Jakie premiery czekają na czytelników w sierpniu? Nie zabraknie znanych autorów (nowe książki Fannie Flagg, Stephena Kinga, Pauli Hawkins), intrygujących kryminałów i thrillerów (Ann Cleeves, Marcel Moss), literatury pięknej (książka Ałbeny Grabowskiej i nowość serii “Tajfuny mini”) oraz literatury dziecięcej (powrót Pucia i polskie wydanie bestsellera Nortona Justera).

Billy Summers

Nowa książka mistrza gatunku

Premiera: 03 sierpnia 2021

Billy Summers eliminuje ludzi. Kiedy były snajper przyjmuje ostatnie zlecenie misterny plan niespodziewanie się komplikuje, a sprawy przybierają zaskakujący obrót. Czy to tylko przypadek?

Amerykańskie milionerki

Biografie nietuzinkowych kobiet

Premiera: 11 sierpnia 2021

Niezwykłe historie amerykańskich milionerek, którew czasach belle epoque poślubiły mężów ze Starego Kontynentu. Wiele z nich poza fortunami dysponowało także charakterem, wiedzą, pomysłami i przede wszystkim osobowością.

Doktor Anna

Kontynuacja cyklu “Uczniowe Hipokratesa”

Premiera: 11 sierpnia 2021

Oparta na faktach historia Anny Tomaszewicz – pierwszej dyplomowanej lekarki na ziemiach polskich. Kiedy w końcu lat 70-tych XIX wieku, kobieta wraca ze studiów medycznych do Warszawy ma głowę pełną planów i zapał, aby pomagać ludziom. Jak potoczą się losy młodej kobiety w środowisku zdominowanym przez mężczyzn?

Długi zew

Nowa książka autorki “Cyklu Szetlandzkiego”

Premiera: 11 sierpnia 2021

Mistrzyni kryminalnych intryg, Ann Cleeves, powraca z nową książką. Matthew Venn przybywa na pogrzeb ojca. Podczas pożegnania stoi jednak w oddali, nie zamierza pokazywać się społeczności, którą sam wcześniej opuścił. Tajemniczy telefon krzyżuje jego plan wyjazdu z miasteczka. To dopiero początek tajemnic z jakimi będzie musiał się zmierzyć.

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości

Opowiadania Camilii Lackberg

Premiera: 11 sierpnia 2021

Dwa wciągające opowiadania królowej kryminału. Idziesz do więzienia to historia czwórki przyjaciół spędzających wspólnie Nowy Rok. Świętowanie z czasem przeradza się powolne odkrywanie tajemnic, których o sobie nie wiedzieli. Bohaterkami Kobiet bez litości są Ingrid, Birgitta i Victoria – każda z nich została zawiedziona przez mężczyznę i każda z nich postanowiła poszukać sprawiedliwości…

Jaśniej proszę, czyli przyjazna twarz matematyki

Matematyka wokół nas

Premiera: 11 sierpnia 2021

W swojej nowej książce Jakub Szczepaniak dowodzi, że matematyka to nie tylko nudna i niezrozumiała nauka. W klarowny sposób objaśnia, jak matematyka może być przydatna w codziennych sytuacjach, nawet tych, które wydają się nie mieć związku z liczeniem.

Mroczne sekrety

Nowy, wciągający thriller Marcela Mossa

Premiera: 11 sierpnia 2021

Trzy historie, które splataj się ze sobą w nieoczekiwany sposób. Dorota planuje uciec od despotycznego męża, Alicja i Jakub wyjeżdżają w zagraniczną podróż, żeby ratować małżeństwo, a Nadia postanawia odnaleźć biologiczną matkę. Co łączy ich wszystkich? Jakie tajemnice zostaną odkryte?

Powrót do Whistle Stop

Kontynuacja bestsellerowych Smażonych, zielonych pomidorów

Premiera: 11 sierpnia 2021

Bohaterowie znani z kultowej powieści Fannie Flagg powracają! Bud Threadgode postanawia po latach odwiedzić miejsce w którym był szczęśliwy. Zaginięcie starszego pana staje się początkiem niezwykłych wydarzeń i spotkań. Pełna humoru historia o powrotach, tęsknotach i dawnych sekretach.

Wiwat małżeństwo

Nowość w serii “Tajfuny mini”

Premiera: 11 sierpnia 2021

Czwarta książka serii prezentującej dzieła pisarzy i pisarek pierwszej połowy XX wieku, którzy nie byli wcześniej tłumaczeni na język polski. Słodko-gorzki portret pary, która rozsmakowuje się si w urokach życia w Osace.

