Szukasz pomysłu na udany prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka? Spraw radość czytania swoim bliskim i podaruj im Wielkie Litery – specjalną serię książek z dużą czcionką polecaną seniorom i osobom słabowidzącym.

Wielkie Litery to nowe wydania książek z większą czcionką, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym. Dzięki dużej, wyraźnej czcionce lektura Wielkich Liter jest wygodniejsza i nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria jest polecana osobom słabowidzącym, w tym przede wszystkim seniorom.

Wielkie Litery

Jakie książki są dostępne w formacie z dużą czcionką?

Do tej pory do inicjatywy Wielkie Litery przyłączyło się już liczne grono wydawców, wśród nich m.in. Filia, Agora, Wydawnictwo Kobiece, Fabuła Fraza, Edipresse, Lira, WasPos i SQN. W 2020 roku do serii dołączy także kilkadziesiąt bestsellerowych tytułów od wydawnictw Amber, Czwarta Strona i PASCAL.

W specjalnym formacie książek z dużą czcionką są już dostępne m.in. kryminały Remigiusza MrozaMacieja SiembiedyAlka Rogozińskiego, powieści Agnieszki Krawczyk i Romy J. Fiszer, a także książki powiązane z głośnymi ekranizacjami – takie jak Kamerdyner czy Był sobie pies Williama Bruce’a Camerona. Do serii dołączyło także kilkanaście tytułów zagranicznych autorów, w tym aż trzy powieści Nory RobertsSzczypta miłości Amandy Prowse czy Jedwabna opowieść Kelli Estes.

Wielkie Litery to jak do tej pory jedyna na polskim rynku inicjatywa, która zrzesza wielu wydawców publikujących książki z dużą czcionką – niestety wciąż znaczna część książek ukazujących się w Polsce nie jest dostosowana do potrzeb krótkowidzów i seniorów. Dlatego też wybierając prezent dla babci czy dziadka, warto zwrócić uwagę na format, wielkość czcionki oraz skład książki.

Więcej informacji na temat serii na www.wielkielitery.pl

8 Shares:
Może zainteresować Cię także
Książki podróżnicze
Więcej

Zostajesz w domu? Podróżuj z książką!

W najbliższym czasie wielu z nas będzie zmuszonych do rezygnacji z wyjazdów. Dlatego w trakcie kwarantanny warto zaglądać do książek, które być może choć w części zrekompensują nam odwołane podróże i wakacje. A z pewnością wpłyną na wyobraźnię!