W 2023 r. obchodzimy 100. rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej. Decyzją Senatu RP poetka została patronką tego roku, a obchody jubileuszu zainaugurowano wystawą i konferencją naukową w Senacie. Z okazji okrągłej rocznicy podejmowane są mniejsze i większe inicjatywy nie tylko w Krakowie, gdzie Szymborska spędziła większość życia, ale w całej Polsce i poza jej granicami. W świętowanie zaangażował się producent klocków LEGO.

Podczas konferencji prasowej w lutym prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej Michał Rusinek zaprezentował portret Wisławy Szymborskiej, którego autorem jest Łukasz Górecki, uczestnik i zwycięzca drugiej edycji programu telewizyjnego LEGO Masters. Łukasz jest inżynierem oprogramowania, a po pracy prowadzi warsztaty kreatywnego budowania z klocków LEGO dla dzieci i młodzieży.

Fot. Katarzyna Kukiełka dla KBF

21 marca z okazji Światowego Dnia Poezji w mediach społecznościowych firmy LEGO i Fundacji Wisławy Szymborskiej pojawił się wpis ze zdjęciem, na którym poetka przedstawiona jest jako jedna z figurek z uniwersum klocków z tekstem:

Na górze róże,
na dole klocki LEGO.

Dziś #MiędzynarodowyDzieńPoezji – w 2023 roku świętujemy ten dzień razem z LEGO.
Zdjęcie: Łukasz Więcek za: Facebook/Wisława Szymborska

0 Shares:
Może zainteresować Cię także