Seria, którą pokochali czytelnicy na całym świecie. Co tym razem wydarzy się w scenerii malowniczych wysp?

Seria Szetlandzka Ann Cleeves i jej główny bohater, detektyw Jimmy Perez, rozkochali w sobie rzesze czytelników na całym świecie. Dziki ogień to jej ósmy i zarazem ostatni tom.

Cykl zaspokoi gusta najbardziej wymagających fanów klasyki gatunku. W książkach Ann Cleeves odnaleźć można klimat brytyjski, który przenika się ze skandynawskim.  Czy nie jest to połączenie doskonałe?

Ann Cleeves w swoich kryminałach zaprasza do trzymającej w napięciu podróży wprost do nieodgadnionej krainy skał i mgły, na tajemnicze i klimatyczne Szetlandy. My z kolei zapraszamy do przysłuchania się rozmowie z brytyjską autorką, która za swoje kryminały zebrała szereg nagród, a w 2017 r. otrzymała Diamentowy Sztylet od Stowarzyszenia Pisarzy Literatury Kryminalnej, najwyższe tego typu wyróżnienie w Wielkiej Brytanii.

Serię Szetlandzką na ekran przeniosła telewizja BBC, a latem 2018 serial Shetland okrzyknięto jednym z 10 najlepszych seriali kryminalnych wszech czasów.

Cykl o detektywie Perezie ma wiernych fanów. Zapewne niejeden z nich, nawet obudzony w środku nocy, potrafiłby z pamięci wymienić tytuły wszystkich części w poprawnej kolejności. Z kronikarskiego obowiązku pozwolimy sobie zamieścić tutaj ściągę z chronologicznym uporządkowaniem wszystkich tomów z serii: Czerń kruka, Biel nocy, Czerwień kości, Błękit błyskawicy, Martwa woda, Mgliste powietrze, Grząska ziemia, Dziki ogień.

O czym opowiada najnowszy tom? W Dzikim ogniu poznajemy angielską rodzinę, która od niedawna zamieszkuje Szetlandy. Flemingowie mają nadzieję, że przeprowadzka będzie nowym początkiem ich małżeństwa. Chcą również zapewnić lepsze życie autystycznemu synowi. Wkrótce po ich wprowadzeniu się do nowego domu jego poprzedni właściciel popełnia samobójstwo. Na Flemingów pada cień podejrzeń. Otrzymują groźby, ktoś wysyła im rysunki szubienicy. Gdy po krótkim czasie w pobliżu ich domu zostaje odnalezione ciało młodej opiekunki do dzieci, plotki o tej rodzinie

Źródło: wydawnictwo Czwarta Strona, Fot. Micha Theiner

12 Shares:
Może zainteresować Cię także