Do księgarń trafiły właśnie dwa nowe tytuły z Puciem w roli głównej – Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia i Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki. Książki o perypetiach Pucia wydaje, obchodzące w tym roku setne urodziny, kultowe wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Pucio, autorstwa ilustratorki Joanny Kłos, zdążył już podbić serca najmłodszych czytelników. Serię książek, której Pucio jest bohaterem stworzyła Marta Galewska-Kustra, logopeda i pedagog dziecięcy. Książeczki mają za zdanie wspomagać prawidłowy rozwój mowy – pełne są więc dźwiękonaśladowczych wyrazów, sylab lub samogłosek. Dzieci poznają Pucia i jego rodzinę w codziennych sytuacjach i wraz z nim nazywają otaczające nas przedmioty. Nieco starsi czytelnicy uczą się opowiadać pełnymi zdaniami oraz prawidłowo odmieniać czasowniki i rzeczowniki.

Joanna Kłos, absolwentka grafiki na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, stworzyła świat Pucia, w sposób, który podbił serca dziecięcych czytelników. Przejrzyste, czytelne ilustracje i charakterystyczne formy, którymi operuje Joanna Kłos, sprawiają, że Pucio stał się rozpoznawalny i bardzo lubiany przez małych czytelników.

11 sierpnia ukazały się:

fragment książki Pucio zostaje kucharzem


Wydawnictwo Nasza Księgarnia to najstarsza polska oficyna wydawnicza publikująca literaturę dla dzieci i młodzieży. Działająca od sierpnia 1921, początkowo w przeważającej części wydawała podręczniki szkolne oraz pomoce dydaktyczne dla nauczycieli. Podczas wojny wydawnictwo nie przerwało swojej działalności. Kolejne pokolenia dzieci i młodzieży w Polsce wychowały się na kultowych lekturach Naszej Księgarni. Wśród bogatego zbioru książek oficyny znajdziemy autorów rodzimych i zagranicznych: Alinę i Czesława Centkiewiczów, Hannę Ożogowską, Jana Brzechwę, Czesława Janaczarskiego, Edmunda Niziurskiego, Wandę Chotomską oraz A.A. Milne’a, Astrid Lindgren i Tove Jansson. W serii Jak to działa? ukazały się dotąd: Ciało człowieka, Budowle, Zwierzęta.

Źródło: wydawnictwo Nasza Księgarnia

4 Shares:
Może zainteresować Cię także