Dziadkowie często jako pierwsi odkrywają przed nami świat książek. Z czasem jednak czytanie może sprawiać im coraz większą trudność. Przy wybieraniu prezentu książkowego z okazji Dnia Babci i Dziadka, warto zwrócić uwagę na formę wydania publikacji. Książki z serii Wielkie Litery zostały przygotowane specjalnie dla osób starszych i słabowidzących.

Czym jest seria wydawnicza Wielkie Litery? To jedyna  na polskim rynku inicjatywa skupiająca wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Pozycje z serii przystosowane są do potrzeb osób słabowidzących oraz seniorów. Wszystko to sprawa, że dla czytających babci i dziadka książki Wielkich Liter stanowią świetne rozwiązanie, dzięki któremu lektura jest o wiele bardziej komfortowa. Należy pamiętać, że zbyt mała czcionka może seniorom utrudnić lekturę książki, a nawet mieć negatywny wpływ na ich wzrok.

Wśród tytułów wydawanych w specjalnym formacie z dużą czcionką znajdziemy duży wybór nowości, bestsellery, książki popularnonaukowe, biografie czy literaturę obyczajową. Dzięki serii Wielkie Litery seniorzy nie są już wykluczeni z aktywnego uczestnictwa w bieżących wydarzeniach literackich –najnowsze części poczytnych serii kryminalnych, książki nagradzane w prestiżowych konkursach, literatura polska i najciekawsze przekłady spośród książek zagranicznych wydane w wygodnej do czytania formie pozwalają być na bieżąco z nowościami wydawniczymi. To idealny podarunek na zbliżający się Dzień Babci i Dziadka!

Zamów książki z dużą czcionką!

Inicjatywa dystrybutora książek OSDW Azymut skupia już kilkunastu wydawców, takich jak AgoraWydawnictwo KobieceFabuła FrazaEdipresse, SQN, AmberFilia czy Lira. W serii Wielkie Litery znajdziemy książki takich autorów jak Remigiusz Mróz, Jakub Małecki, Aneta Jadowska, Sebastian Fitzek, Edyta Świętek, Hanna Greń, Iwona Kienzler, Joanna Szarańska, Max Czornyj, Natasza Socha, Magda Knedler, Robert Małecki, Marek Stelar, Magdalena Witkiewicz i wielu innych. 

Świetne tytuły, różnorodne gatunki w nowym wydaniu – specjalnie dla seniorów i osób słabo widzących – to doskonały pomysł na prezent dla każdego miłośnika książek na Dzień Babci i Dzień Dziadka oraz inne okazje.

Seria Wielkie Litery — specjalne książki z dużą czcionką 

Książki z serii Wielkie Litery zaprojektowane są specjalnie dla osób słabowidzących (z wadami wzroku) oraz wszystkich tych, którzy podczas lektury doświadczają dyskomfortu ze względu na zmęczenie oczu czy niesprzyjające światło.

Wielkie Litery to jedyna na polskim rynku inicjatywa skupiająca wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Pozycje z serii przystosowana są do potrzeb osób słabowidzących oraz seniorów. Do tej pory do projektu dystrybutora książek OSDW Azymut przyłączyło się kilkunastu wydawców. Inicjatywie towarzyszy kampania promująca czytelnictwo wśród seniorów (#DobrzeSięCzyta), a od 2019 roku także cykl szkoleniowy dla bibliotek poświęcony aktywizacji osób słabowidzących i niewidomych. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział ponad 450 bibliotekarzy z całej Polski

Więcej informacji o serii:

13 Shares:
Może zainteresować Cię także