W tym roku ze względu na pandemię koronwirusa “Rabka Festival” odbędzie się w nieco zmienionej formie, ale program tego literackiego święta zapowiada się jak zwykle różnorodnie.

Rabka-Zdrój to znana w Polsce miejscowość uzdrowiskowa, której oferta skierowana jest głównie dla młodych kuracjuszy. Od kilku lat Rabka może pochwalić się dodatkowym walorem kulturalnym, a dokładnie Międzynarodowym Festiwalem Literatury Dziecięcej. “Rabka Festival” dorocznie gości wybitnych twórców literatury dla dzieci – zarówno z kraju, jak i zagranicy. W minionych latach uczestnicy festiwalu mieli okazję spotkać: Grzegorza Kasdepke, Rafała Kosika, Barbarę Kosmowską, czy Martina Widmarka, Asę Lind i Alexandra Steffensmeiera.

“Rabka Festival” to nie tylko spotkania autorskie, to także liczne projekty artystyczne, które mają sprawić, aby uczestnicy mogli wspólnie z twórcami aktywnie współtworzyć kolejne odsłony festiwalu. Ważnym aspektem spotkań w Rabce jest możliwość poznania lokalnych artystów i tym samym odkrywania specyfiki regionu.

Hasłem przewodnim “Rabka Festival 2020” będzie “Od gór do morza…”, a więc szczególne miejsce zajmie literatura dla dzieci, która traktuje o przyrodzie, ale także o tym w jaki sposób przyrodę traktować i poznawać.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, program festiwalu będzie miał nieco zmienioną formę – część wydarzeń odbywać się będzie “na żywo” z zachowaniem zalecanego dystansu, a część spotkań odbędzie się w internecie.

A co dokładnie znajdą w programie wszyscy zainteresowani? Spotkanie z Michałem Rusinkiem, Marcinem Szczygielskim, Grażyną Bąkiewicz,czy wspólna lektura z Jerzym Stuhrem to tylko niektóre z zaplanowanych wydarzeń. A do tego gry miejskie, warsztaty (malowania piaskiem, literacko-ilustratorskie, czy literacko-typograficzne) i wykłady.

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka potrwa od 8 do 11 lipca.

Program Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka (zobacz).

Żródło: www.rabkafestival.pl

1 Shares:
Może zainteresować Cię także
Jedz dobrze i nie tyj
Więcej

Dieta i przyjemność z jedzenia?

Dlaczego czasami tak trudno jest przestać za dużo jeść? Jak sprawdzić, czy unikanie „chemii” zawsze prowadzi do zdrowego odżywiania? Odpowiedzi znajdziesz w książce "Jedz dobrze i nie tyj" Zbigniewa Młynarskiego.