Jakie nowości trafią w czerwcu do księgarń? Przed wakacjami warto zacząć kompletowanie wartych uwagi tytułów! Polecamy wciągające reportaże, niezwykłe biografie, emocjonujące kryminały, literaturę obyczajową i wybór premier dla dzieci.

Autobiografia w sensie ścisłym A nawet umownym

Premiera: 02 czerwca 2021

W pierwszą rocznicę śmierci Jerzego Pilcha nakładem Wydawnictwa Literackiego do księgarń trafia Autobiografia w sensie ścisłym A nawet umownym. Wielbiciele twórczości autora Pod Mocnym Aniołem (Nagroda Literacka Nike 2001) odnajdą w autobiografii charakterystyczną ironię oraz dystans wobec otaczającej rzeczywistości.

Białe płatki, złoty środek Historie rodzinne

Premiera: 02 czerwca 2021

Autor głośnych Płuczek skupia się na obrazie polskiej rodziny. Jest to jednak obraz, jakiego na co dzień zdajemy się nie zauważać. Reporterska opowieść o rodzinnych piekłach, które mogą mieć miejsce tuż obok. Książka, której bohaterowie widnieją na kartach prokuratorskich akt i historie, których nie da się zapomnieć.

Jak nie zgubić dziecka w sieci

Premiera: 02 czerwca 2021

Pisarz i wykładowca, Mikołaj Marcela, łączy siły z Zytą Czechowską, nagradzaną nauczycielką i wykładowczynią akademicką, aby zebrać praktyczne wskazówki o funkcjonowaniu dzieci w cyberświecie. W jaki sposób sprawić, aby nowe technologie z wroga o nieokreślonym obliczu stały się sprzymierzeńcem w efektywnej nauce? I jak sprawić, aby internet nie stanowił źródła niebezpieczeństw? O tym w nowej książce autora Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem.

Najlepszy przyjaciel psa

Premiera: 02 czerwca 2021

Książka Najlepszy przyjaciel psa brytyjskiego dziennikarza i autora to analiza niezwykłej relacji łączącej od wieków psa i człowieka. Kto, dlaczego i jakie czerpie z tej więzi korzyści? Po co nam psy i do czego my jesteśmy potrzebni czworonogom? Wciągająca i pełna niezwykłych faktów lektura, nie tylko dla wielbicieli psów.

Dziewczęce lata. Młodość w poleskim sztetlu

Premiera: 15 czerwca 2021

Unikatowy obraz życia w sztetlu przełomu XIX i XX wieku opisany z kobiecej perspektywy. Rachela Fajgenberg popularna publicystka okresu międzywojennego wspomina dzieciństwo i młodość w tradycyjnej żydowskiej społeczności. Osobiste doświadczenia i ocena reguł panujących w sztetlu stają się punktem wyjścia do refleksji nad różnicami w przyjętych rolach kobiet i mężczyzn.

I love Korea. K-pop, kimchi i cała reszta

Premiera: 16 czerwca 2021

Daniel Tudor, brytyjski dziennikarz, zabiera czytelników w świat k-popu, taekwondo i kulturowych ciekawostek. W książce znajdziemy nie tylko ciekawostki dotyczące koreańskiej kultury, ale też bogatą kolekcję zdjęć ilustrujących temat. Dodatkowo autor umieszcza w książce miniprzewodnik po swoich ulubionych atrakcjach w Seulu. Lektura obowiązkowa dla miłośników Korei, ale też dla tych, którzy o tym azjatyckim świecie chcieliby dowiedzieć się więcej.

Jestem mordercą

Premiera: 16 czerwca 2021

Autor bestsellerowych thrillerów Max Czornyj powraca z kolejnym mrożącym krew w żyłach tytułem. Jestem mordercą to historia seryjnego zabójcy oparta na prawdziwych wydarzeniach. Opowieść o mordercy-celebrycie, który przez lata zwodził policję w Europie i USA. Historia makabrycznego planu i jego realizacji opowiedziana z perspektywy jego wykonawcy.

