Silna kobieta o naukowych ambicjach, społeczne niepokoje w przededniu I wojny światowej i tajna organizacja…Nowa wciągająca powieść wydawnictwa Lira Znak Gryfa już dziś w księgarniach.

Szczecin (a dokładnie niemiecki Stettin), początek XX wieku. Trzydziestoletnia nauczycielka w żeńskim liceum Kiira Fersen jest dumną, ale uwikłaną w konwenanse kobietą. Jej ojciec, niegdyś majętny przedsiębiorca, zmuszony do sprzedaży fabryki sprawił, że rodzina Fersenów spadła na sam dół mieszczańskiej socjety. Kiira, absolwentka angielskiej uczelni, lojalna wobec najbliższych, walczy o dobre imię rodu rezygnując z własnych ambicji.

Na jednym z towarzyskich spotkań w którym (nie bez niechęci) bierze udział nauczycielka, pojawia się amerykański psychiatra. Mężczyzna o bałkańskim pochodzeniu to samozwańczy naukowiec, który twierdzi, że możliwe jest zajrzenie w umysł innej osoby i poznanie jej sekretów. Kobieta, sama mająca problemy z interpretacją cudzych emocji i tęskniąca za życiem naukowca, zaczyna fascynować się teoriami badacza. Wkrótce porzuca dotychczasowe życie i wyrusza wraz z nim w podróż po Niemczech, podczas której pomaga mu rozpowszechniać jego teorie i zdobywać środki na kolejne badania.

Początkowo Kiira i Emil odnoszą sukcesy i zawierają wiele znajomości w elitarnych kręgach naukowych i towarzyskich. Z czasem kobieta zaczyna odczuwać konsekwencje swoich decyzji – okazuje się, że za działaniami psychiatry stoi tajemniczy pracodawca…Para zostaje wciągnięta w pełną niebezpieczeństw grę.

Przeczytaj fragment książki Znak Gryfa (kliknij tutaj).

Premiera książki Znak Gryfa Agnieszki Gładzik 24 marca 2021 r.

Agnieszka Gładzik – filolog angielski, miłośniczka historii, w szczególności swojego rodzinnego Szczecina. Jej największą pasją jest rekonstruowanie rzeczy ulotnych: życia codziennego, mody i języka, czemu daje wyraz w swoich powieściach. Inspirują ją miasto i architektura, wyznaje zasadę, że to miejsca kształtują ludzi i ich spojrzenie na świat. Autorka powieści: Republika, Pomorzanie oraz Daleko od morza.

Źródło: wydawnictwo Lira, foto autorki: archiwum prywatne

5 Shares:
Może zainteresować Cię także