Właśnie ukazała się piąta część kryminalnej sagi o komisarzu Kruku. Świetnie przyjęty cykl autorstwa Piotra Górskiego opowiada o losach ambitnego, lecz trudnego śledczego, rozwiązującego trudne kryminalne sprawy. Bliska znajoma wciągnie Was bez reszty!

Nowy, piąty już tom przygód kryminalnych komisarza Sławomira Kruka roi się od nieoczywistych fabularnych rozwiązań fabularnych i wartkiej, wciągającej akcji.  Tym razem sytuacja śledczego – tak zawodowa, jak i prywatna – jest wyjątkowo trudna. Ciągnie się za nim nierozwiązana sprawa zaginionego chłopca, a ponadto wydarza się jeszcze jedna, niespodziewana rzecz… Chyba już czas postawić wszystko na jedną kartę.

Komisarz Kruk jest w prawdziwej desperacji. Mija piąta doba od czasu, kiedy rozpoczął poszukiwania zaginionego nastolatka, a śledczy wciąż nie ma żadnego pojęcia o tym, co mogło przydarzyć się chłopczykowi. Ba, nawet nie ma pewności, od czego zacząć – dysponuje tylko mętnymi poszlakami, które prowadzą w ślepe zaułki. Pilnie potrzebuje przełomu w śledztwie.

Co zatem zrobić, gdy wyczerpało się wszystkie możliwości? Do kogo się zwrócić? A może przybrać radykalnie inną postawę? Wobec braku rezultatów i wielkiej presji, na jaką zostaje wystawiony, Kruk podejmuje pewne stanowcze działania, w rezultacie których zostaje podejrzany o przekroczenie uprawnień. Od razu trafia pod ostrzał niesprawiedliwych mediów. Zaczyna się jego piekło.

Czynności wyjaśniające w sprawie Kruka prowadzi atrakcyjna i utalentowana funkcjonariuszka Biura Spraw Wewnętrznych Policji, Lena Milewska. To wyrozumiała, ale ambitna i zdeterminowana śledcza, która nie zamierza pobłażliwie traktować oskarżonego komisarza. Wszystko to oddala Kruka od sprawy zaginionego jedenastolatka.

Przeczytaj fragment książki Piotr Górskiego Bliska znajoma (kliknij tutaj)

Dodatkowo, na porażki zawodowe komisarza nakładają się problemy w życiu osobistym – wydaje się, że śledczy znajduje się w beznadziejnej sytuacji. Mimo wszystko Kruk ulega urokowi pięknej funkcjonariuszki z wydziału wewnętrznego; nie może się jej oprzeć. Pewnego dnia Milewska jednak znika, co dodatkowo komplikuje położenie komisarza. Kruk zaczyna jej szukać i badać jej życie prywatne.

Na domiar złego, w związku z tajemniczym zniknięciem Milewskiej oraz toczącym się postępowaniem komisarz zostaje zawieszony. Sprawy komplikują się coraz bardziej i wydaje się, że sytuacja naprawdę jest już dla legendarnego Kruka bez wyjścia. Mimo wszystko nie potrafi on przestać myśleć o zaginionym chłopczyku i pięknej nadkomisarz. Może te dwie sprawy jakoś się łączą? Jak poradzi sobie w tym ekstremalnie trudnym położeniu?  

Do tej pory nakładem HarperCollins ukazały się cztery świetnie odebrane przez czytelników i recenzentów tomy cyklu o komisarzu Kruku autorstwa Piotra Górskiego. Bliska znajoma to piąta cześć kryminalnych przygód legendarnego śledczego.

PIOTR GÓRSKI urodził się w 1971 r. w Morągu. Od lat jest związany z Trójmiastem. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim oraz podyplomowo bankowość i finanse w EcoleSupérieure de Commerce de Rouen. Publikował w „Nowej Fantastyce” i „Feniksie„ (m.in. „Horda”, „Melomani”, „Martwa ziemia”, „Złość bogów”), niektóre z jego opowiadań ukazały się w antologiach. W 2017 roku powstała pierwsza powieść kryminalna Piotra Górskiego zatytułowana Kruk, która rozpoczęła serię o komisarzu Kruku.

Źródło: wydawnictwo HarperCollins Polska

9 Shares:
Może zainteresować Cię także