Rusza niezwykła akcja zainicjowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach. Czytelnikom po 65 roku życia lub osobom niepełnosprawnym książki dowiezie specjalny książkobus.

Akcja „Katowicka Srebrna książka dla seniora” została zapowiedziana przez prezydenta miasta w miniony czwartek. W związku z epidemią Covid-19 dostęp do zasobów biblioteki był ograniczony, co przyniosło 40-procentowy spadek wypożyczanych tytułów. Aby umożliwić seniorom korzystanie z tytułów zgromadzonych przez bibliotekę, powstała inicjatywa, która ułatwi czytelnikom dostęp do księgozbiorów.

Zobacz również: Tom w dom. Bibliotekarze z Kalisza będą dostarczać książki na rowerze

Czytelnicy katowickiej MBP od lat mogą korzystać z “Książki na telefon” – usługi, która umożliwia wypożyczenie książek osobom, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do bibliotek. W sierpniu ta forma korzystania z zasobów biblioteki, zostanie zmieniona w akcję „Katowicka Srebrna książka dla seniora” – książki lub audiobooki seniorom i osobom chorym do domów dowiezie specjalny książkobus. MBP informuje, że wypożyczenia i zwroty będą odbywały się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (książki będą przechodziły “kwarantannę”, a pracownik biblioteki dostarczający lub odbierający książki będzie wyposażony w odzież ochronną).

Zobacz również: Mobilny księgozbiór rusza w drogę. Biblioteka z Gostynia uruchamia nowoczesny bibliobus

Usługa realizowana jest bezpłatnie, a wszyscy zainteresowani taką formą skorzystania z zasobów biblioteki mogą kontaktować się z wybraną filią telefonicznie lub mailowo.

„Katowicka Srebrna książka dla seniora” realizowana jest we współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach z urzędem miasta.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Polub-Twoją-Księgarnię-na-Facebooku-1.jpg

Źródła: www.instytutksiazki.pl, www.mbp.katowice.pl, Fot. www.mbp.katowice.pl

28 Shares:
Może zainteresować Cię także