Jakie skutki może mieć zawarcie paktu z diabłem? Zwłaszcza takim, który ubiera się w kolorowe koszule? Jeśli lubicie nieoczywistą prozę sięgnijcie po nowość A gdyby tak ze świata zniknęły koty? Publikujemy fragment książki japońskiego pisarza, Genki Kawamura.

Młody listonosz trapiony bólami głowy otrzymuje od lekarza diagnozę, która zmienia jego spojrzenie na świat. Prawdopodobnie zostało mu jedynie kilka miesięcy, a może tygodni życia. Po powrocie do domu (w którym mieszka samotnie z kotem Kapustkiem) spotyka…diabła. Niecodzienny gość ubrany w kolorowa koszulę również nie ma dla niego dobrej wiadomości – chłopak umrze następnego dnia. I choć sytuacja wydaje się beznadziejna, okazuje się, że diabeł proponuje układ. Może otrzymać dodatkowy dzień życia za każdą rzecz, jaką postanowi usunąć ze świata. Tak oto rozpoczyna się naprawdę niezwykły tydzień… Co usunąć ze świata, żeby żyć?

Książka A gdyby tak ze świata zniknęły koty? ukazała się pod nowopowstałą marką Bo.wiem. Pod jej szyldem znajdą się znane serie Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego: Mundus, Seria z Żurawiem, #nauka, Z linią oraz Bona Vita.

Przeczytaj fragment książki A gdyby tak ze świata zniknęły koty (kliknij tutaj).

Genki Kawamura – japoński pisarz, scenarzysta i producent filmowy. Jego pierwsza powieść A gdyby tak ze świata zniknęły koty? została przetłumaczona na czternaście języków, a w samej Japonii sprzedała się w nakładzie dwóch milionów egzemplarzy. Na jej podstawie powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Akiry Nagaiego. Kawamura jest autorem dwóch innych powieści, próbuje swoich sił również jako pisarz literatury dziecięcej.

Źródło: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

12 Shares:
Może zainteresować Cię także
Ściśle tajne Paweł Beręsewicz
Więcej

Recenzja: Ściśle tajne

Po lekturze pozostaje tylko złość na Pana Boga lub Los – jak kto woli: że pół wieku temu urodził się jeden Paweł Beręsewicz zamiast dwóch. Co by się podziało w literaturze! Dzieci traciłyby wzrok od niecierpliwego czytania!