Pensjonat w malowniczej miejscowości, pierwszy wspólny wyjazd pary Basi i Rafała, a do tego…nieboszczyk. Podejrzany jak diabli to pełna humoru historia śledztwa i walki dwóch kobiet o względy tego samego mężczyzny. Książka pisarza i scenarzysty, Jacka Getnera, od dziś w księgarniach – prezentujemy fragment.

Podkomisarz Rafał Martuś wraz z ukochaną Basią Kotulą, panią dyrektor w międzynarodowej korporacji wyjeżdżają nad jedno z suwalskich jezior. Kobieta wolałaby spędzić pierwszy wspólny urlop w czterogwiazdkowym hotelu ze spa, tym bardziej, że przystojny policjant zamierza część czasu spędzać na wędkowaniu. Basia wbrew swoim przypuszczeniom nie umiera z nudów, ginie za to inny gość pensjonatu w którym zatrzymali się bohaterowie…

Do pensjonatu ma przybyć prokurator, która zajmie się sprawą morderstwa. Ku zaskoczeniu Martusia jest nią Agata Całus – dawna ukochana podkomisarza. Elegancka pani oskarżyciel wciąga mężczyznę w wir śledztwa, co prowokuje Basię Kotulę do działania. Obie kobiety zaczynają rywalizację o to, która rozwiąże zagadkę zabójstwa i schwyta mordercę, a przy tym ostatecznie zdobędzie serce Rafała Martusia.

Kim okaże się sprawca morderstwa? Czy z tragicznymi wydarzeniami mają coś wspólnego: stateczny ojciec trójki dzieci, para seniorów, milczący wędkarze, czy zafascynowani wirtualną rzeczywistością trzydziestolatkowie? Wszyscy z mieszkańców pensjonatu mają coś na sumieniu…I wreszcie, jaki finał będzie miała zacięta walka kobiet o względy podkomisarza? W końcu, jak mawia Basia, “kryminał to taki romans, tyle że z trupem w tle”.

Premiera książki Jacka Getnera: 17 lutego 2021 r.

Jacek Getner – wicehrabia polskiej komedii kryminalnej. Autor książek o genialnym detektywie Jacku Przypadku, pomysłodawca i fundator corocznej nagrody “Zbrodnia z przymrużeniem”, laureat nagród dramaturgicznych, w tym nagrody im. Rolanda Topora. Wyznaje zasadę, że o wszystkim, nawet o morderstwie, najlepiej opowiadać od tej śmieszniejszej strony. Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od tworzenia zabawnych reklam, by potem stać się współscenarzystą serialu „Daleko od noszy”.

Źródło: Wydawnictwo Lira, Fot. Maciej Zienkiewicz Photography

8 Shares:
Może zainteresować Cię także