Gminna Biblioteka Publiczna w Bolesławiu, Biblioteka Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Nowej Hucie oraz Biblioteka Publiczna w Tuchowie otrzymały wyróżnienia w konkursie portalu Krakowpomaga.pl i Wielkich Liter. Nagrodami są książki z serii Wielkie Litery – każda z trzech bibliotek otrzyma pakiet publikacji z dużą czcionką. Konkurs zorganizował dystrybutor książek i inicjator serii Wielkie Litery, OSDW Azymut. 

Ulubione biblioteki Małopolski wybierali ich czytelnicy. Oddawali głosy w mediach społecznościowych na jedną, swoim zdaniem najlepszą, z 27 bibliotek, które zgłosiły chęć udziału w konkursie. Swoim głosem biblioteki wsparło prawie 500 czytelników, ale nie o ilość chodziło. Liczyła się kreatywność – nagrodzono memy, wiersze i autorskie grafiki. Będą one prezentowane na profilu Wielkich Liter na Facebooku.

Zwycięzcy konkursu Wielkich Liter i Krakówpomaga.pl na ulubioną małopolską bibliotekę to Gminna Biblioteka Publiczna w Bolesławiu, Biblioteka Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Nowej Hucie i Biblioteka Publiczna w Tuchowie.

Każdy głos oddany na bibliotekę, jest wyrazem sympatii i wdzięczności za pracę bibliotekarek i bibliotekarzy. W konkursie nagrodzeni zostali także czytelnicy: vouchery do kina i teatru, książki od OSDW Azymut oraz czytelnicze gadgety trafiły do 4 osób.

Praca konkursowa pani Ewy Bućko

Marta Hernik z Fundacji Poland Business Run, który prowadzi portal Krakowpomaga.pl i Paulina Bandura z OSDW Azymut odwiedziły Bibliotekę Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Nowej Hucie, by przekazać nagrody w konkursie Wielkich Liter. Bardzo miło było porozmawiać z bibliotekarkami z Biblioteki Głównej OKN o ich zaangażowaniu i przekazać nowe książki z większą czcionką dla czytelników biblioteki. Serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: KrakowPomaga.pl, OSDW Azymut, Wielkie Litery

Partnerzy akcji: Kraków dla wszystkich, Radio Kraków, Alfabet Wojtusika, Literacka Kavka, Kulturatka, TwojaKsiegarnia.pl, biblionetka.pl, booklips.pl  

0 Shares:
Może zainteresować Cię także