Co czytać w wakacje? Książki, które mamy w planach dokończyć? A może gorące premiery? Przedstawiamy wybór 25 tytułów po które warto sięgnąć latem.

Wśród nich nowe wydania klasyki, które warto przypomnieć (Mario Puzo, Agatha Christie). Interesujące reportaże oraz porywające biografie (m.in. kontynuacja bestsellerowej historii Debory Feldman, która zainspirowała twórców serialowego hitu Netflixa, “Unorthodox”). Nie zabraknie też literatury pięknej (Słownik rodzinny), wciągających kryminałów (Martwiec) i oryginalnej literatury obyczajowej (Sto lat Lenni i Margot).

Literatura piękna

Księga tęsknot

Nowa książka autorki bestsellerowego Sekretnego życia pszczół

Premiera: 30 czerwca 2021

Wydarzenia znane z Nowego Testamentu przedstawione z kobiecej perspektywy. Opowieś Any, młodej Żydówki z Nazaretu, która była żoną Jezusa. Reguły patriarchalnego świata zmuszają Anę do ucieczki – Dziewczyna rozpoczyna własną podróż przez życie, spisując pomijaną w oficjalnych przekazach historię kobiet początku naszej ery.

Mak na powiekach

Nostalgiczna opowieść o przeszłości

Premiera: 15 lipca 2021

Zjazd z okazji stulecia liceum w Mieście staje się okazją do spotkania uczniów jednej z klas. Przeszłość i miejsca, w których się spotykają, kryją w sobie wstydliwe, mroczne sekrety, które nie są tajemnicą dla nikogo w Mieście, lecz o których nie mówi nikt.

Słownik rodzinny

Jedna z najważniejszych włoskich książek XX wieku

Premiera: 26 maja 2021

Autobiograficzna powieść, która we Włoszech doczekała się kilkudziesięciu wydań, to historia żydowsko-włoskiej rodziny w czasach narodzin faszyzmu i po nich.

Sycylijczyk

Klasyka literatury w nowym wydaniu

Premiera: 30 czerwca 2021

Michael Corleone podczas swojego pobytu na Sycylii ma pomóc w ucieczce do Ameryki młodemu przestępcy, Salvatore Guiliano. W świecie w którym rządzą twarde zasady, a największą wartością jest honor, trzeba mieć oczy szeroko otwarte. Czy misterny plan Corleone się uda?

Wiwat małżeństwo

Nowość w serii “Tajfuny mini”

Premiera: 27 lipca 2021

Czwarta książka serii prezentującej dzieła pisarzy i pisarek pierwszej połowy XX wieku, którzy nie byli wcześniej tłumaczeni na język polski. Słodko-gorzki portret pary, która rozsmakowuje się si w urokach życia w Osace.

Kryminał, thriller, sensacja

Jestem mordercą

Oparta na prawdziwych wydarzeniach wciągają historia seryjnego mordercy

Premiera: 16 czerwca 2021

Autor bestsellerowych thrillerów Max Czornyj powraca z kolejnym mrożącym krew w żyłach tytułem. Jestem mordercą to historia seryjnego zabójcy oparta na prawdziwych wydarzeniach. Opowieść o mordercy-celebrycie, który przez lata zwodził policję w Europie i USA.

Martwiec

Trzynasty tom sagi o Lipowie

Premiera: 13 lipca 2021

Kiedy lokalny autobus nie dociera do celu i ślad po nim ginie wraz z podróżującymi nim pasażerami sprawa wydaje się bardzo tajemnicza. Nie pomaga fakt, że jedyna z osób, która odnajdzie się po podróży-widmo, zostaje zamordowana. To jednak nie koniec makabrycznych wydarzeń…

Morderstwo w Mezopotamii

Nowe wydanie cieszącej się niesłabnącą popularnością jednej z przygód Hekulesa Poirot

Premiera: 24 marca 2021

Znany archeolog, podczas ekspedycji wynajmuje pielęgniarkę do pomocy swej hipochondrycznej żonie, Luizie. Kobieta ma przywidzenia i boi się o swoje życie. Pewnego Luiza zostaje zamordowana. Do rozwiązania zagadkowej sprawy zatrudniony zostaje detektyw Hercules Poirot.

Prowokacja

Pełna zwrotów akcji historia z wielką polityką w tle

Premiera: 16 lipca 2021

Dwaj dziennikarze chicagowskiej gazety zdobywają materiały, które wskazują, że kandydatka na urząd senatora ma romans ze sponsorem jej kampanii wyborczej. Publikacja wstrząsa światem polityki, jednak wkrótce okazuje się, że zostali oszukani i stworzyli newsa opartego na nieprawdziwej informacji…Kto i dlaczego stoi za prowokacją?

Urlop z kradzieżą w tle

Perfekcyjnie zaplanowany urlop zmienia się w kryminał z przymrużeniem oka

Premiera: 24 czerwca 2021

Idealny plan wypoczynku zostaje zdekonstruowany w wyniku pewnego niespodziewanego wydarzenia. I tak wakacyjny relaks zmienia się prawdziwą historię kryminalną z proporcjonalną dawką humoru.

Literatura obyczajowa

Beach Read

Pełna humoru historia pewnej wakacyjnej znajomości

Premiera: 02 czerwca 2021

Dwoje pisarzy, których dzieli wszystko łączy jedynie fakt – do końca lata muszą skończyć swoje nowe książki. I jeszcze to, że wakacje spędzają w domkach sąsiadujących ze sobą…Jak skończy się ta pełna humoru historia miłosna?

