Warszawiacy wybiorą najlepszą księgarnię. Do 24 sierpnia w internetowym plebiscycie wskażą 10 miejsc, które otrzymają nagrody pieniężne oraz tytuł „Ulubionej Księgarni Warszawy”. To pierwsza tego typu inicjatywa w stolicy. Co roku podobny konkurs organizuje Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy „Ulubiona Księgarnia Warszawy” jest wspólną inicjatywą miasta oraz Stowarzyszenia Księgarzy Polskich Okręg w Warszawie, Polskiej Izby Książki i Biblioteki Analiz. Została powołana z myślą o stołecznych księgarniach niezależnych, które dotkliwie odczuły skutki kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa.

Głosowanie w internetowym plebiscycie potrwa do 24 sierpnia na stronie ulubionaksiegarnia.waw.pl. Każdy mieszkaniec i mieszkanka może oddać jeden głos oraz, dodatkowo, uzasadnienie swego wyboru. Autorom i autorkom najciekawszych opinii zostaną przyznane nagrody książkowe.

Zobacz również: Powraca seria Wielkie Litery. Będzie więcej książek z dużą czcionką!

Oddając głos w plebiscycie, należy wziąć pod uwagę m.in. sposób prezentacji oferty księgarni, organizację wydarzeń promujących książki i pasje czytelnicze (dla dorosłych i dzieci), poziom obsługi klienta czy aktywność online i formy kontaktu z klientem w czasie pandemii.

Dziesięć księgarni, które zdobędą najwyższą liczbę głosów w plebiscycie, otrzyma nagrody pieniężne o łącznej wartości 78 tys. zł: 20 tys. zł (I nagroda), 10 tys. zł (II nagroda), 6 tys. zł (dla ośmiu wyróżnionych miejsc).

Każda z nagrodzonych księgarń będzie mogła również używać tytułu „Ulubiona Księgarnia Warszawy” przez 12 miesięcy od daty przyznania nagrody.

Konkursowi towarzyszy kampania społeczna z hasłem przewodnim „Czy ta księgarnia jest najfajniejsza?”, w której miasto zachęca mieszkańców i mieszkanki do odwiedzania lokalnych księgarń i do kupowania w nich książek. Wspieramy w ten sposób placówki niezależne, a promocja czytelnictwa jest jednym z priorytetów polityki kulturalnej Warszawy.

Źródło: ulubionaksiegarnia.waw.pl / Rynek-ksiazki.pl

29 Shares:
Może zainteresować Cię także