Dla wszystkich małych i dużych fanów Basi, znanej z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, mamy dobrą wiadomość. Rezolutna Basia właśnie została bohaterką planszówki!

Basia ma pięć lat, uwielbia pasiaste ubrania, Miska Zdziśka oraz żelki i codziennie przeżywa mnóstwo ciekawych przygód. Jedną z nich przeżyje w zoo, za sprawą gry planszowej Basia w zoo. Dzięki tej rodzinnej planszówce, przygotowanej przez wydawnictwo Egmont Polska, wszyscy fani Basi będą mogli wcielić się w ulubioną bohaterkę i pozostałe postaci znane z bestsellerowej serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.

Rozgrywka z ulubionymi bohaterami

Brat Basi, Janek, dostał od kuzyna stary telefon komórkowy. Tym, co najbardziej go zachwyciło w telefonie, był aparat fotograficzny. Janek robił więc mnóstwo zdjęć członkom rodziny, ale nie wszyscy byli tym zachwyceni. Dlatego kiedy Tata wpadł na pomysł, by wybrać się do zoo i fotografować zwierzęta, Basia i reszta rodzinki ochoczo przystali na ten pomysł.

Sięgając po grę Basia w zoo można dołączyć do rodzinnej wyprawy z Basią i podjąć wyzwanie, jakim jest zgromadzenie jak największej liczby zdjęć ze zwierzętami. Gracze po kolei odkrywają zakryte kafelki ze zwierzętami rozłożone na stole. Należy tylko uważać, aby nie zebrać pary tych samych zwierząt albo zbyt wielu kafelków w tym samym kolorze tła. Pod koniec gry, kiedy skończy się możliwość dobierania kafelków, gracze liczą punkty z zebranych zwierzaków. Ten który ma ich najwięcej, wygrywa grę.

Proste zasady – mnóstwo zabawy!

Łatwe do wytłumaczenia reguły i krótkie, piętnastominutowe rozgrywki zapewniają pełną emocji rozgrywkę nawet najmłodszym graczom. Basia w zoo to gra, która dorasta wraz z dziećmi, bo posiada aż trzy wersje reguł:

– wersję podstawową, przeznaczoną dla 2-4 graczy powyżej piątego roku życia

– wersję dla młodszych graczy, w którą można grać z dziećmi od czwartego roku życia

– wariant dla starszych dzieci, łączony z podstawową wersją gry, który może być atrakcyjny nawet dla ośmiolatków.

Autorem gry Basia w zoo jest Tom Delmé. Opowiadanie wprowadzające do rozgrywek napisała Zofia Stanecka, a autorką ilustracji jest Marianna Oklejak.

Gra Basia w zoo ukazała się 31 marca br.

Źródło: wydawnictwo Egmont Polska

11 Shares:
Może zainteresować Cię także