Z Justyną Nowak-Wysocką, autorką książki “Zlecenie 999 #królowa_serc”, rozmawia redakcja Twojej Księgarni.

TK: W pierwszej kolejności powinno paść pytanie zasadnicze. Czym dla Ciebie jest literatura?  Rozrywką, sztuką?

Literatura jest dla mnie zarówno sztuką, jak i rozrywką. Napisane dobrej książki jest sztuką, która powinna dawać nam z jednej strony chwile relaksu i rozrywki, a z drugiej momenty refleksji.

Czym Twoja książka różni się od innych miłosnych opowieści, jakie są jej cechy szczególne?

Seria „Zlecenie 999” różni się od typowych romansów mafijnych, bo zawiera wiele ukrytych przekazów o naszym życiu. W powieści nie ma zbyt wiele scen mafijnych porachunków, które często opisywane są w sposób mocny i wulgarny w innych powieściach. Akcja skupia się na głównych bohaterach, nie ma wątków pobocznych. Czytelnik nie znajdzie w niej długich opisów pomieszczeń, wyglądu bohaterów… to wszystko zostało pominięte, aby to wyobraźnia czytelnika mogła sama odtworzyć idealne obrazy.  Każda część serii ma ok 150 stron, co pozwala na spokojnie zrelaksować się przy niej w jeden wieczór. Daje to nam pewną swobodę i bardziej zachęca do sięgnięcia po każdą cześć. Nie zapominamy za tydzień co było wcześniej… przynajmniej ja tak mam przy książkach powyżej 400 stron.

Dlaczego dopiero teraz czytelnik może poznać przeszłość bohaterów serii „Zlecenie 999”?

W kolejnej części miałam opisać dalsze losy głównych bohaterów, ale za namową czytelników cofnęłam czas do młodości Eduarda Mendozy. Chciałam, aby czytelnik mógł poznać przyczynę jego zachowania wobec Klary i otoczenia. Jego relacja z ojcem nie została rozwinięta w pierwszych dwóch częściach, a miała ona znaczący wpływ na jego charakter i styl życia.

Pierwsza i druga część opisana była z perspektywy Klary, natomiast w trzeciej części czytelnik pozna historie z trzech perspektyw męskich: Przemka, Daniela i Eduarda.

Może jest tak, że z którąś z postaci z książki trochę się utożsamiasz?

Pisząc każdą moją powieść i tworząc bohaterów, zawsze zostawiam w nich cząstkę siebie, dodając którąś z zalet lub wad. Niestety, żadna z tych postaci nie jest moim pierwowzorem.

Co jest dla Ciebie największą inspiracją do pisania?

Do pisania inspiruje mnie wszystko, ludzie, przyroda i każdy dzień. Przed napisaniem powieści zadaje sobie pytanie: Co by było, gdyby?

Siadam i piszę.

Uchylisz przed swoimi czytelnikami rąbka tajemnica i wyznasz, jakie planujesz następne pisarskie kroki?

Rok 2022 rozpocznie premiera trzeciej części serii „Zlecenie 999” pt. „Zlecenie 999 #królowa_serc” – 21.01.2022.

W marcu 2022 będzie premiera pierwszej części nowej serii „Demony sukcesu”. W tej serii czytelnik pozna świat biznesu filmowego: sława, pieniądze, luksusy i wszystko, co każdy celebryta musi poświęcić, aby znaleźć się w elicie gwiazd.

W 2022 zostanie także ponownie wydany mój debiut „3 życia, 3 próby” oraz pojawi się druga część powieści „Blood Man” pt. „Blood Man – rozgrzeszenie”.

Przeczytaj fragment książki Justyny Nowak-Wysockiej “Zlecenie 999 #królowa_serc” (kliknij tutaj)

Justyna Nowak-Wysocka urodziła się w 1992 roku w małej miejscowości na terenie województwa świętokrzyskiego. Absolwentka jednej z kieleckich uczelni o profilu inżynier logistyki. Obecnie mieszka i rozwija się zawodowo w Warszawie. Pasję do pisania czuła od zawsze.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

18 Shares:
Może zainteresować Cię także