W serii Amberek prowadzonej przez Wydawnictwo Amber pojawiły się dwie wyjątkowe pozycje, które zainteresują nie tylko najmłodszych czytelników. Zmień prawa smoków, Rubinko! oraz Panna Śpieszka i pan Leniwiec autorstwa bestsellerowych autorek to pięknie zilustrowane bajki o uniwersalnym przesłaniu.  

Nicola Kinnear – znana i lubiana pisarka książek dla dzieci, autorka m.in. bestsellerowych Odwagi, zajączku! oraz Cii… Cichutko! – w swojej nowej książce Zmień prawa smoków, Rubinko! wykreowała sympatyczną, ciekawą bohaterkę. To kochana, młoda smoczyca Rubinka.

Rubinka tak bardzo chciała być dobrą smoczycą, że z wielką pasją wypełniała każdy zapis w mitycznej Księdze Praw Smoków. A trzeba dodać, że były to prawa srogie i nieprzyjazne.  „Smoki straszą innych”, „Smoki zabierają wszystko innym”, „Smoki nie dzielą się z innymi”. Rubinka była wierna kodeksowi, ale czuła się z tym coraz gorzej. Stała się smutna i osamotniona.

Wreszcie doszła do młodej smoczycy myśl, żeby zmienić niesprawiedliwy i nieprzyjazny kodeks smoków. Czy z pomocą żabki Szmaragadki, gąski Złotki i pegaza Szafirka uda się jej przeformułować złe zasady na dobre?

Zmień prawa smoków, Rubinko! to pięknie zilustrowana, ciepła książka dla najmłodszych, która dodaje otuchy i pokazuje, że każdy – dzięki wsparciu przyjaciół – może zmienić swoje postępowanie.

Druga z książek od Amberka, czyli Panna Śpieszka i pan Leniwiec autorstwa Katy Hudson to równie zabawna i humorystyczna opowieść o przyjacielskiej relacji dwóch pozornie sprzecznych ze sobą istot. Podczas gdy Panna Śpieszka robi wszystko błyskawicznie i raczej niedbale, pan Leniwiec woli z niczym się nie spieszyć i działać powolutku, z dużą rozwagą.

Co może się wydarzyć, kiedy te dwa pozornie odmienne żywioły spotkają się i zaczną się razem bawić, a nawet przyjaźnić?  Okazuje się, że bohaterowie mogą się od siebie wiele nauczyć. Pan Leniwiec uświadomi Pannie Śpieszce, że czasami warto zatrzymać się i rozejrzeć dookoła, bo tylko w ten sposób można nacieszyć się pięknem świata i docenić jego urok.

Panna Śpieszka i Pan Leniwiec to pełna ciepła opowieść o uważności i świadomym przeżywaniu każdej chwili, ale też o tolerancji i szacunku wobec innych, niezależnie od ich wyglądu i temperamentu. To budująca historia dwóch żywiołów, które zamiast wzajemnie się zwalczać, wzbogacają siebie we wspólnej relacji.

Katy Hudson jest bestsellerową autorką książek dla najmłodszych, której seria Za dużo marchewek szturmem wzięła świat. W starannie zilustrowanej Pannie Śpieszce i Panu Leniwcu bajkopisarka raz jeszcze udowadnia, że jest jedną z mistrzyń swojego gatunku.

Źródło: wydawnictwo Amber

9 Shares:
Może zainteresować Cię także