Robi się coraz chłodniej, wieczory stają się dłuższe i dłuższe… Co może być lepszego od kawy/herbaty i ulubionej książki? Prezentujemy najciekawsze listopadowe premiery, które urozmaicą jesienną rutynę, a wśród nich nowe książki Kena Folleta, Manueli Gretkowskiej, Heather Morris. A także wciągające kryminały, pasjonujące biografie i wybór mądrych propozycji dla najmłodszych.

Witaj w świecie bez architektów

Premiera: 08 listopada 2021

Dlaczego ściany w arabskich domach są grubsze niż w europejskich? Czy zamiast budować dom z cegieł, można wydrążyć go w ziemi? Czy da się zorganizować wieś w wieżowcu? Jakub Szczęsny. Autor przekonuje, że dobre budownictwo nie opiera się na oderwanym od rzeczywistości wizjonerstwie, lecz na obserwacji kontekstu, w którym ma powstać dany budynek. A to wszystko okraszone poczuciem humoru.

Chąśba

Premiera: 9 listopada 2021

Uznana autorka kryminałów powraca z nową książką, tym razem jednak zupełnie inną niż dotychczasowe. Chąśba to powieść fantasy osadzona w starosłowiańskim uniwersum.  W tej mitologiczno-symbolicznej scenerii – w której pobrzmiewają echa Wiedźmina – poznajemy historię trzech bohaterów: zrzędliwego starca z drewnianą nogą, wątłego chłopczyka oraz pyskatej dziewczyny. Chociaż nie mają ze sobą nic wspólnego, muszą połączyć siły, by dociec, jaka prawda kryje się za tajemniczą przepowiednią wołchwy.

Diana. Jej historia

Premiera: 10 listopada 2021

Wyjątkowa biografia legendarnej księżnej, która powstawała we współpracy z nią samą i przy wsparciu jej przyjaciół. Książka Mortona to pozycja najbliższa autobiografii Diany, jaka kiedykolwiek powstanie. Postać księżnej do dzisiaj rozpala wyobraźnię i nie przestaje fascynować sympatyków brytyjskiej monarchii. To kobieta, która w sposób radykalny zmieniła obyczajowość współczesnego dworu. Na podstawie taśm nagranych wespół z bohaterką książki, Morton bez ogródek opowiada o jej nieszczęśliwym małżeństwie, relacji z królową i wyjątkowością domu Windsorów. Pisarz ujawnia również nowe, zaskakujące fakty z życia dworu. Obowiązkowa pozycja dla entuzjastów rodziny królewskiej.

Polowanie na Escobara

Premiera: 9 listopada 2021

Jak zbudowana została największa kokainowa potęga na świecie? Kim naprawdę był narkotykowy baron? Czy zwykłym zwyrodnialcem-przestępcą, dla którego życie ludzkie nie miało żadnej wartości, czy też skomplikowaną postacią, pełną sprzeczności? W brawurowej i popartej wieloma danymi biografii Pablo Escobara Mark Bowden opowiada niewiarygodną historię człowieka, który u szczytu swojej potęgi kontrolował 80% światowego rynku kokainy, dyktując warunki kolumbijskiej władzy i grając na nosie Stanom Zjednoczonym. Co kryje się za legendą bezwzględnego tyrana, odpowiedzialnego za nędzę i rozpacz tysięcy?

Bez oklasków

Premiera: 10 listopada 2021

Pierwsza w historii tego typu książka: wywiad-rzeka z Janem Englertem, legendarnym polskim aktorem i reżyserem teatralnym, utytułowanym i uznanym w całym kraju estradowym artystą. W szczerej rozmowie z Kamilą Drecką opowiada o swoim życiu, twórczości i całej karierze twórczej. O samym sobie mówi z humorystycznym przekąsem i autoironią: że składa się z wielu małych Englertów, które nie tworzą żadnej spójnej całości. Jak czuje się legenda polskiej sceny po pięćdziesięciu latach kariery? Co myśli o współczesnej Polsce? Jakie ma zdanie o swojej branży?

Historia współczesnej medycyny

Premiera: 10 listopada 2021

Żadna nauka nie powstaje w próżni. Medycyna szczególnie, jednak w tym wyjątkowym ujęciu historii dyscypliny autor sytuuje ją w szerokim związku z polityką, religią, filozofią. David Schneider – jeden z najlepszych chirurgów na świecie – w fascynujący sposób pokazuje, jak rozwijała się medycyna oraz czym może być w przyszłości. Śledzi punkty zwrotne tej nauki, studiując jednocześnie najważniejsze postaci, dzięki którym mogła się dalej rozwijać (m.in. John Huntler, Joseph Lister, Robert Koch). Odpowiada również na kilka trudnych pytań dotyczących czarnych punktów medycyny i nadużyć etycznych, jakie dokonywano w imię jej rzekomego postępu. To wciągająca, błyskotliwa pozycja dla dociekliwych!

