Czy finansowe IQ istnieje? Czy właściwe nawyki finansowe można w sobie wykształcić i czy ducha przedsiębiorczości można przekazać dzieciom? O tym wszystkim przeczytacie w książce Raymonda Gabriela Finansowe IQ.Finansowe IQ to książka zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci, której celem jest położenie właściwego fundamentu dla budowania wolności finansowej w życiu. Uczy ona rodziców, w jaki sposób kształtować stabilizację finansową i przekazywać dzieciom ważne zasady, które przygotują je do sukcesów finansowych.
Autor podpowiada, jak osiągnąć stabilizację finansową, stworzyć domowy budżet, oszczędzać, kontrolować wydatki, inwestować i wpajać dzieciom ważne biblijne zasady, by potrafiły w przyszłości zarządzać własnymi finansami. Książka zawiera również praktyczne ćwiczenia dostosowane do poszczególnych grup wiekowych.

Elżbieta Bednarz (honorowy profesor oświaty; doktor nauk teologicznych w zakresie teologii praktycznej: pedagogiki religijnej; doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika; długoletni dyrektor przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum; adiunkt w uczelni wyższej) w swojej recenzji pisze i książce tak:

Raymond przywołuje wszechobecne reklamy bombardujące swoimi atrakcyjnymi produktami szczególnie młodego odbiorcę. Na ich działanie podatne są przede wszystkim dzieci, a ich rodzice gotowi są wydać na nie swoje ostatnie pieniądze. Autor w wyważony sposób przekonuje Czytelnika, że aby wydać nawet niewielkie pieniądze, trzeba je wcześniej zarobić, a następnie mądrze nimi gospodarować. Skupia uwagę na trzech zadaniach związanych z finansami: pozyskiwania, zarządzania i pomnażania.
Publikacja przedstawia też proces formowania się myślenia o kwestiach majątku i związanych z nim przemyślanych działaniach. Autor jest przekonany, że utrwalanie dobrych nawyków, w tym racjonalnego oszczędzania i wydawania pieniędzy, może przynieść wymierne rezultaty. Nie skupia jednak uwagi na posiadaniu pieniędzy i pomnażaniu zysków dla samej potrzeby gromadzenia majątku, ale pokazuje, w jaki sposób dzielić się nimi z potrzebującymi.

Przeczytaj fragment książki Finansowe IQ (kliknij tutaj).

Raymond Gabriel – założyciel i dyrektor People Systems. Jego przedsiębiorstwo przeszkoliło ponad 10 tysięcy przedsiębiorców w dziedzinie osiągania finansowych przełomów.

Źródło: wydawnictwo Nadzieja dla Przyszłości

5 Shares:
Może zainteresować Cię także