Z anoreksją na pokładzie Wyznanie stewardesy

O zmaganiach z chorobą

Premiera: 16 sierpnia 2021

Zapis walki z chorobą, która destabilizuje życie chorego i bliskich. Niszczycielska siła anoreksji, która potrafi doprowadzić do rezygnacji z siebie. Historia kobiety, której choroba towarzyszyła przez ostatnie lata.

Brudne lata trzydzieste

O kataklizmie burz pyłowych

Premiera: 18 sierpnia 2021

Niezwykła historia rodzin, których los naznaczyły występujące w Ameryce Północnej burze pyłowe. Opowieść o katastrofie, walce, próbie przetrwania i o skutkach zmian wymuszanych na naturze.

Ciemność widoma

O mrokach depresji pisze autor Wyboru Zofii

Premiera: 17 sierpnia 2021

Nowe wydanie znanej książki, która w znacznym stopniu przyczyniła się do rozpowszechnienia wiedzy o depresji. Styron w osobistej relacji opisuje mroki jakie niesie ze sobą choroba i wpuszcza czytelnika w świat chorego.

Ciałość

O ciele i cielesności

Premiera: 20 sierpnia 2021

Nowa książka wydawnictwa Nawias to opowieść o ciele i jego autonomii. Ale też o akceptacji, ruchu body positive i funkcjonowaniu w chorobie.

Interwencje 2020

Nowa książka najbardziej znanego francuskiego współczesnego pisarza

Premiera: 25 sierpnia 2020

Bezkompromisowy komentarz czasów w których żyjemy. Islam, seksualność, feminizm, eutanazja, Covid-19, ekologia – i wiele innych tematów, które w swoich tekstach omawiał Michel Houellebecq. Pełne przekory i refleksji analizy nie tylko dla miłośników francuskiego pisarza.

Lubomir Tomaszewski Portret w płomieniach

Niezwykła biografia znanego projektanta ceramiki

Premiera: 25 sierpnia 2021

Eleganckie ćmielowskie figurki z porcelany zdobiły wnętrza polskich domów od lat 50-tych XX wieku. Jak potoczyło się życie ich autora po emigracji do Stanów Zjednoczonych? O sztuce, wyborach i rodzinnych dramatach projektanta będzie można przeczytać w nowości od wydawnictwa Agora.

Powolne spalanie

Nowa książka autorki Dziewczyny z pociągu

Premiera: 31 sierpnia 2021

Historia tajemniczego zabójstwa z którym związek mogą mieć trzy kobiety. Co łączyło je z mężczyzną, którego zamordowano na londyńskiej barce? Laura, Carla i Miriam nie znają się, ale wszystkie przepełnia gniew. Czy to on mógł być powodem przestępstwa?

Dla młodych czytelników:

Bułeczka rządzi!

Nowa seria, której bohaterką jest rezolutna Francesca

Premiera: 11 sierpnia 2021

Bułeczka, bo nikt nie zwraca się do dziewczynki jej imieniem, ma zawsze dużo pomysłów. Bułeczka, mama i babcia przeżywają niezwykłe przygody, a jedną z nich jest dzień zawodów z dziwnymi konkurencjami…Bułeczka rządzi! to pełna ciepła historia o prawdziwej bliskości.

Pucio zostaje kucharzem czyli o radości z jedzenia

Nowe przygody Pucia

Premiera: 11 sierpnia 2021

Doskonale znany najmłodszym Pucio, tym razem będzie próbował własnych sił w kuchni. Pouczająca historia autorstwa Marty Galewskiej-Kustry i ilustracje Joanny Kłos zachwycą fanów serii.

Wielka podróż małego Mila

O niespodziewanych przygodach

Premiera: 11 sierpnia 2021

Milo się nudzi, a szczególnie nieintersująca wydaje mu się szkoła. Pewnego dnia chłopiec znajduje dziwną przesyłkę, którą (z nudów) postanawia otworzyć. I wtedy wszystko się zmienia. Pełna humoru ponadczasowa powieść o tym, że życie wcale nie jest nudne.

44 maleńkich akrobatów

Nowe przygody Betsy

Premiera: 11 sierpnia 2021

44 male zwierzątka tym razem namieszają w cyrku, który rozbija się nieopodal domu Betsy. Dziewczynka bardzo chciałaby obejrzeć występ wędrownej grupy. W eskapadzie towarzyszą jej jak zwykle sekretni przyjaciele. Co wyniknie z misternie ułożonego planu?

6 Shares:
Może zainteresować Cię także