Misją wydawnictwa Świetlik jest publikowanie „książek, które rozjaśniają dzieciom świat”. To motto towarzyszy oficynie na każdym etapie przygotowywania książki. Ofertę wydawniczą charakteryzują piękne wydania, poruszanie wdzięcznych i potrzebnych tematów oraz dobieranie tytułów z myślą o najmłodszych i ich opiekunach. Przewodnikiem tej pasjonującej czytelniczej podróży jest uroczy, wesoły owad – Świetlik, który pragnie, aby wychodzące spod jego skrzydeł książki rozświetlały świat małym i dużym! 

Świetlik współpracuje z cenionymi autorami i autorkami oraz z utalentowanymi ilustratorami i ilustratorkami. Dzięki temu każda wydana książka wyróżnia się doskonałą jakością i na pewno rozbudzi w dzieciach miłość do czytania już od najmłodszych lat. Wśród autorek Świetlika znajdziemy m.in. Justynę Bednarek, Barbarę Supeł, Joannę Jagiełło czy Annę Włodarkiewicz, a w gronie twórców ilustracji – Agatę Dobkowską, Silvię Pizzati i Tomasza Kozłowskiego.

Marka Świetlik należy do Grupy Wydawnictwo Kobiece. 

Różnorodna oferta książek dla dzieci w każdym wieku

Wydawnictwo Świetlik specjalizuje się w publikowaniu wartościowej literatury dla dzieci w każdym wieku. Oferta kierowana jest do czterech grup wiekowych: 0–2, 3–5, 6–8 oraz 9–12. W portfolio wydawnictwa znajdą się tytuły o różnorodnej tematyce i w różnych formatach: książki kartonowe dla maluchów, picturebooki, opowiadania, książki do pierwszego samodzielnego czytania, serie detektywistyczne, literatura popularnonaukowa oraz książki obyczajowe i przygodowe.

Świetlik wspiera rozwój maluchów

W ofercie wydawnictwa znalazły się serie, które wspierają rozwój dziecka na początkowym etapie jego życia i są podstawą wyposażenia każdej domowej biblioteczki. Książki dla maluchów zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach w wieku 0–2 lat, dlatego mają sztywne strony i zaokrąglone rogi przyjazne dla małych rączek.

Jedną z takich serii jest „Otwarci na świat!”. To pięknie zilustrowane książki kartonowe, dzięki którym mali czytelnicy stopniowo poznają elementy otaczającej ich codzienności, zaczynając od tak podstawowych tematów jak: kolory, owoce, warzywa czy zwierzęta. Z kolei seria „100 pierwszych słów” to nie tylko świetny sposób na wzbogacanie dziecięcego słownictwa i ćwiczenie mowy, lecz także doskonały pomysł na zabawę i wspólne spędzanie czasu.

Wyjątkowe książki dla przedszkolaków

Dużą część oferty Świetlika stanowią książki przeznaczone dla dzieci w wieku 3–5 lat. Są to przede wszystkim picturebooki, np. „Ludzie dla ludzi” i „Ślad natury” Benjamina Zephaniaha, „Obfitość” Joanny Jagiełło oraz urocze opowiadanie „Misiu, wróć” Anny Włodarkiewicz, które oprócz pięknych całostronicowych ilustracji niosą ze sobą wyjątkowe przesłania i przekazują uniwersalne wartości.

Dla wydawnictwa ważne są również książki poszerzające wiedzę o świecie i pokazujące dobre wzorce. Przykładem jest seria „Blisko natury”, która w prosty i przyjemny sposób wprowadzi dzieci w świat ekologii i ochrony przyrody. Te urocze i mądre opowiadania rozbudzą w młodych czytelnikach miłość do natury, zainspirują do wprowadzenia małych zmian w lokalnym środowisku oraz do wspólnego działania na rzecz ochrony roślin i zwierząt.

Świetlik wydaje również książki o emocjach, uczuciach i umiejętnościach społecznych. Tutaj z pomocą przychodzi seria „Co zrobi Frania?” Barbary Supeł, dzięki której maluchy dowiedzą się m.in. czym są i na czym polegają: asertywność, życzliwość, współpraca, akceptacja czy szczerość. Książki o Frani to nie tylko przeurocze historie, ale także skarbnica wiedzy i cennych wskazówek dla wszystkich dzieci, które kształtują w sobie umiejętności społeczne tak bardzo potrzebne na każdym etapie ich rozwoju.

Pierwsze książki do czytania… dla przyjemności!

Kiedy dzieci złapią już książkowego bakcyla, warto podtrzymać ich zainteresowanie, proponując kolejne wciągające lektury dostosowane do ich umiejętności czytelniczych. A wybór jest naprawdę bogaty! Wydawnictwo Świetlik proponuje podróż do głębin oceanu wraz z syrenkami z serii „Syrenki z Koralowego Zakątka” Joanny Jagiełło, pełne przygód wyprawy korespondentki specjalnej Róży z detektywistycznej serii „Róża na tropie” Hannah Peck czy perypetie sympatycznych i przezabawnych kur z książek „Kury z grubej rury” i „O kurza twarz!” Justyny Bednarek.

Książki pełne magii, czyli niezwykła literatura dla dzieci w wieku 912 lat

Nieco starszym czytelnikom Świetlik proponuje książki, dzięki którym zanurzą się w świecie pełnym magii, niezwykłych bohaterów i niezliczonych przygód! Na mole książkowe czekają niesamowite opowieści Sophie Anderson, autorki takich bestsellerów jak „Dom na kurzych łapach”, „Baśnie Śnieżnego Lasu” czy „Zaczarowany zamek”.Najnowsze pozycje spod pióra tej autorki to „Zaklinaczka burz” oraz „Śnieżna dziewczynka”.Tę listę pełną magii dopełniają „Krawcy zaklęć” Jamesa Nicolai „Republika ptaków” Jessiki Miller.

Wydawnictwo Świetlik powstało w październiku 2022 roku. Rocznie wydaje ok. 60 tytułów dla dzieci w różnym wieku. Czytelnicy i czytelniczki mogą zapoznać się ze świetlikowymi nowościami w mediach społecznościowych oraz na targach książki w całej Polsce.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

0 Shares:
Może zainteresować Cię także