwo Nisza, Wydawnictwo Omnibus, zielone wydawnictwo A-ti sp. z o.o.
Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury (stoisko 110)
Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury jest założoną w 2010 roku w Warszawie organizacją zrzeszającą tłumaczy szeroko rozumianej literatury pięknej, zarówno obcej, jak i polskiej. Do celów Stowarzyszenia należy aktywizowanie i integrowanie środowiska tłumaczy literackich, ochrona ich interesów i wspomaganie rozwoju, jak również szersze działania na rzecz promocji literatury, czytelnictwa, kultury wydawniczej i dbałości o polszczyznę. Stowarzyszenie gromadzi wiedzę na temat sytuacji tłumaczy literackich w Polsce, działa na rzecz zwiększenia widoczności tłumaczy, patronuje licznym publikacjom literackim i przekładoznawczym. Jest współorganizatorem konferencji, studiów podyplomowych, warsztatów i szkoleń.
Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych – Polska Sekcja IBBY (stoisko 104)
Polska Sekcja IBBY jest organizacją non-profit zajmująca się promocją literatury dla młodych. Główne cele działalności to m.in. integracja środowisk związanych z książką dla dzieci i młodzieży, promocja osiągnięć polskich twórców oraz tłumaczy i promowanie idei, zgodnie z którą książka dziecięca jest jednym z najważniejszych czynników kształtujących kulturę. PS IBBY organizuje konkurs „Książka Roku”, nagradzając książki na podstawie ich wartości literackiej i graficznej oraz działaczy upowszechniających czytelnictwo. Stowarzyszenie jest jedną z 80 sekcji krajowych zrzeszonych w IBBY (International Board on Books for Young People) z siedzibą w Bazylei.
Marzenie jest w nas. Norwegia gościem honorowym Targów Książki w Warszawie! Stoisko 117/1/E
Spotkania norweskich autorów z polską publicznością niewątpliwie przyczynią się do lepszego poznania i wzmocnienia więzi między dwoma krajami. Motto wystąpienia Norwegii na zbliżających się majowych Targach Książki w Warszawie brzmi „Marzenie jest w nas”.
Do Warszawy przyjedzie aż 30 autorek i autorów z Norwegii, którzy wezmą udział w 50 wydarzeniach literackich w ciągu czterech targowych dni.
Szczegółowe informacje i program tutaj. Do zobaczenia na Warszawskich Targach Książki!