Nowa książka bestsellerowej autorki, J.K. Rowling, Gwiazdkowy prosiaczek, to idealna propozycja dla najmłodszych – nie tylko na święta.

Jack nie rozstaje się ze swoją ukochaną przytulanką, Daj Prosia. Maskotka towarzyszy mu w codziennych przygodach i jest jego najlepszym przyjacielem. Nadchodzi Wigilia, która odmienia historię chłopca i DP. Mały prosiaczek ginie, a Jack za wszelką cenę postanawia go odnaleźć. Czy Święta Bożego Narodzenia, czas cudów, okażą się dla chłopca magiczne i sprawią, że przyjaciele znów się spotkają?


Gwiazdkowy Prosiaczek to poruszająca powieść przygodowa o chłopcu dla którego przyjaźń okazuje się najważniejsza.

To książka jednotomowa, niepowiązana z wcześniejszymi utworami J.K. Rowling, skierowana do dzieci w wieku 8+. Tę powieść pióra autorki zaliczanej do największych pisarzy świata pokochają całe rodziny.

Autorem kolorowej ilustracji okładkowej jest Jim Field, który stworzył również projekt wnętrza książki, w tym dziewięć czarno-białych ilustracji dwustronicowych i kilka mniejszych. 

Książka dostępna w księgarniach od 12 października br.

J.K. Rowling to autorka siedmiotomowego cyklu “Harry Potter“, przełożonego na 80 języków, sprzedanego w nakładzie ponad 500 milionów egzemplarzy, a także zekranizowanego w postaci ośmiu bijących rekordy oglądalności filmów. Po latach wydana została nowa opowieść w bestsellerowej serii o młodym czarodzieju, czyli Harry Potter i przeklęte dziecko. Część pierwsza i druga. Rowling napisała także trzy książki towarzyszące serii, z których dochód w całości przekazała na cele charytatywne: Quidditch przez wieki, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, a także Baśnie Barda Beedle’a.

Źródło: wydawnictwo Media Rodzina, Photography Debra Hurford Brown © J.K. Rowling

5 Shares:
Może zainteresować Cię także