Czy na liście Twoich postanowień noworocznych znalazła się nauka języka obcego, ale myśl o wykonywaniu zadań z podręczników skutecznie zniechęca Cię od realizacji planu? Połącz przyjemne z pożytecznym i ucz się, czytając książki wydane w języku angielskim! Sprawdź 3 nasze propozycje, które pozwolą Ci spędzić czas z ciekawą lekturą i jednocześnie opanowywać nowe wyrażenia w języku angielskim.

Literatura piękna – zarówno klasyki, jak i nowości, reportaże oraz biografie, książki dla dzieci i młodzieży oraz poradniki – w ofercie Księgarni Internetowej PWN znajdziesz tysiące pozycji wydanych w oryginale. Do końca stycznia wiele z nich możesz kupić z rabatem do 70% – sprawdź całą ofertę tutaj.

Lucy Maud Montgomery, Anne of Green Gables & Anne of Avonlea

Wordsworth 2021

Od czego najlepiej zacząć przygodę z czytaniem w języku angielskim? Oczywiście, od dobrze znanej literackiej klasyki, jaką niewątpliwie jest historia Anne Shirley, przybranej córki rodzeństwa Marilli i Matthew Cuthbertów. W tym anglojęzycznym wydaniu możemy zapoznać się z dwoma częściami serii autorstwa Ludy Maud Montgomery, znanych w języku polskim jako „Anne z Zielonych Szczytów” oraz „Anne z Avonlea”. Jeśli chcesz ponownie przeżyć przygodę z bohaterką i towarzyszyć jej w dorastaniu, a jednocześnie dzięki znanej lekturze uczyć się języka obcego, sięgnij po anglojęzyczne wydania „Anne of Green Gables & Anne of Avonlea”.

Idealna lektura dla: dla miłośników literatury dziecięcej, szukających lektury do nauki języka

Tematy przewodnie: losy pewnej rezolutnej Ani i jej przybranych rodziców

Prince Harry, Spare

Bantam Press 2023

Następną propozycję kierujemy do miłośników brytyjskiej rodziny królewskiej, fanów biografii, a także osób, które przy nauce języka chcą skupić się nie na języku literackim, a na sformułowaniach z języka codziennego. Odpowiedzią na te wszystkie zapotrzebowania będzie autobiografia księcia Sussexu, Henryka, syna króla Wielkiej Brytanii, Karola III. Książka wywołała duży rozgłos z powodu ujawnianych przez Harry’ego kontrowersyjnych informacji o swojej rodzinie. „Spare” (w polskim tłumaczeniu jako „Ten drugi”) będzie idealną lekturą zarówno dla czytelników, którzy chcieliby zgłębić tajemnice monarchii brytyjskiej, ale też dla osób, które chcą przy pomocy literatury faktu opanować znajomość języka angielskiego.

Idealna lektura dla: dla fanów biografii i brytyjskiej rodziny królewskiej

Tematy przewodnie: losy pewnego łobuza – księcia i jego rodziny (królewskiej)

Johann Peter Eckermann, Andrea Vico, Conversations with Goethe

Penguin Books

Na koniec propozycja do czytania i uczenia się języka dla osób sięgających po książki z zakresu nauk humanistycznych. „Conversations with Goethe” to historia ostatnich 9 lat życia poety, nowelisty i myśliciela Johanna Wolfganga Goethego, podczas których autor wiele czasu spędzał na rozmowach ze swoim przyjacielem, pisarzem Johannem Peterem Eckermannem. Dużo młodszy od Goethego rozmówca zapisywał jego myśli, pomysły, obserwacje i dowcipy, czego rezultatem są „Conversations with Goethe”. Książka ukazuje „ludzką twarz” Goethego, a także jego przemyślenia na temat sztuki, nauki, poezji, filozofii i najdrobniejszych szczegółów życia. Interesująca pozycja dla miłośników literatury.

Idealna lektura dla: dla wielbicieli Johanna Wolfganga Goethego, miłośników filozofii

Tematy przewodnie: losy pewnego utalentowanego pisarze i jego przyjaciół

0 Shares:
Może zainteresować Cię także