Nigdy

Premiera: 10 listopada 2021

Pozornie nieznaczące, małe problemy mogą bardzo szybko urosnąć do rangi planetarnych niebezpieczeństw… W swojej nowej książce sensacyjnej uznany amerykański pisarz Ken Follett pokazuje, że zglobalizowany świat to system naczyń połączonych, a wojenna katastrofa wisi w powietrzu i zależna jest od wielu pozornie błahych czynników. Jego bohaterowie – amerykańska prezydent, szef chińskiego wywiadu, agenci CIA oraz pewna piękna Afrykanka – uczestniczą w niebezpiecznej grze, której stawką jest nuklearny konflikt. Czy uda się odsunąć widmo katastrofy?

Pachnidło

Premiera: 10 listopada 2021

Reedycja światowego bestsellera i jednej z najgłośniejszych powieści ostatnich dekad. Niezwykła historia Jeana-Baptiste Grenouille’a, który rodzi się w slumsach osiemnastowiecznej Francji. Chłopak posiada niezwykły dar – ma wspaniały, doskonały węch. Zostaje zatrudniony u paryskiego perfumiarza, u którego jednocześnie uczy się fachu. Wkrótce jego ambicje rosną wprost proporcjonalnie do rozmiaru jego talentu. Ostatecznie Jean-Baptiste zostaje pochłonięty przez obsesję stworzenia perfum idealnych. Pachnidło to niepowtarzalna historia morderstwa i zmysłowej deprawacji.

Trzy siostry

Premiera: 10 listopada 2021

Zapierające dech w piersiach zakończenie trylogii, zapoczątkowanej Tatuażystką z Auschwitz. Autorka międzynarodowych bestsellerów, Heather Morris, jest w szczytowej literackiej formie. Trzy siostry, które rozłączył wojenny los, spotykają się razem w obozie zagłady… Składają sobie obietnice: będą żyć. Ich walka o przetrwanie pozwoli im na wyrwanie się kleszczom śmierci w Auschwitz, mają jednak przed sobą długą drogę, prowadzącą przez pochłoniętą wojną Europę. Czy dotrą do bezpiecznego Izreala? Pięknie napisane, chwytające za serce Trzy siostry to wciągająca opowieść o sile miłości i woli życia.

Jednym tchem

Premiera: 15 listopada 2021

Literatura obyczajowa w najlepszym wydaniu. Największą miłością Eleonory, głównej bohaterki książki, jest łyżwiarstwo figurowe. Po latach ciężkich treningów nawiązuje kontakt ze światowej sławy trenerem rosyjskiej kadry łyżwiarskiej. Eleonora chce się rozwijać, ale nie chce opuszczać domowego Torunia. Wyjazd do Rosji będzie oznaczał rozłąkę z dotychczasową trenerką, rodzicami, chłopakiem. Słowem, całe życie młodej łyżwiarki ulegnie przewartościowaniu. Co wybierze Eleonora? Czy zrezygnuje ze swojego życia dla perspektywy międzynarodowej kariery?

Trauma

Premiera: 15 listopada 2021

Kontynuacja dobrze przyjętej wśród polskich czytelników książki Paranoja. To wciągający, pełen nieoczywistych rozwiązań fabularnych thriller z wątkiem kryminalnym. Anastazja nie może pozbierać się po stracie męża. Chce dowiedzieć się, kto stoi za jego tragiczną śmiercią. Czy jego śmierć była przypadkowa? A może ktoś ją zaplanował? Anastazja postanawia odciąć się od przeszłości, ale to nie takie proste. W jej życiu pojawia się nowy mężczyzna. Okazuje się, że ma on wiele wspólnego z jej zmarłym mężem. Trauma to wybuchowa, mroczna opowieść o krzywdzie, jaką mogą wyrządzić najbliżsi.

Szybko, prosto, wegańsko

Premiera: 22 listopada 2021

Nawet jeśli jesteś fanem gotowania i smacznego jedzenia, to musisz przyznać: nie zawsze masz ochotę spędzać długich godzin w kuchni. Książka Idy Kulawik dedykowana jest tym, którzy chcą spróbować wegańskich pyszności, które są bardzo proste i szybkie w przyrządzeniu. Znajdziesz w niej przepisy na niewymagające, a dobre i zdrowe śniadanie, obiady i kolacje. Żaden z przepisów nie zajmie ci więcej niż kwadrans! Przekonasz się także, że wegańska kuchnia może być interesująca, różnorodna i bardzo smaczna.

Mistrzyni

Premiera: 24 listopada 2021

Nowa książka jednej z najbardziej znanych współczesnych polskich pisarek. Powieść inspirowana postacią Lucyny Ćwierczakiewiczowej, znanej autorki książek i publicystki. Barwna postać XIX-wiecznej Warszawy, wyprzedzająca swoje czasy, nieprzewidywalna i majętna kobieta, a do tego miłość do młodszego mężczyzny…

Rodzinne pamiątki

Premiera: 27 listopada 2021

Rodzinne pamiątki to wyjątkowa pozycja, w której autorka opowiada historie rzeczy, jakie przetrwały wielkie historyczne zawieruchy. Chodzi zarówno o przedmioty codziennego użytku, jak i drogocenne artefakty, listy, dzienniki, notatki – cały kontynent drobiazgów, które świadczą o minionych epokach i dają świadectwo o ich właścicielach. Opowiadając o różnych starych klamotach, Hubner-Wojciechowska opowiada fascynujące historie dawno utraconych światów.

