Nieoczywista historia, która trzyma w napięciu do ostatnich stron – Likwidacja Nadii Szagdaj od dziś w księgarniach. Czym tym razem zaskoczy czytelników autorka powieści kryminalnych?

Nadia Szagdaj w swojej nowej książce Likwidacja wciąga czytelnika w sam środek niezwykłej rozgrywki w której każdy z uczestników ma coś od ukrycia. Gra pozorów, zaskakujące motywy działania i galeria niejednoznacznych postaci – to wszystko znajdziemy w thrillerze psychologicznym autorki cyklu Kroniki Klary Schulz.

Zobacz także: Olga Tokarczuk z kolejną prestiżową nagrodą literacką

Bardzo jej współczuł, choć w tym momencie jego uczucia obejmowały całe spektrum różnych emocji. Chwilami zupełnie sprzecznych. Było mu jej szkoda, bo zawsze się przyjaźnili. Jednak to, co potem zrobiła… To, o co go poprosiła, i fakt, że tę prośbę spełnił, całkowicie zmieniał ich relacje.

Kaja przyjeżdża do Opola, żeby po raz pierwszy, inaczej niż za pośrednictwem aplikacji randkowej, spotkać się z Danielem. Jednak perspektywa długo oczekiwanego i misternie planowanego wydarzenia niespodziewanie się zmienia – mężczyzna oświadcza Kai, że jest żonaty. Plan kobiety zostaje zniweczony…Mimo to Kaja postanawia spędzić wieczór ze znajomymi Daniela. Poznaje Monikę z którą nawiązuje nić porozumienia, a z czasem przyjaźń. Kiedy Monika zwierza się Kai z problemów związanych z byłym mężem, nowa znajoma proponuje pomoc. Z czasem ofiarowane wsparcie nie okazuje się jednak bezinteresowne. Monika orientuje się, że stała się ofiarą misternie obmyślonej intrygi. Kto i dlaczego zaplanował grę od której nie ma odwrotu? Kto okaże się głównym rozgrywającym i czy będą przegrani?

Znów wbiła w niego wzrok i przypatrywała mu się przez chwilę. Czuła się bezsilna. Jej plan, układany od tygodni, runął w minutę. Ale co jej pozostało? Powinna obadać nową sytuację i spróbować coś wymyślić.

Przeczytaj fragment książki Likwidacja Nadii Szagdaj (kliknij tutaj).

Nadia Szagdaj – pisarka młodego pokolenia, autorka powieści kryminalnych. Pierwszą książkę Przepowiednia wydała w 2008 roku. Popularność przyniosły jej kryminały w stylu retro z cyklu Kroniki Klary Schulz (Sprawa pechowca, Zniknięcie Sary, Grande Finale, Tajemnica Nathaniela, Bella Donna). W 2014 roku autorka została nominowana do Nagrody Kulturalnej Gazety Wyborczej Wrocław Warto przyznawanej młodym artystom. Wrocławianka, która uwielbia swoje rodzinne miasto – scenarzystka serialu „Odkrywamy Wrocław” oraz reżyserka i producentka serialu dokumentalnego „Mroki Dolnego Śląska”. Z wykształcenia muzyk, absolwentka studiów na wydziale wokalnym Wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego.

Źródło: wydawnictwo Dragon

18 Shares:
Może zainteresować Cię także