Tuż przed Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich do księgarń trafi niezwykła publikacja dla dzieci – Jak to działa? Książki. Gratka dla wszystkich małych czytelników i dla dzieci, które uwielbiają zadawać pytania.

Seria Jak to działa? wydawana nakładem jednej z najstarszych oficyn wydawniczych w Polsce, już 21 kwietnia zostanie poszerzona o nowy tytuł. Tym razem dociekliwi czytelnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, skąd biorą się książki.

Mała Klara marzy o tym, aby w przyszłości zostać bibliotekarką, pisarką lub redaktorką. W zdobyciu wiedzy o książkach pomaga Klarze dziadek, który odpowiada na trudne pytania zadawane przez wnuczkę. Nowy tom cyklu Jak to działa? Książki to niezwykła historia książki, przedmiotu który od wieków towarzyszy ludziom. Do czego książki służyły? Jak kiedyś wyglądały? Czym był papirus? Co jest potrzebne do produkcji książek?

fragment książki Jak to działa? Książki

Wydawnictwo Nasza Księgarnia to najstarsza polska oficyna wydawnicza publikująca literaturę dla dzieci i młodzieży. Działająca od sierpnia 1921, początkowo w przeważającej części wydawała podręczniki szkolne oraz pomoce dydaktyczne dla nauczycieli. Podczas wojny wydawnictwo nie przerwało swojej działalności. Kolejne pokolenia dzieci i młodzieży w Polsce wychowały się na kultowych lekturach Naszej Księgarni. Wśród bogatego zbioru książek oficyny znajdziemy autorów rodzimych i zagranicznych: Alinę i Czesława Centkiewiczów, Hannę Ożogowską, Jana Brzechwę, Czesława Janaczarskiego, Edmunda Niziurskiego, Wandę Chotomską oraz A.A. Milne’a, Astrid Lindgren i Tove Jansson. W serii Jak to działa? ukazały się dotąd: Ciało człowieka, Budowle, Zwierzęta.

Premiera Jak to działa? Książki zaplanowana jest na 21 kwietnia br.

Nikola Kucharska – ilustratorka i autorka książek, komiksów i gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP. Ma na koncie kilkadziesiąt książek. Współpracuje z wieloma wydawcami w Polsce, Francji, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech czy Hiszpanii. Jej Podróż dookoła świata. Północ–południe. Wschód–zachód nominowano w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2016, a Zwierzęta, które zniknęły. Atlas zwierząt wymarłych (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie Przecinek i Kropka Najlepsza Książka Roku 2018.

Joanna Kończak – z wykształcenia psycholożka stosunków międzykulturowych, z zawodu (głównie) redaktorka. Autorka książki Kobiety. Badaczki, czempionki, awanturnice oraz współautorka (z Anetą Wirą-Ostaszyk) książki Mój balet. Opowieść o tańcu: od szkoły do sceny i humorystycznych publikacji dla dzieci z serii „Jak to działa?” ilustrowanych przez Nikolę Kucharską. W wolnych chwilach włóczy się po Azji, nałogowo czyta, fotografuje i hałaśliwie kibicuje krykiecistom. Od ponad 10 lat pracuje w „Naszej Księgarni”, dzięki czemu ukrywa, że nie zdołała dorosnąć. Prowadzi blog hunterwaalii.com poświęcony kinu indyjskiemu.

Katarzyna Piętka – z wykształcenia polonistka zafascynowana teatrem, dawno temu pisywała do magazynu „Teatr” i nałogowo oglądała spektakle Jerzego Grzegorzewskiego. Od kilkunastu lat redaktor prowadząca w „Naszej Księgarni”. Mama rezolutnej Marianki, która inspiruje ją do kolejnych projektów książkowych. Autorka książki Gry i zabawy z dawnych lat i współautorka serii „Jak to działa?”.

Źródło: wydawnictwo Nasza Księgarnia

1 Shares:
Może zainteresować Cię także