Seria „Nie!” Wydawnictwa Muchomor to wyjątkowa, nowoczesna seria ilustrowanych książek edukacyjnych przeznaczonych dla najmłodszych, dzięki której dzieci nauczą się szacunku dla samych siebie oraz innych – niezależnie od ich religii czy pochodzenia. Seria „Nie!” wzbudzi również w naszych pociechach poczucie własnej wartości i podsunie wskazówki, w jaki sposób radzić sobie w trudnych sytuacjach społecznych. Każdy z tytułów został opracowany we współpracy z profesjonalnymi pedagogami oraz wybitnymi ilustratorami, możecie mieć więc pewność, że stanowią solidną, merytoryczną pomoc pedagogiczną.

Dzisiejszy świat jest wyjątkowo skomplikowanym miejscem i nie zawsze wiadomo, jak w nim funkcjonować. Ten problem braku orientacji w rzeczywistości dotyczy zwłaszcza dzieci. Szczególnie w Polsce kultura edukacyjna stoi na zatrważająco niskim poziomie. Dominujący w naszym kraju model nauczania dzieci funkcjonowania w świecie pozostawia wiele do życzenia i nie zawsze w sposób odpowiedni przygotowuje ich na trudności i wyzwania, z jakimi muszą się borykać. Seria ilustrowanych książek edukacyjnych od Wydawnictwa Muchomor pozwoli zainicjować nawiązać z dzieckiem rozmowę na trudne, często niewygodne tematy wychowawcze.

Przemoc. Nie!

Pierwsza z książek edukacyjnych od Wydawnictwa Muchomor dotyczy tego, jak rozpoznawać sytuacje przemocowe i jak radzić sobie z samą przemocą. Rzecz wcale nie jest taka oczywista, istnieją bowiem różne rodzaje przemocy i sposoby reakcji na nią. Obok najbardziej bezpośredniej – tej fizycznej – istnieje również słowna czy psychiczna. W każdym przypadku prowadzi ona do zła i nieszczęścia. Tymczasem życie wcale nie musi być ciągłą walką. Ten bogaty ilustrowany i okraszony wieloma przykładami poradnik „Przemoc. Nie!” uczy, jak przeciwstawiać się przemocy w każdej jej postaci, pomaga zrozumieć jej źródła oraz pokazuje, jak nad nią zapanować, by życie było piękniejsze. Książka stanowić może świetny przyczynek do dłuższej rozmowy z dzieckiem na temat jego zachowania i postrzegania relacji z otoczeniem.

Rasizm i nietolerancja. Nie!

Już od najwcześniejszych lat warto uświadamiać dziecku, że świat wcale nie kończy się na ich pępku. Dzisiejsza rzeczywistość ma wiele odcieni, kolorów i zwyczajów, które naszym pociechom mogą zrazu wydawać się dziwne i niezrozumiałe. Ilustrowany poradnik dotyczący rasizmu i nietolerancji pozwoli zrozumieć naszym pociechom, że ludzie różnią się od siebie i że na tym właśnie polega ich piękno! Poradnik tłumaczy, czym jest rasizm, pokazując, że każdy z nas ma prawo do szacunku. Uczy otwartości, tolerancji dla innego oraz tego, jak radzić sobie z trudnymi uczuciami, które mogą pojawiać się przy pierwszych spotkaniach z innością. Wszyscy musimy pamiętać, że rasizm jest przestępstwem!

Zły dotyk Nie!

To jeden z najtrudniejszych tematów, z jakimi jednak każde dziecko dla własnego dobra powinno się zmierzyć. Czym jest molestowanie seksualne i co robić w sytuacji zagrożenia? W formie przystępnych i czytelnych historii komiksowych autorzy przytaczają sześć różnych sytuacji, z jakimi dziecko może się zetknąć. Podsuwają również instrukcje, jak się w takich okolicznościach zachować. Książka pozwoli dziecku zbudować poczucie własnej nietykalności cielesnej oraz ośmieli je do wyrażania sprzeciwu, gdy zachowanie dorosłego jest dla niego niekomfortowe. Jednocześnie ten ilustrowany poradnik uświadomi naszym pociechom, że tak naprawdę większość dorosłych nie ma złych zamiarów.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

Źródło: wydawnictwo Muchomor

14 Shares:
Może zainteresować Cię także