W imieniu Fundacji Terytoria Książki, wydawnictwa słowo/obraz terytoria oraz Kultury na wynos zapraszamy do uczestniczenia w nowym cyklu spotkań online na żywo. Chcemy z Wami dzielić namysł nad tym, co nas otacza.

Spotkania są przestrzenią do myślenia o tym, co się dzieje – o epidemii, o trudnej i nieznanej sytuacji, która wymaga oswojenia. Do rozmów zapraszamy osoby, które na co dzień zajmują się próbami zrozumienia świata. Oddalamy się wspólnie na terytoria humanistyki, filozofii, sztuki, w czasie izolacji i zamknięcia.

Transmisje są nadawane na żywo na kanałach Facebook, YouTube wszystkich organizatorów oraz na portalu www.kulturanawynos.pl. Po rozmowie jest opublikowany również zapis wideo.

Rozmowy prowadzi Joanna Szkudlarek, animatorka kultury dawniej związana między innymi z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim i Fundacją 4 Sztuki, obecnie z Fundacja Terytoria Książki. Jest także doktorantką Uniwersytetu Gdańskiego. Swoją pracę doktorską pisze pod kierunkiem Prof. dr hab. Pawła Dybla z Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Współpracuje z psychoanalitycznymi grupami seminaryjnymi i wydawnictwami jako tłumaczka tekstów psychoanalitycznych. Zajmuje się także działalnością polityczną i artystyczną.

Zaplanowane rozmowy o tym, co teraz:

➡ 23.04 (czwartek) – godz. 19

PROF. MARIA POPRZĘCKA – historyk i krytyk sztuki, profesor zwyczajny na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się głównie sztuką nowoczesną, migracjami obrazów, ich „długim trwaniem”, związkami sztuk wizualnych z innymi dziedzinami twórczości. Jest autorką wielu książek, m.in. „Uczta bogiń. Kobiety, życie i sztuka”, 2012; „Inne obrazy. Oko – widzenie – sztuka. Od Albertiego do Duchampa”, 2008, „Impas. Opór, utrata, niemoc, sztuka”, 2019. Jest laureatką Nagrody Literackiej Gdynia w dziedzinie eseju oraz Nagrody „Nowych Książek” za 2019 rok za tom esejów „Impas”.

Zrealizowane rozmowy:

– 16.04 PROF. TADEUSZ SŁAWEK https://youtu.be/RrJs_Sorml0 [od 11 minuty]

– 09.04 DR MIRA MARCINÓW https://youtu.be/PZ4_V11eK1o [od 10 minuty]

Link do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/2255673051407509

0 Shares:
Może zainteresować Cię także