Szukasz książki idealnej na świąteczny prezent dla seniora lub osoby, która ma problemy ze wzrokiem? Książka z serii Wielkie Litery będzie idealna! Czym kierować się, by wybrać odpowiedni tytuł? Znany i nagradzany autor to naszym zdaniem klucz do sukcesu. Tokarczuk, Vetulani, Mirek, Czornyj, Mróz, Grochola, Steel, Richel – to między innymi ich książki przeczytasz w wydaniu z dużą czcionką. Duże i wyraźne litery, odstępy między linijkami tekstu, wygodny format – zapewniają czytającemu prawdziwą przyjemność z lektury. Wielkie Litery to świetny pomysł na prezent dla babci i dziadka.
Książki z serii Wielkie Litery to różnorodność gatunków literackich: kryminały, literatura obyczajowa, ale też popularnonaukowa. Książki, o których się mówi – nowości i tytuły nagradzane, kolejne części popularnych serii książkowych. A wśród nich książki Noblistki Olgi Tokarczuk („Czuły narrator” „Opowiadania bizarne”, „Podróż ludzi księgi”) Szczepana Twardocha („Pokora”, „Król” i „Królestwo”) Katarzyny Grocholi („Pocieszki”). Wydawnictwo Literackie rozpoczyna współpracę z Wielkimi Literami i na początek przygotowało 14 tytułów ze swojej oferty dostosowanych do czytania dla seniorów i osób słabowidzących.
Na początek roku nowości z dużą czcionką zaproponowało również wydawnictwo Filia – książki m. in. Remigiusza Mroza, Maxa Czornyja, Magdaleny Witkiewicz, Krystyny Mirek. Na półki z Wielkimi Literami trafią również tytuły od wydawnictwa Mando, w tym aż trzy podnoszące na duchu książki ks. Jana Kaczkowskiego.
Kryminał i sensacja z dużą czcionką
Książki, od których dostaje się gęsiej skórki i zapomina o całym świecie, w oczekiwaniu na rozwikłanie kryminalnej zagadki czy odkrycie tajemnicy sprzed lat… Tak, kryminały z dużą czcionką cieszą cię sporą popularnością, a wśród ich autorów są najgorętsze (najstraszniejsze?) nazwiska autorów książek z dreszczykiem. Mariusz Suder, glina z przeszłością, jest bohaterem serii książek Marka Stelara; „Pani Henryka i morderstwo w pensjonacie” Katarzyny Gurnard to jedna z propozycji dla miłośników kryminalnych historii z przymrużeniem oka; „Perfekcjonista” Helen Fields, „Pakt” Sharon Bolton, „Milczenie lodu” Ragnara Jonassona – dla tych, którzy naprawdę lubią się bać. I nazwiska obowiązkowe – Remigiusz Mróz, Max Czornyj, Alek Rogoziński, Krystyna Mirek, Maciej Siembieda, Nora Roberts. Mrocznie, strasznie, makabrycznie – ale wciąż bardzo wyraźnie, bo to kryminały z dużą czcionką!
Powieści obyczajowe z dużą czcionką
Usiąść w fotelu z filiżanką herbaty, otworzyć książkę i poczytać o codziennych rozterkach i wyzwaniach kogoś takiego, jak my. Wzruszyć się, roześmiać, obudzić wspomnienia. Dla każdego, kto lubi historie z życia wzięte seria Wielkie Litery ma kilkadziesiąt propozycji powieści obyczajowych z dużą czcionką. Wśród pisarzy, których warto zaprosić na herbatę w fotelu są Agnieszka Olejnik, Julia Gambrot, Catherine Hewitt, Daniel Steel, Jakub Małecki, Agnieszka Krawczyk, Natasza Socha, Julia Quinn. Powieści obyczajowe z dużą czcionką docenią zarówno seniorzy, których zmęczone oczy z ulgą przyjmą większe litery i przejrzysty układ stron, jak i osoby młodsze – czytanie ma przecież sprawiać przyjemność, a nie narażać wzrok na problemy.
Książki popularnonaukowe z dużą czcionką
„Zofia Kossak. Opowieść biograficzna” – to poruszająca historia autorstwa Joanny Jurgały-Jureczki, znakomitej znawczyni dziejów rodu Kossaków. O kontrowersyjnej medycznej marihuanie piszą Jerzy Vetulani i Maria Mazurek w „A w konopiach strach”. Ważne i trudne kwestie życia i śmierci poruszają Magdalena Rigamonti i Adam Ragiel w książce „Bez strachu. Jak umiera człowiek” oraz Marzena Dębska, Romuald Dębski i Magdalena Rigamonti w „Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek”. Współczesne zjawiska społeczne i kulturowe analizuje Marcin Napiórkowski w „Mitologii współczesnej”. Te tytuły z serii Wielkich Liter od wydawnictwa PWN mogą być bodźcem do rozwoju zainteresowań lub początkiem wspaniałej naukowej przygody. Warto po nie sięgnąć – wydanie z dużą czcionką gwarantuje komfort czytania.