Inspiracje do podróży, do rozwijania pasji kulinarnej, do pogłębiania wiedzy o sile ziół oraz portrety kobiet znanych ze stron Pisma Świętego – każdy, kto szuka odpowiedniego prezentu dla mamy, znajdzie coś odpowiedniego w ofercie Wydawnictwa Jedność. Książka to w końcu najlepszy pomysł na prezent!

Mamo, koniecznie wybierz się na wakacje do Włoch!

Rzym moje miasto. Najpiękniejszy przewodnik

Wyjątkowy i pięknie wydany przewodnik po Wiecznym Mieście. Centrum antycznego świata, kolebka europejskiej kultury i sztuki, wyjątkowo smaczna kuchnia. Czego chcieć więcej? Przewodnik w gawędziarskim stylu opowiada o sztuce, historii, obyczajach, kuchni i atmosferze odwiedzanych miejsc.

Toskania jakiej nie znacie. Przewodnik artystyczny

Toskania to niezaprzeczalnie kraina piękna. Mało który region europejski cieszy się taką popularnością. To tutaj tworzyli tacy światowej sławy, kanoniczni artyści jak Sandro Boticceli, Masaccio, Piero della Francesca, Leonardo da Vinci czy Michał Anioł. Autor, wybitny znawca Włoch, oprowadza nas w swoim przewodniku przez najpiękniejsze miejsca Toskanii: Florencję, Volterrę, Cortonę, San Gimignano, Montepulciano, Pienzę, Val d’Orcia, Maremmę, aż po wybrzeże morskie i toskańskie wyspy.

Ugotujemy coś razem, mamo?

Szkoła cukiernictwa

To nie jest po prostu “książka z przepisami”. To autoryzowany przez najlepszych szefów ze szkoły Cordon Bleu. Szefowie kuchni z prestiżowej szkoły gotowania Cordon Bleu prezentują ponad 100 przepisów cukierniczych zilustrowanych i objaśnionych krok po kroku. Przepisy są różnorodne: od prostych ciastek po złożone, fantazyjne torty i autorskie desery. Z takim kulinarnym przewodnikiem można ucztować!

Złota łyżka. 1000 najlepszych przepisów kuchni włoskiej

A może coś na słono? Ta książka to absolutna klasyka kulinarna. Zawiera esencję kuchni włoskiej. Na kartach tego przewodnika kulinarnego znajdziecie ponad 1000 dań najlepszych przepisów na każą okazję. Jeśli myślicie, że Włosi jedzą tylko pizzę albo spaghetti, lepiej zajrzyjcie do tego pięknie wydanego kompendium i uzupełnijcie wiedzę.

Zioła. Nowa encyklopedia

Zielarstwo robi się coraz bardziej popularnym hobby. I nic dziwnego! Zdrowotna moc ziół jest zaskakująca i w ich poszukiwaniu wcale nie trzeba wyjeżdżać w żadne dziki ostępy. Bardzo dużo ciekawych leczniczych ziół rośnie wokół nas. Wystarczy się po nie schylić! W książce wyczerpująco omówione zostały różne rodzaje ziół oraz ponad 120 przepisów, podpowiadających, jak użyć je w kuchni. Fascynująca lektura z pięknymi ilustracjami.

Inspirujące postacie biblijnych kobiet

Rachab

Biblijna historia o powabnej Rachab zazwyczaj kojarzy się z jej przenikliwym umysłem, dzięki któremu trafnie oceniła sytuację i stanęła po stronie wrogiej armii Izraela… W tej postaci jest jednak o wiele więcej. Kim była zatem Rachab? Cyniczną kobietą, która nie przebierała w środkach, byle tylko osiągnąć zamierzony cel… Czy inteligentną obserwatorką potrafiącą przewidzieć przyszłość?

Estera. Kobieta, która zmieniła bieg historii

Biblijna historia o pięknej królowej Esterze zazwyczaj kojarzy się z jej odważnym, brawurowym czynem, który uratował od rzezi naród Izraela… Prezentowana powieść sięga jednak znacznie głębiej… Estera jest piękną, świadomą swego uroku kobietą. Kiedy dowiaduje się, że jej narodowi grozi zagłada, decyduje się na śmiały krok. Kim była biblijna Estera?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

12 Shares:
Może zainteresować Cię także