Sto lat Lenni i Margot

Wzruszająca opowieść o przyjaźni silniejszej niż śmierć

Premiera: 07 lipca 2021

Poruszająca i pełna humoru historia pewnego spotkania. Lenni i Margot poznają się podczas pobytu na szpitalnym oddziale dla nieuleczalnie chorych. Jak zmieni się ich spojrzenie na przyjaźń, życie i śmierć? Książka został przełożona na 20 języków i podbija serca czytelników w kolejnych krajach.

Zaprojektowany układ

O pozorach idealnego życia

Premiera: 20 lipca 2021

Pozornie idealne życie Susan nieoczekiwanie zmienia się kiedy kobieta poznaje czarującego Bretta Hampta. Maska szczęścia powoli zaczyna opadać, a Susan staje przed wyborem między realizacją własnych pragnień, a trwającą od lat stabilizacją.

Biografie

Clint Życie i legenda

Wnikliwa biografia ikony Hollywood

Premiera: 16 czerwca 2021

Zaktualizowana książka Clint. Życie i legenda powstała na podstawie wyczerpujących rozmów z osobami bliskimi Eastwoodowi, dokumentów i materiałów o produkcji zarówno jego najsłynniejszych filmów, jak i mniej znanych dzieł.

Dom Gucci

Blaski i cienie jednej z najsłynniejszych rodzin na świecie

Premiera: 26 maja 2021

Niezwykłą historia potęgi dynastii Guccich i jej spektakularny upadek. Podczas gdy firma osiągała bezprecedensowy sukces, rodzina pogrążyła się w osobistej tragedii. Historia mody, wielkich pieniędzy i zbrodni.

Exodus Księga wyjścia

Kontynuacja bestsellerowej historii, która stała się kanwą serialowego hitu Netflixa “Unorthodox”

Premiera: 16 czerwca 2021

Dalsze losy Debory Feldman, której historia stała się kanwą słynnego serialu Netflixa. Exodus Księga wyjścia to opowieść o tym, jak wyglądało życie kobiety po opuszczeniu ortodoksyjnej społeczności. Podróż do Europy, śladami swojej babki, staje się podróżą w głąb siebie.

Matka siedzi z tyłu

Pełen dystansu dziennik przetrwania we współczesnej rodzinie

Premiera: 14 lipca 2021

Joanna, główna bohaterka książki, sarkastycznie i bezkompromisowo opisuje otaczający świat. Śmiech jest jej niezbędny do życia jak powietrze, bez niego się dusi. W tym spektaklu groteski i absurdu główne role odgrywają: przyjaciele, mężu, dzieci potocznie zwane pędrakami, sąsiedzi, przypadkowi ludzie spotykani w samolocie, na ulicy.

Polki na Montparnassie

Nieznane historie polskich artystek

Premiera: 26 maja 2021

Niezwykłe historie niezwykłych kobiet, które nie bały się porzucić dotychczasowego życia i wyruszyć do stolicy sztuki. Maria Dulębianka, Mela Muter, Anna Bilińska-Bohdanowicz i wiele innych polskich artystek żyło w legendarnej dzielnicy Paryża w pierwszych dekadach XX wieku. Ich sylwetki sportretowała Sylwia Zientek.

Reportaż

Lecę

Świat oczami pilotów

Premiera: 28 kwietnia 2021

Jan Pelczar zagląda do kokpitu, aby wysłuchać opowieści tych, którzy siadają za sterami samolotów. Historie wielkich marzeń, niezwykłych doświadczeń i tęsknoty. Lektura obowiązkowa dla fanów podniebnych podróży.

Mniej znaczy lepiej

O ratunku dla kapitalistycznego świata

Premiera: 08 czerwca 2021

Czy możemy uratować świat i zminimalizować konsekwencje ciągłego wzrostu gospodarczego? Jason Hickel omawia receptę na funkcjonowanie w globalnej równowadze.

Reportaże z Wolnego Miasta

Teksty jednego z najpopularniejszych gdańskich dziennikarzy okresu międzywojennego

Premiera: 21 czerwca 2021

Richard Teclaw pisał o drobnych cwaniaczkach i prawdziwych łotrach, o naiwnych pannach, o hodowcach gołębi, złośliwych urzędnikach czy hazardzistach.

Zachód słońca na Santorini

Kontynuacja bestsellerowej książki Grecja. Gorzkie pomarańcze

Premiera: 16 czerwca 2021

Kontynuacja przejmującej książki Grecja. Gorzkie pomarańcze. Sturis po raz kolejny zabiera nas do Grecji, jakiej nie znajdziemy w turystycznych przewodnikach i wakacjach z biur podróży. Pełna niełatwych pytań o tożsamość i historię opowieść o współczesnej Grecji.

Literatura motywacyjna

Największy sekret

Nowa książka autorki popularnego na całym świecie Sekretu

Premiera: 14 kwietnia 2021

Nowa podróż w głąb duchowego świata z autorką bestsellerowego Sekretu, Rhondą Byrnes. Zbiór wnikliwych rozważań, które rozwieją strach i niepewność, niepokój i ból. Prezentujący natchnione słowa żyjących i nieżyjących już duchowych nauczycieli z całego świata.

Kreator rozwiązań

Dla tych, którzy chcą zmienić swoje życie

Ten miniporadnik to pigułka energii, świetny początek dla każdej zmiany. Rzeczowo i precyzyjnie wyjaśnia, dlaczego warto zająć się własnym życiem.

Nauka

Muzyka Daj się uwieść!

Tajemnice świat muzyki

Premiera: 08 lipca 2021

Dlaczego muzyka istnieje? I dlaczego jedni z nas ją lubią, a inni nie? Christoph Drösser rozprawia się mitami na temat dźwięków i przybliża interesujące odkrycia związane z muzyką.

1 Shares:
Może zainteresować Cię także