Kultowe wydawnictwo literatury dziecięcej, Nasza Księgarnia, przygotowało dla fanów Pucia niezwykłą niespodziankę.

Pucio, autorstwa ilustratorki Joanny Kłos, zdążył już podbić serca najmłodszych czytelników. Serię książek, której Pucio jest bohaterem stworzyła Marta Galewska-Kustra, logopeda i pedagog dziecięcy. Książeczki o małym chłopczyku, mają za zdanie wspomagać prawidłowy rozwój mowy – pełne są więc dźwiękonaśladowczych wyrazów, sylab lub samogłosek. Dzieci poznają Pucia i jego rodzinę w codziennych sytuacjach i wraz z nim nazywają otaczające nas przedmioty. Nieco starsi czytelnicy uczą się opowiadać pełnymi zdaniami oraz prawidłowo odmieniać czasowniki i rzeczowniki.

Pucio na wakacjach, Nasza Księgarnia, fragment
Nasza Księgarnia, fragment

Joanna Kłos, absolwentka grafiki na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, stworzyła świat Pucia, w sposób, który podbił serca dziecięcych czytelników. Wyraźne kontury figur i postaci oraz stonowana kolorystyka to cechy, które sprawiają, że maluchy z zainteresowaniem “śledzą” kolejne strony książeczek. Istotną rolę odgrywa też proporcja między tekstem, a warstwą obrazkową. Przejrzyste, czytelne ilustracje i charakterystyczne formy, którymi operuje Joanna Kłos, sprawiają, że Pucio stał się rozpoznawalny i bardzo lubiany przez małych czytelników.

Pucio książki

W serii o Puciu znajdziemy książeczki, puzzle i domino. Wydawnictwo Nasza Księgarnia rozszerzyło właśnie ofertę o Pucia – maskotkę.

Źródło: wydawnictwo Nasza Księgarnia

10 Shares:
Może zainteresować Cię także