Bohaterowie jednego z najbardziej znanych polskich komiksów w animacji Netflixa! Znana jest data premiery.

Cykl przygód kultowych bohaterów z komiksów Janusza Christy uwielbiany przez kolejne pokolenia młodych czytelników zostanie przeniesiony na ekran. Netflix, który podjął się tego zadania, poinformował o dacie premiery.

Przypomnijmy, że wcześniej podejmowane były próby ekranizacji komiksu – na przełomie lat 80. i 90. znana amerykańska wytwórnia filmów animowanych Hanna-Barbera wraz z bielskim Studiem Filmów Rysunkowych planowała przenieść przygody słowiańskich bohaterów na ekran, jednak prace zakończyły się wówczas w fazie przygotowań i wstępnych animacji.

Seria komiksów, której bohaterami są Kajko i Kokosz została zainicjowana w 1972 roku w dzienniku “Wieczór Wybrzeża”. Później przygody słowiańskich wojowników można było śledzić w czasopiśmie młodzieżowym “Świat Młodych” oraz w formie wydawnictw albumowych. Kolejne tomy o losach odważnego Kajka i mniej dzielnego Kokosza ukazywały się do roku 1990 (od 2003 roku wznowione wydania ukazuję się nakładem wydawnictwa Egmont). Autorem cyklu jest Janusz Christa, słynny rysownik i scenarzysta.

Premiera ekranizacji na platformie Netflix zaplanowana została na 28 lutego br.

Źródła: www.instytutksiazki.pl, www.egmont.pl

1 Shares:
Może zainteresować Cię także