Pacjenci

Premiera: 16 czerwca 2021

Autor cieszących się uznaniem czytelników Stulecia chirurgów i Kruchego domu duszy, tym razem oddaje głos tym, dla których istnieje medycyna – pacjentom. Thorwald skupia się na jednej z największych medycznych zdobyczy XX wieku – transplantologii. Jak wyglądały jej początki i kim byli pacjenci poddający się innowacyjnym zabiegom?

Podszept

Premiera: 16 czerwca 2021

Śmierć młodej influencerki sprawia, że prokurator Arkadiusz Painer będzie musiał poznać świat od którego stroni i którego nie rozumie – świat internetowych gwiazdek i cyberrzeczywistości. Jak potoczą się losy śledztwa, gdy morderca będzie ciągle o krok przed policjantami? Nie będzie to jednak jedyny problem zespołu dochodzeniowego…

Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek

Premiera: 16 czerwca 2021

Co poza granicami zmienia się kiedy wyjeżdżamy na wakacje do turystycznych kurortów? Jak bawi się Polak na wakacjach? Czy rzeczywiście naszym znakiem rozpoznawczym jest nadmierne spożywanie alkoholu i wynoszenie jedzenia do hotelowych pokoi? Autorka reportażu rozmawia z tymi, którzy wakacyjny Polaków portret własny oglądają na co dzień – z pilotami wycieczek.

Pomiędzy siostrami

Premiera: 30 czerwca 2021

Wzruszająca i pełna emocji powieść autorki Wielkiej samotności i Zimowego ogrodu. Historia dwóch sióstr, które po latach odnajdują łączącą je więź. Claire prowadzi skromne życie w otoczeniu bliskich i przyjaciół, Meghann mieszka w luksusowym apartamencie, ale czuje się samotna. Niespodziewane wydarzenia w życiu Claire sprawią, że Meghann będzie musiała przewartościować swoje życie…

Światło, które nigdy nie gaśnie

Premiera: 16 czerwca 2021

Nowa książka Magdaleny Majcher o przewrotności losu i mierzeniu się z przeszłością. Alicja, która postanowiła nigdy nie wracać do rodzinnej miejscowości będzie musiała rozliczyć się z wydarzeniami sprzedlat. Jej maż zostaje oskarżony o przestępstwa finansowe, a ona po raz kolejny musi zostawić miejsce w którym udało się jej zapomnieć o przeszłości…

Strażnik Klejnotu

Premiera: 25 maja 2021

Ula i Felek, który za sobą nie przepadają muszą wspólnie napisać pracę z języka polskiego. Ich spotkanie podczas Nocy Muzeów w Muzeum Chopina, kończy się dość niespodziewanie – przenoszą się w w czasie i spotykają znane z historii Polski postaci. A przy tym muszą rozwiązać pewną zagadkę…Strażnik Klejnotu to wciągająca powieść o współczesnych nastolatkach i Warszawie.

Krew

Premiera: 09 czerwca 2021

Niezwykła książka dla dzieci, która zbierze najmłodszych w głąb ludzkiego organizmu. Czy krew przypomina zupę, a naczynia krwionośne miasto opowie nieprzypadkowy narrator – serce dziewięcioletniego Kamila. Krew to niemała dawka wiedzy zilustrowana pięknymi obrazami Agaty Szargot.

Boso

Premiera: 14 czerwca 2021

Książka dla dzieci i dorosłych o tym jak iść przez życie i czuć więcej. Boso, czyli blisko i bez ochrony. Książka, która ukazuje dziecięcą radość z poznawania świata i docenia walory wrażliwości. Katarzyna Samosiej, autorka, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i zajmuje się sztuką książki i ilustracją.

10 Shares:
Może zainteresować Cię także