Sztuka prowokowania

Premiera: 27 października 2021

Marta Motyl powraca z nową książką! Tym razem autorka prezentuje wybór dzieł, które wzbudzały kontrowersje, zachwycały lub wzbudzały wściekłość odbiorców. Zapraszamy na spotkanie z Michałem Aniołem, Edouradem Manetem, Marcelem Duchampem i innymi twórcami, którzy zapisali się w dziejach sztuki.

A lasy wiecznie śpiewają

Premiera: 30 listopada 2021

Jedna z kultowych sag skandynawskich nareszcie po polsku! Tytuł ten przetłumaczono na ponad trzydzieści języków, został sfilmowany oraz sprzedany w dwunastu milionach egzemplarzy. Rzecz dzieje się w dziewiętnastowiecznej Norwegii. Przez trudne warunki życia tutejsi ludzie mają twarde serca. Czy w takich ciężkich okolicznościach możliwa jest jednak gorąca i szczera miłość? Czy przetrwa mimo wszystkich przeciwności? Historia chłopskiego rodu Bjorndal chwyta za serce i nie pozwala o sobie zapomnieć. Prezentowana edycja zawiera obie części sagi.

Wioska na ulicy Małej

Premiera: 8 listopada 2021

Wiecie, jaka jest ulica Mała? Jest niewielka. Poznajcie okolicę słodkiej, pięcioletniej Lilii Róż. Przywitajcie się z jej rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami! To sąsiedztwo jest wyjątkowo gościnne i przytulne. Chociaż nie ma tutaj być może zbyt dużo miejsca, i tak wszyscy się zmieszczą. W tym kieszonkowym sąsiedztwie mieszka bardzo dużo radosnych dzieci, które mogą być w pełni sobą. Urokliwa książka Kasi Żywioł skierowana jest do najmłodszego czytelnika i opowiada historię kolorowej, lilipuciej dzielnicy Lilii Róż. Bajeczce towarzyszą liczne, piękne ilustracje.

Jesteś prawdziwym przyjacielem Pinku!

Premiera: 10 listopada 2021

Pink ma troje bardzo ważnych przyjaciół. Wspólnie spędzają czas, uczą się i bawią. Do teraz nie zastanawiali się nad słowem „przyjaciel”, ale właśnie postanowili dowiedzieć się, co ono tak naprawdę znaczy? Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! to kolejna pouczająca bajka przygotowana w starannie redagowanej serii „Jesteś ważny”. Książki z tej serii wzmacniają u najmłodszych czytelników poczucie własnej wartości i odporność psychiczną. Uczą, jak radzić sobie z trudnymi emocjami i budować wartościowe relacji z innymi.

Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju

Premiera: 10 listopada 2021

Jak wygląda codzienne życie Świętego Mikołaja, brodatego ulubieńca wszystkich dzieci? Wiadomo, że cały poświęca się dla najmłodszych, roznosząc im prezenty, jednak czy jest coś, co robi wyłącznie dla siebie? Z zabawnej i ciepłej książeczki Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej dowiemy się, że Święty robi najlepsze naleśniki, że uwielbia swoje renifery i ma nieszkodliwą obsesję… pastowania swoich butów. Czytelnicy poznają również dom Mikołaja i dowiedzą się, jak powstają prezenty. To mądra, pięknie zilustrowana książka dla tych najmłodszych, którzy już nie mogą doczekać się świąt!

Zagadka złodzieja świąt

Premiera: 19 listopada 2021

To wyjątkowa, detektywistyczna książka skierowana dla młodego czytelnika. Na tytuł składają się aż 24 rozdziały do czytania w każdy grudniowy wieczór – i tak aż do Wigilii! Elof uwielbia Boże Narodzenie! Emocjonują go również przygotowania do świąt, nawet jeśli czasami bywają nerwowe. Tym razem jednak święta będą inne. Ku zdziwieniu chłopca, z domu zaczynają ginąć różne świąteczne rzeczy. Ponadto na ogrodzie Elof natyka się na dziwne śnieżne ślady… Czyżby ktoś próbował ukraść tegoroczne święta?

Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej

Premiera: 27 listopada 2021

Niezwykła książka Marka Marcinowskiego dla najmłodszych! Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej to niecodzienna okazja do zainteresowania dzieci bogatą historią naszego kraju. Wakacyjna podróż podczas której bohaterowie zwiedzą najbardziej znane zamki i fortyfikacje to zaproszenie do świata historii, dawnych tajemnic i wciągających ciekawostek.

13 Shares:
Może zainteresować Cię także