Jakie serie warto polecać do czytania dzieciom? To zależy od ich zainteresowań i tego, jakie książki lubią czytać – bardziej powieści, czy jednak popularnonaukowe? Wspólnie z Wydawnictwem Muchomor przygotowaliśmy kilka wskazówek dla rodziców, którzy czytają ze swoimi maluchami.

To wielka frajda czekać na kolejne wydania serii książek, które lubimy – wiedzą o tym dorośli czytelnicy, ale doskonale rozumieją to też młodsi miłośnicy szeleszczących stron. Seria książkowa gwarantuje, że to, co dzieci polubiły w pierwszej lub trzeciej części pojawi się także w kolejnych. Czasami przywiązują się do kreski ilustratora; wtedy bezbłędnie rozpoznają swoje ulubione pozycje w księgarni i odnajdują je na własnej półce z książkami. Kiedy indziej ich serce skradnie styl pisania autora, dzięki temu czytają kolejne części serii, jakby słuchali opowieści bliskiej im osoby.

Jakie serie warto polecać do czytania dzieciom? To zależy od ich zainteresowań i tego, jakie książki lubią czytać – bardziej powieści, czy jednak popularnonaukowe?

Jeśli te pierwsze, to wydawnictwo Muchomor poleca serię „Pożeracze Książek”, w której do tej pory ukazały się: “Wiatr z księżyca” Erica Linklattera, “Dom dla Tosi” Kai Malanowskiej i „Baron Lamberto, czyli tajemnice wyspy San Giulio” Gianniego Rodariego oraz „Zaczarowany Zamek” Edith Nesbit.

Najnowszy tytuł w serii to „Czarodziejskie miasto”. Książka słynnej angielskiej pisarki i poetki Edith Nesbit, która zasłynęła swoją powieścią “Pięcioro dzieci i coś”. „Czarodziejskie Miasto” to pełna humoru powieść o przygodach dwójki dzieci w magicznym mieście. Głównymi bohaterami książki są Filip i Hela – rodzeństwo. Ich przeprowadzka skłania Filipa do zbudowania pięknego, wielkiego miasta, które tworzy z przeróżnych przedmiotów takich jak książki, świeczniki czy klocki. Miasto kryje wiele tajemnic. Jesteście ciekawi jakich?

To seria czerpiąca z najlepszych doświadczeń klasyki literatury dziecięcej, ale w aktualnej scenografii i z opisem przygód, które pochłoną każdego młodego bibliofila. Seria “Pożeracze Książek” to cykl powieści dla dzieci, które lubią zanurzyć się w długiej, pochłaniającej lekturze, w nocy chowają się z książką i latarką pod kołdrą, a książki połykają szybciej niż cukierki!

A jeśli dziecko ciągle zadaje pytania o to, jak funkcjonuje przyroda, fascynują je zjawiska atmosferyczne i chce wiedzieć, „jak działa” ogień lub wiatr – to dla niego jest seria Żywioły. Anna Skowrońska świetnie pisze o tych złożonych zagadnieniach tak, by młody człowiek, który nie zna jeszcze dobrze zasad rządzących w fizyce, chemii czy geologii, znalazł odpowiedzi na swoje pytania. Książki świetnie ilustrują Agata Dudek i Małgorzata Nowak.

W serii ukazały się już trzy tytuły: „Wiatr” – zabierze was w niezwykłą podróż podczas, której zobaczycie co dzieje się gdy nadciąga tornado, jak wędruje pył znad Sahary i jak szybuje albatros; „Woda” – wytłumaczy Wam dlaczego nie możemy bez niej żyć, pokaże że stykamy się z nią codziennie i że wiąże się z najpiękniejszymi, ale i bardzo groźnymi zjawiskami w przyrodzie; najnowszy w serii jest „Ogień”.

Dzięki tej książce poznasz ogień, który ogrzewa, oświetla, karmi, ale też potrafi z niezwykłą siłą niszczyć. Dowiesz się jak powstaje burza i co to jest wulkan. Przeczytasz o wpływie pożarów na klimat. Odkryjesz, co decyduje o kolorze płomieni, jak daleko może dotrzeć sadza z płonącej tajgi i co mały bóbr może zdziałać w walce z pożarami.  Zobaczysz, jak dawniej ludzie wykorzystywali ogień do ogrzewania i oświetlania, a jak robią to dziś. Poznasz historyczne pożary, płonące stosy, ale też kult ognia i ogniste stwory.

Warto sięgnąć po te i inne serie od wydawnictwa Muchomory. Są one świetnym sposobem na to, by dzieci polubiły się z książkami na dłużej, a czekanie na kolejne części serii będzie przygodą i doświadczeniem, którego wspomnienie pozostanie w dziecku na lata.

Książki dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Shares:
Może zainteresować Cię także